telewizory,ktore maja wbudowane dekodery mpeg4 co i jak?

CureMar

New member
@Reanimator
Ty bierzesz jakąś szczepionkę na wiedzę, czy co? :niewiem:
Do odbioru NTC (naziemnej telewizji cyfrowej) potrzebny Ci ALBO telewizor z obsługą mpeg-4 ALBO STB (tuner DVB-T). Twierdzisz, że masz nowy telewizor, więc na 99,999% NIE POTRZEBUJESZ STB. Jeśli TV Ci nie wyszukuje naziemnych kanałów cyfrowych to masz problem albo zasięgiem albo z anteną.
NTC odbierasz na swojej własnej (lub np. takiej zbiorczej na dachu) antenie a nie na przewodzie antenowym od TV kablowej.
To wszystko sam byś znalazł w internecie przy odrobinie chęci. Chociażby na forum Emitela.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
tyle co sie naszukałem i naczytałem to już mnie głowa boli. teraz już wszystko wiem.. prawie ;P

Kablówke mam standardowo z kabla ze ściany. Mój dostawca sprzedaje tunery i moduły.

Problem chyba będzie leżał z zasięgiem dvbt, mieszkam na dolnym śląsku niedaleko granicy czeskiej. A nadajnik widzę z okna :/
nie mam anteny na dachu , kablówkę sam rozprowadziłem po domu tak jak w książce napisali.

CureMar jak ty czegoś nie wiesz i sukasz w necie i nie możesz znaleźć to pytasz ludzi na forum do tego przeznaczonym tak? bo po to jest forum. wiem że już można zwariować od tych samych pytań bo sam jestem administratorem na jednym z for. ale pomaga sie jak można. jeżeli coś wiesz to napisz a nie o szczepionkach zaraz :/
jak pisałem , jestem kompletnie zielony w temacie. byłem na bierząco jak pracowałem w owej kablówce, a teraz pracuje na państwowym i nie jestem na bierząco z pewnymi rzeczami.
 

danio991

New member
Ostatnio oddalem rodzicom a dziadkom kupilem dekoder do naziemnej cyfrowki telewizyjnej a rodzicom oddalem z kablowki zdekodrem z upc internet,telewizja itp.A dziadkom kupiłem Ferguson Ariva T65
Cena: 135,00 zł 140,00 zł
szt
Ferguson Ariva T65

Tuner DVB-T firmy Ferguson T65 Ariva jest dekoderem telewizji cyfrowej naziemnej podobnym do wersji T60. Obsługuje wiele formatów multimedialnych.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka:
24 godziny

promocja

Z upc dekoder cisco
Pierwsza nowość to dekoder Mediabox z nagrywarką (Thomson DCI6221UPC), który oferuje pojemność dysku 160 GB, zapewniając tym samym ok. 65 godzin nagrań (SD). Wymiary dekodera: 31 cm (szerokość) x 23 cm (głębokość) x 6,5 cm (wysokość).
Druga nowość to dekoder UPC Mediabox z nagrywarką i HD (Cisco 8485DVB), który oferuje pojemność dysku 320 GB (do tej pory 250 GB) zapewniając tym samym ok. 140 godzin nagrań w standardowej rozdzielczości. Wymiary: 37,5 cm (szerokość) x 24 cm (głębokość) x 7,5 cm (wysokość).

Oba dekodery dostępne wraz z telewizją cyfrową UPC Polska. Abonent do dyspozycji ma do dyspozycji dwa pakiety: Select (blisko 80 kanałów w tym 3 kanały HD) oraz Max (ponad 100 kanałów w tym 5 kanały HD). Abonament za pakiet Select z nagrywarką wynosi 80 zł (90 zł z HD), za pakiet Max z nagrywarką 90 zł (100 zł z HD). Dodatkowo klient może dokupić pakiety dodatkowe (Canal+, HBO, Cienamx, eXtra z ertyką oraz eXtra sport).

Przypomnijmy, że obecnie trwa promocja w ramach której klient wybierając trzy usługi (tv cyfrowa + Internet + telefon) płaci jedynie za dwie usługi, natomiast wybierając dwie usługi (tv cyfrowa + Internet, tv cyfrowa + telefon, internet + telefon) otrzymuje 10 proc. zniżki na abonamen. Mam nadzieje ze powinno pójsc jesli bedzie cyfrowana naziemna telewizja cyfrowo,a co do wbudowanych dekoderów w telewizorze ?jesli ma sie kablowke lub nie ma kablowke?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Osobom które nie mają zbyt wysokich wymagań oferta naziemnej telewizji cyfrowej w zupełności wystarczy na dodatek jest to oferta bezpłatna ,więc pchać się w abonamenty nie wielki ma to sens .19 lipca nadawanie rozpocznie Puls2 ,jak TVP przeniesie się na 3 mux to kilka nowych stacji powinno wskoczyć. Z tego co się orientuję to fajną promocję przeprowadzi prawdopodobnie Poczta Polska - osoby które regularnie opłacają abonament RTV będą mogły nabyć tunery dvb-t po obniżonych cenach .Rząd też zastanawia się nad projektem dofinansowania zakupu takiego dekodera dla ubogich rodzin
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
naziemna telewizja cyfrowa w Polsce jest niekodowana ,więc jeżeli mieszkasz blisko granicy to wystarczy antena i oglądasz - podobnie jak mieszkańcy południowej Polski którzy oglądają programy Czeskie i Słowackie .Jeżeli mieszkasz wgłębi Niemiec raczej nic z tego nie będzie
 

adamator

New member
Dołączę się do tematu. Otóż kupiłem nowy tv, mam na dachu antenę siatkową, jednak jakość która jest obecnie, jest nie do przyjęcia. Kanały z technologii cyfrowej odbierają dobrze, jednak co chwila są przebicia, traci sygnał, nie da się oglądać, zaś kanały z telewizji naziemnej odbierają fatalnie i jest okropna jakość obrazu. Pytanie do forumowiczów, co na to zaradzić? Czy kupować sam dekoder tylko, czy może od razu jakąś usługę ( cyfra, n ), ale to już z zestawem antenowym, czy jeszcze co innego, wzmacniacz antenowy, ukierunkować inaczej antenę siatkową? Myślałem, że kanały z technologii cyfrowej będą dobrze odbierały a tu taka lipa, jestem z łodzi i tu jeszcze nie ma aktywowanej, więc nie wiem skąd odbiera ;>
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wbudowane tunery dvb-t w telewizor mają różną czułość znam praktyczne przypadki że jeden telewizor odbierał wszystkie programy naziemnej telewizji a drugi tylko część ,zależy to też od mocy samego nadajnika i jego odległości ,dobrze się sprawdzają anteny kierunkowe ,ale taka antena musi być skierowana na nadajnik .Do trudnych warunków odbioru nadaje się antena szerokopasmowa( np. Log 2.65 ok.49zł ) jeżeli i to by nie pomogło można dokupić wzmacniacz antenowy LG1 (ze średnim wzmocnieniem 25db) co daje niemal 100% pewność odbioru

Odnośnie usługi "n" w ofercie abonamentowej są dostępne n-boxy ,ale to są stare tunery odnowione wyjątkowo zawodne więc szkoda sobie tym głowy zawracać .W ofercie n na kartę jest oferowany biały tuner ADB 2949 (ok.299zł) ma wbudowany tuner dvb-t ....ale żeby tuner zadziałał musi być aktywowana karta i podłączona antena satelitarna ,dlaczego tak jest nie mam zielonego pojęcia ,na dodatek kanały telewizji naziemnej są od pozycji chyba 1000.
Ze swojej strony gdybym mógł coś doradzić - jest tuner Ferguson Ariva Combo 120 (na Allegro ok.300zł ) ma wbudowany tuner do telewizji na ziemnej (naprawdę dobry tuner) i slot na kartę (albo tnk sd/smart HD ,albo cyfra) ,jeżeli nie masz w domu żadnego tunera to bardzo dobry wybór podłącz go do istniejącej instalacji antenowej i zobaczysz czy konieczna jest zmiana anteny
 
Do góry