Telewizory Hisense

Marlo

Active member
Nowe modele Hisense Mini Led na rynek europejski
55U8KQ -672 strefy przyciemniania
65U8KQ -1008 strefy
75U8KQ -1056 strefy

65UXQK -1456 strefy przyciemniania
85UXQK -5184 strefy

55U7KQ -240 strefy przyciemniania
65U7KQ -384 strefy

W późniejszym terminie, do każdej serii mają dołączyć
telewizory o innych przekątnych ekranu.

Dane znalezione w internecie
 
Ostatnia edycja:

Marlo

Active member
Ceny na nowe modele Hisense
55U7KQ -999 euro
65U7KQ -1399 euro

55U8KQ -1499 euro
65U8KQ -1699 euro
75U8KQ -2999 euro

65UXKQ -2699 euro
85UXKQ -5999 euro

Prawidłowe oznaczenie flagowej serii to
UXKQ.
 

stadcom

Member
IMG_20230719_095044.jpg
kupiłem Hisense 65u7kq i na jasnych tłach widoczne jest kratownica podświetlenia. Z tego powodu w zeszłym roku zwróciłem tv Samsung 65q80b. Co się dzieje z tymi tv led... To normalne ?
 

Marlo

Active member
Jak wyłączysz strefowe przyciemnianie to też jest ,czy nie ma ? Pomijając ten efekt z podświetleniem , to jak oceniasz całościowo jakość obrazu ?
 

stadcom

Member
Jak wyłączysz strefowe przyciemnianie to też jest ,czy nie ma ? Pomijając ten efekt z podświetleniem , to jak oceniasz całościowo jakość obrazu ?
To samo. Wydaje mi się że po prostu są widoczne strefy podświetlenia. Wyższy model u8k ma więcej stref więc widoczna kratownica będzie gęściejsza. Jakość matrycy spada na psy. Pomijając tą kratownice to obraz żyleta. Podoba mi się w Hisense automatyczna aktualizacja przewodnika EPG oraz automatyczny timeshift. System Vidaa bardzo płynny nie ma HBO ale nie zależy mi na tej aplikacji (player i canal+ mają być udostępnione w tym roku )
 

Marlo

Active member
Ja coś podobnego miałem w Samsungu( model 2016 ) z podświetleniem. krawędziowym, na jasnym tle na dole ekranu było widać jak punktowo przebija światło od diod , zaradziłem temu w ten sposób że zmniejszyłem moc świecenia diod , niestety teraz w telewizorach LCD w ustawieniach. obrazu nie ma takiej funkcji ,moźna regulować tylko jasność.
Matryce rzeczywiście są coraz. gorszej jakości , ja mam TCL C835 , matryca jest w porządku, TCL ma swoją fabrykę matryc ,to może się bardziej starają. Miałem Sony X90J i były minimalne. niedoświetlone rogi ekranu. Ogólnie teraz kupić telewizor z idealną matrycą to jak wygrać los na loterii.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL teraz produkuje matryce prawie dla największych firm LCD - LG, Samsung, Philips.
I zyskują poprzez dobrą jakość.
 

stadcom

Member
@kiki wiesz może czy w TCL da się uruchomić timeshift ? Na forum pepper ktoś pisał że wystarczy zmienić region i wtedy timeshift z pvr niby są aktywne
 

stadcom

Member
Po 10 dniach użytkowania wyleczyłem się z Hisense. Ciągłe problemy z dolby vision i HDR 10. Trzeba odłączać tv od prądu by tv ponownie wykrywał te standardy. Tv szaleje (zawiesza się, wyłącza) gdy korzysta się z HBBTV. Nie da się usunąć nagranych filmów ( producent nie przewidział takiej możliwości ?)
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
TCL teraz produkuje matryce prawie dla największych firm LCD - LG, Samsung, Philips.
I zyskują poprzez dobrą jakość.
Jakość jeszcze jest dobra bo TCL kupił fabrykę matryc lcd od Samsunga.Razem z całym know-how.Poczekajmy kilka lat kiedy trzeba będzie produkować już coś całkowicie swojego a nie odziedziczonego po Samsungu to wtedy zobaczymy jak będzie wyglądać jakość tych matryc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przeceniasz możliwości.
Firma w mini ledach jest twórcą kierunku.
Ale każdy wybiera co chce , to jego kasa.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Przeceniasz możliwości.
Czyje możliwości?
Firma w mini ledach jest twórcą kierunku.
To ,że TCL jest twórcą kierunku to fakt i ja tego nie neguję.Ale faktem jest również to ,że inni producenci już dawno "przeskoczyli" TCL jeśli chodzi o jakość.
Chińczykom udało się wdrożyć mini led ,ale już z rozwojem i udoskonaleniem technologii mają spore problemy.
Dlatego ,gdy nadarzyła się okazja to skorzystali z "gotowca" w postaci kupna fabryki paneli od Samsunga.
Ale w tym wszystki jest jeszcze druga sprawa.
Telewizor to nie tylko sam wyświetlacz.
I właśnie nad tą resztą telewizora TCL musi jeszcze mocno popracować,jeśli che być na poziomie czołowych producentów.
A że ma jeszcze sporo do nadrobienia to wystarczy poczytać chociażby to forum.
No chyba że tak jak w przypadku paneli też pójdzie na "skróty" i odkupi gotową fabrykę razem z technologią od jakiegoś czołowego producenta.
I żeby nie było.Ja bynajmniej nie czepiam się TCL. Po prostu stwierdzam fakty.A te, jakie są ,każdy kto przeczyta kilka wątków o TCL na tym forum sam zauważy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pracują tak samo jak Shar. LG, Philips, Sony czy Samsung, można spać spokojnie.
Ludzie dużą sami z siebie piszą o firmie - bo ta się wstrzeliła z oczekiwaniami- w klasie cena do jakości.
W tym roku najwięcej nagród EISA.
To przydziela 50 dziennikarzy specjalistycznych firm i portali z całego świat.
 
Do góry