Telewizory 4K Sony z platformą Android TV : mnóstwo rozrywki w zasięgu ręki.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizory 4K Sony z platformą Android TV : mnóstwo rozrywki w zasięgu ręki.
dcpkrmlquds3dceg2odn.jpg


  • Nowy procesor X1 przetwarzający obraz 4K: najlepsza kolorystyka, czystość i kontrast
  • Platforma Android TV™: przepustka do świata filmów, muzyki, zdjęć, gier, wyszukiwarek, aplikacji i innych materiałów
  • Smuklejsze konstrukcje, w tym telewizor 4K o najmniejszej na świecie grubości
    [*]Reprodukcja dźwięku o wysokiej rozdzielczości, który pozwala usłyszeć muzykę zgodnie z zamysłem artysty

Firma Sony zaprezentowała linię nowych, atrakcyjnych telewizorów BRAVIA™ na 2015 rok, w tym aż 12 modeli 4K Ultra HD. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie: od fantastycznej jakości obrazu 4K przez rozbudowane funkcje Smart TV — na które składa się także platforma Android TV™ i system obsługi Sony One-Flick Entertainment — po nadzwyczajną smukłość sylwetki i reprodukcję szczegółowego dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Procesor X1: obraz 4K w najlepszym wydaniu
Nowością w tegorocznej serii jest zaawansowany procesor Sony X1, który odpowiada za przetwarzanie obrazu wyświetlanego na ekranie 4K i za optymalizację materiałów niezależnie od ich rozdzielczości: 4K, HD, SD, a nawet filmów z Internetu w niskiej rozdzielczości. Zaawansowany układ X1 ma pierwszorzędne znaczenie dla jakości obrazu 4K. Bez względu na wybrane źródło i rodzaj nagrania poprawia czystość, zapewnia żywą kolorystykę i zwiększa kontrast. Niezwykła szczegółowość obrazu 4K to zasługa inteligentnej analizy sygnału, jak również precyzyjnej interpolacji materiałów ze źródeł SD i HD, które zyskują jakość zbliżoną do 4K. Subtelna kolorystyka i lepszy wygląd faktur idą w parze z mniejszymi szumami. Całości dopełnia dynamiczne zwiększanie kontrastu, które przejawia się głębszą czernią i żywymi najjaśniejszymi fragmentami obrazu.
axrhzaljjjkakslwajhw.jpg

Android TV: integracja telewizora z urządzeniami mobilnymi
Kolejną premierą w tegorocznej ofercie jest platforma Android TV. Rozszerza ona zestaw funkcji Smart TV i pozwala używać telewizora tak, jak używa się smartfona lub tabletu — ale ze wszystkimi zaletami dużego ekranu. Telewizory Sony z platformą Android TV są więc przepustką do świata filmów, muzyki, zdjęć, gier, wyszukiwarek, aplikacji i innych materiałów — w znakomitej oprawie audiowizualnej, którą gwarantuje technologia Sony.
Pilot z panelem dotykowym jest wyposażony w mikrofon i pozwala używać poleceń głosowych do wyszukiwania materiałów, zadawania pytań i sterowania telewizorem. Zgodność z technologią Google Cast™ oznacza natomiast łatwość przesyłania materiałów ze smartfona lub tabletu na ekran telewizora.
Doskonałe wrażenia użytkownika to również zasługa nowego, szybkiego systemu obsługi One-Flick Entertainment, dzięki któremu treści i aplikacje są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Przeglądanie kanałów telewizyjnych, filmów w Internecie, zdjęć i innych treści umożliwia intuicyjny w użyciu pilot z panelem dotykowym.

Nowe, niezwykle smukłe sylwetki i telewizor 4K o najmniejszej na świecie grubości
Wyróżnikiem tegorocznych modeli BRAVIA jest nie tylko większa funkcjonalność, lecz także większa smukłość. Pod tym względem na pierwsze miejsce wysuwa się seria X90C z nowej linii wzorniczej „Floating Style”: tworzące ją modele mają zaledwie 4,9 mm grubości[ii]. Dzięki dostarczanemu w komplecie uchwytowi ściennemu telewizor X90C można z łatwością zainstalować na ścianie — zmieniając go w prawdziwe dzieło sztuki.

Nadzwyczajna szczegółowość dźwięku o wysokiej rozdzielczości
W ofercie na rok 2015 pojawią się serie X94C i X93C: pierwsze telewizory Sony zgodne z technologią dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Umożliwiają one reprodukcję subtelnych niuansów brzmieniowych w jakości lepszej niż z płyt CD.
Wrażenia przy słuchaniu dodatkowo poprawia technologia DSEE HX, dzięki której dialogi, muzyka itp. automatycznie zyskują jakość zbliżoną do realistycznego dźwięku o wysokiej rozdzielczości.
Nowa rodzina telewizorów BRAVIA 4K i Full HD firmy Sony pojawi się w Europie w lutym 2015 r.
 
Ostatnia edycja:

R_e_k_i_n

New member
No może w końcu ten nowy procesor X1 poprawi jakość obrazu sd i hd i nie będzie takiej porażki jak to miło miejsce w serii X9005a .
Chyba, że to znowu marketing i robienie z ludzi głupich, że Tv 4K to bajka.
Miejmy nadzieję, że tym razem tak nie będzie. Najlepiej kupować TV tam gdzie można przetestować i w razie czego oddać bo w dzisiejszych czasach nie można wierzyć sprzedawcom i żadnym testom ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślę że każdy kto wydaje powiedzmy 10 tys za tv to najpierw testuje go w sklepie... inaczej to jak dla mnie małe szaleństwo żeby nie powiedzieć czegoś gorszego...
X 9005 b ja się dobrych kilka godzin bawiłem i jak dla mnie jest spoko tv... mam nadzieje że obecna seria będzie jeszcze lepsza to nabywcy tych modeli będą mieli jeszcze więcej zabawy i uśmiechu na twarzy - oby..
 
Do góry