Telewizory Full LED a Edge?

acid1234

New member
Witam
Trochę ostatnio zacząłem się interesować telewizorami LED i mam kilka pytań i przemyśleń.

Rozglądałem się po forum i byłem w kilu sklepach i naprawdę nie znalazłem telewizora Full LED.
Czy Telewizory Full LED w ogóle są jeszcze są dostępne(produkowane) jeśli tak to jakie modele (46cali)?
Słyszałem, że większość producentów zrezygnowała z tego rozwiązania.
Z powodu:
1) Efekt "mgły" np. latarnia i ciemne tło(wokoło latarni zniekształcenia).
2) Energooszczędność
Czy to prawda?

Co polecicie w rozmiarze 46cali do 6500PLN. Szajsunga :smile:? Sharp? ale to wszystko krawędziowe podświetlenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Skorzystaj z prezentacji w domu :
Sharp 46 LE 700 - full led
Toshiba 46 VL 748
Sharp 46 LE 820
Samsung 46 D 8000
Panasonic 46 GT 30

Odpowiedz na pytania:

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ?
wolisz obraz ostry czy łagodny ?
matryca błyszcząca czy matowa?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
czy ważne jest wifi ?
czy będziesz korzystać z widgetów ?
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ?
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ?
ma mieć 3D ?
ma mieć slot na karty SD ?
ma mieć tuner DVB-S ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
 

acid1234

New member
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ? -2,50m
jak słońce świeci w pokoju ? -jest z prawej strony (południowa strona)
Jak duży jest pokój ? -20m2
jaki masz obecnie telewizor? -Sony Trinitron 29cali(kineskopowy) kv coś tam
jakie programy najczęściej oglądasz? -Eurosport i standardowe
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? -i tak i tak
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? -światło(lampa za sofą)
wolisz obraz ostry czy łagodny ? -ostry
matryca błyszcząca czy matowa? -nie mam preferencji
preferowana wielkość telewizora? -46cali
preferowana marka ? -Samsung D7000, sharp 730 -Poważnie myślę o Smsungu d7000 to to samo co 8000 tylko ramka i kontrast trochę mniejszy chyba.
czego nie lubisz w telewizorach? -skomplikowanej obsługi
jakie urządzenia będą podłączone ? -cyfra? N? nie wiem jeszcze DVD -Philips 963sa, xbox
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? - 2 lub3 - wzmacniacz stereo Yamaha
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? -również z boku
czy ważne jest wifi ? -tak
czy będziesz korzystać z widgetów ? -nie wiem
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? -raczej rzadko ale w samsungu wiem, że to trudne
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? -nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? -tak
ma mieć 3D ? -może być
ma mieć slot na karty SD ? -tak
ma mieć tuner DVB-S ? -tak
jakimi złączami ? -hdmi
jaki masz sygnał ? -mam zamiar kupić z TV Cyfrę lub N
ile programów HD ? -mam zamiar kupić z TV Cyfrę lub N
ma stać czy wisieć ? -Stać
 
Ostatnia edycja:

acid1234

New member
Czy Telewizory Full LED w ogóle są jeszcze są dostępne ? Czy wycofują się z tego producenci.
Bo już zgłupiałem bo ten d7000 to krawędziówka. Ma wygaszanie części na ekranie(tzn. ekran podzielony na małe kwadraty i one są wygaszane).
Czy to wygaszanie występuje w innych modelach innych firma?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wycofują się bo wszyscy chcą tanie modele ,a Full ledy. Nie mogą być tanie bo mają więcej
podzespołów do montażu .
Są dostępne te co napisałem.
Local diming występował do tej pory w modelach tylko z podswietleniem Full Led
Będzie taki w modelach nowych Toshiby ZL1
ale to inna klasa cenowa.
 

gosc_niedzie

New member
Napewno z tańszych Philips 32PFL5605H, siostra kupiła więc sprawdziłem osobiście patrząc w szczeliny w tylnej obudowie- widać wyraźnie punkty podświetlenia. Nie wiem jak większe modele z tej serii.

Na stronie Toshiby w specyfikacji 46VL748 jest napisane że ma podświetlanie LED krawędziowe???
Na stronie Sharpa w opisie 46LE820 napisali: Smukła sylwetka dzięki zastosowaniu krawędziowego podświetlenia LED, także w specyfikacji zaznaczone jest podświetlanie krawędziowe???
W przypadku Sharpa 46LE705EV w specyfikacji zaznaczyli podświetlanie pełne.
Samsung w przypadku modelu 46D8000 wogóle nie podaje w swojej specyfikacji jak podświetlany jest telewizor, jednak grubość tego modelu to tylko 29,7mm- czy jest możliwość upchania podświetlania full led przy tak smukłym telewizorze???
Panasonic TX-P46GT30 jest telewizorem plazmowym.
 
Ostatnia edycja:

acid1234

New member
Philips już dla mnie nie istnieje. Zawiodłem się na nim niestety.
Sharpa 46LE705EV lub Sharpa 46LE700EV (oba full led) już od 2lat na rynku to prawie jak zabytek :)
Czy obecna rozwiązania techniczne nie poszły do przodu bo wydaje mi się że tak. Np. Local diming w samsungu d7000 i czasy reakcji... ale ma też małe wady clouding(mały).
A miał ktoś możliwość porównania tego Sharpa 46LE705EV lub 46LE700EV do nowych serii np Samsunga d7000 lub d8000?
 

acid1234

New member
1. Przeczytałem cały wątek o Sharpa 46LE705EV i 700 i raczej sobie odpuszczę.
2. A jak wygląda sprawa prezentacji w domu wszystkie firmy ją realizują, bo mieszkam w pewnej odległości od centrum miasta?
3. Rozumiem, że oczywiście trzeba za nią zapłacić?

4. I proste pytanie jak wykonać test przed zakupem telewizora(mam takie ściągnięte pliki jpg z różnymi kolorami i siatkami itd.)? Czy na test cloudingu wystarczy czarny ekran testowy w pliku jpg. np z pendrive?

Ok Zdecydowałem na 99% dzisiaj kupuję Samsung D7000 46cali mam go za 5500PLN. Brałem jeszcze pod uwagę Sharpa LC 46 LE830E.
 

acid1234

New member
kiki >> Co rozumiesz przez "nie jest dobra decyzja do Twoich warunków".
Mówisz o odległości od ekranu czy nasłonecznieniu pokoju?
Odległość od ekranu ? -2,70m pomierzone
Dzisiaj Nkę zamawiam.
 
Ostatnia edycja:

Dżon Bondżoe

New member
popieram Kikiego - do SD to będziesz miał pikselozę. Tylko plazma, albo dobry LCD, który dobrze wyświetla obraz SD - zdziwisz sie, bo wydasz pieniądze w błoto. Będziesz musiał kupić nke, żeby mieć kanały HD w najlepszej na rynku jakości (choć nie bardzo dobrej). Do SD ten TV się nie nadaje z takiej odległości ...
 

plejak

Banned
Plazma też ma wady.

W plaźmie weź pod uwagę zużycie energi znacznie wyższe niż w led lcd oraz powidoki (loga tv nie przezroczyte na stałe) czarny tylko wieczorem jest czarny słaba biel i kiepski odbiór za dnia głośna praca urządzenia. Wszystko ma wady tak jak słynna utrata czerni w panasonicach z roku 2010 co firma potwierdziła.:lol:
sądzę że plazma panasonica vt30 55 cali nie ma szans w starciu z tym full ledem (cena 8600 do 12300}
Philips 58PFL9955H Cenowarka.pl PL
 

don111

Banned
co do Twojego przypuszczenia to zdaje się jeden kolega na forum miał Philipsa 9705 i plazmę Panasonic V20, zgadnij co wg niego było lepsze :)
a tak na marginesie to wymieniłeś wady wszystkich plazm począwszy od tych najtańszych i starszych modeli razem wziętych, a nie wady samego vt30...
 

plejak

Banned
plazma

co do Twojego przypuszczenia to zdaje się jeden kolega na forum miał Philipsa 9705 i plazmę Panasonic V20, zgadnij co wg niego było lepsze :)
a tak na marginesie to wymieniłeś wady wszystkich plazm począwszy od tych najtańszych i starszych modeli razem wziętych, a nie wady samego vt30...


Są już obszerne wątki o wadach vt30 nie bronię edge ledów bo do kablówki się nie nadają i nierówno podświetlają matryce - firmy rezygnują z nich bo lepiej produkować tania tandetę cienką na 30 mm o fatalnym dźwięku ale jednocześnie poza piękną wizualną obudową której smukłość rzadko będziemy podziwiać - (bo klient jest głupim wzrokowcem woli mieć 3 cm niz 5 grubości - jakby miało to decydujace znaczenie) majacą kiepski obraz.Dlatego autor wątku pyta o led full a jest ich bardzo mało a i cena wysoka 52" SHARP LED TV LC-52LE700 (1677171876) - Aukcje internetowe Allegro tu stary sharp 52 cale za 5 koła.Pewno zauważyłeś że porównywałem vt30 panasonica do philips cinema 9955h 58 cali a nie do philipsa 9705.....Miłej nocy:niewiem:
 

acid1234

New member
Telewizor kupiony. Wybrałem Samsunga D7000. Opisze kilka spostrzeżeń.
Kanały SD(TV naziemna, dekoder Polsatu) da się oglądać, ale wygląda to co najmniej średnio.
Po podłączeniu Telewizji N to wydaje mi się, że SD troszkę lepiej.
Kanały HD to jest to czego ten TV potrzebuje. Wyglądają naprawdę dobrze choć nie wszystkie. Oglądanie filmów z kanałów HD np. NFilm lub TVNHD(te pamiętam) TVPHD to sama przyjemność. Nie wiem jak to się ma do jakości odbioru na TV ale zmieniłem wczoraj antenę(talerz na 80cm średnicy, i konwerter) sygnał na najsłabszych kanałach wzrósł o jakieś 30-40% (jakość).
Obecnie jakość to prawie zawsze 100%. Wczoraj oglądałem "Raport mniejszości" na TVNHD i muszę powiedzieć, że taka jakość nareszcie mi się podoba.
Ogólnie nie widzę "cloudingu". Testowałem na planszach(zdjęcia) i tam to już naprawdę nic nie widać. Efekt delikatnie zauważalny w obszarach nieaktywnych tak mi się wydaje np. jak lecą napisy na czarnym tle to niby coś tam wieczorem widać, ale może się myle. Muszę jeszcze potestować.
Ustawienia wyświetlania zmodyfikowałem te od Toklanda i tak oglądam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dlatego do skalowanie obrazów SD potrzebne są modele które mają większą płynność . Wówczas nawet zwykłe kanały są bardzo dobre - a HD wiadomo zawsze extra.
 
Do góry