Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

jk_seeker

New member
Jeśli ktoś o tym pomyślał, to zapewne jest :) pytanie tylko właśnie, czy ktoś takie rozwiązanie w naszych TV udostępnił, a ktoś z Was korzystał.
 

xroccox360

New member
Cluding banding pasy

witam od nie dawna mam odbiornik KD-65X8509C czy ktoś z was ma problem z cloudingiem i bandingiem tego tv mało tego u mnie towarzyszy przebarwienie ekranu w kolorach zielony i czerwony w pionowe pasy wertikalnie jakby przyprószony ekran inną barwą widoczne nawet w menu graficznym sony ...Już raz Sony wymieniło na nowy odbiornik z tego tytułu kolejny ma ten sam problem czy wy też to macie pomóżcie wyślijcie mi zdjęcia swojego menu ekranowego
 

Attachments

  • 24819001_1558284287589500_1531076730_o.jpg
    24819001_1558284287589500_1531076730_o.jpg
    70,5 KB · Wyś: 40
  • 24140076_1548981055186490_300897855_o.jpg
    24140076_1548981055186490_300897855_o.jpg
    182,7 KB · Wyś: 35

jk_seeker

New member
U mnie jest podobnie, najbardziej tego typu rzeczy widać w trybie "Kino Pro" i na szarym tle. Podczas filmów na ogól tego nie widac. Kiedy kupowałeś, czy w Polsce i kiedy Ci wymieniali? To jest nowy czy używany przez kogoś model?
 

xroccox360

New member
Nowy tv są na alledrogo wystawione firma z Mierzyna w serwisie sony respektuja gwarancje na ich odbiorniki to pewnie powystawowe z zagranicy...u u ciebie też tak to widać podkreślam że zdjecia tego nie oddają huwaweii shotx słabo to uwidacznia ale dobiej mnie to pierwszy odbiornik wymienili po 1,5 tygodnia od zakupu
 

jk_seeker

New member
moj pojechal do serwisu do radomia sonego, gdzie stwierdzono, ze wszystko jest ok. Mam na niego 5 lat gwarancji, zastanawiam sie, co z nim dalej robic. Jak pisalem, akurat to nie jest podczas uzytkowania widoczne, ale np u mnie w niektorych scenach widoczne jest przebarwienie/rozjasnienie po lewej i prawej stronie ekranu (pionowe pasy). Wymienili Ci caly model, czy tylko matryce?
 

xroccox360

New member
próbowałem wszystkich trybów na każdym jest to samo dodatkowo u mnie jeszcze na krawędziach tv lewa prawa strona widać okrutnie pasy kolega ma 65 czy 55 " ciekawe co oni tam zamontowali za sheet :)
 

xroccox360

New member
wymienili na całkowicie drugi tv ...przyjechał serwis zdjął ze ściany jeden założył drugi z wznowieniem gwarancji na 2 lata pierwszy wisiał 1,5 tyg :) drugi troch ma mniejszy problem ...zauważyłem że te boczne pasy troche znikają przy zmniejszaniu czerni ale wtedy kontrast i tak spada że efekt jest straszny
 

xroccox360

New member
dziś napisałem do Sony że nie akceptuje tego jako coś normalnego bo taka jest ich odpowiedz ..jak dla mnie jeśli wymienia się na tv o tych samych wadach to nie jest to normalne ...jak dla mnie jest to słabe tłumaczenie..miałem różne tv sony rozumiem clouding miałem go w 65xd8505 ale czegoś takiego nie widziałem ...miałem też 60w855 i 55w605 i też było różnie ale czegoś takiego nie widziałem
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
U mnie jest lepiej ale szału też nie ma.. najlepsze jest to, że znam przypadki gdzie do kiedyś topowego tv full leda (mam takowy w salonie) jak się komuś zepsuł to dawali własnie model X8505 twierdząc, że technika tak poszła do góry, że ten model odpowiada jakości topowemu tv .. taka niesamowita technika, że ja nowszy X8505 mam w sypialni.. :) szkoda gadać.. tak jak pisałem wielokrotnie , szkoda kupować wysokie modele, bo na nich najbradziej w razie czego jest się w plecy przy wymianie na inny niby nowocześniejszy tv :- )
 

jk_seeker

New member
Daj znać, co odpowiedzą Ci na reklamację reklamacji. Ja poważnie rozważam pójście do UOKiK, bo w sumie dlaczego mam mieć coś takiego. A widzę, że ten konkretny model ma poważną wadę fabryczną tak generalnie, a nie tylko u Ciebie, czy u mnie. O pasach po bokach matrycy piszą nawet w Internecie. Przecież to nie może tak być. :// Ciekawe, skąd teraz mieliby wziąć nawet nowy TV na wymianę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
UOKiK - myślę, że to nic nie da.. wszyscy producenci tv jeśli chodzi o Edge ledy mówią na te wszystkie wady, że to nie jest ich wada jako tv tylko wada technologiczna.... bez względu co to wg nich oznacza.. ale jak się nie spróbuje, to się nie przekonasz.. w końcu to dużo nie kosztuje.. I nie wiem czy na 100% to UOKiK sie takimi sprawami chyba nie zajmuje...
 

FotoVideo

Member
Ten nie duży "clouding" jest widoczny tylko w tle menu androida w innych przypadkach nie dostrzegłem występowania tego zjawiska może warto było by pobrać z neta tablice testowe oraz różnokolorowe tła oraz w rożnych odcieniach szarości aby wykryć wady nierównomiernego podświetlenia jak znajdę czas poddam swój telewizor testowi.Pozdrawiam !
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Będąc szczerym cudów nie można oczekiwać od tego tv. Uważam, że na swoją cenę jest przyzwoity, a do ideału mu brakuje i nigdy nim nie będzie. A szczególnie jeśli mówimy o tego typu wadach, bo jakby nie patrzeć to jest edge led.
 

xroccox360

New member
Banding clouding gtatis Plamka na matrycy

Jak widać mają tv na wymianę właśnie ten model przyszedł zupełnie nowy zafoliowany prosto od nich w kartonie nie wiem jaka jest róznica między 65x8505 a 65x8509 może obudowa lub stopa jak to bywało w innych modelach .... dziś SONY odpowiedziało bym skontaktował się z innymi serwisami podali trzy namiary Poznań, Warszawa PRAM i Radom nie wiem w jakim celu pewnie żebym się odczepił mało tego Brat w odwiedzinach w Sobotę odnalazł mi dodatkowo plamę ok 5mx5m na matrycy świecącą w każdym tle na zielono taka niespodzianka...
 

Attachments

  • 25271149_1563097430441519_48465271_o.jpg
    25271149_1563097430441519_48465271_o.jpg
    280,4 KB · Wyś: 32
Ostatnia edycja:

xroccox360

New member
jk_seeker możesz zamieścić foto swojego menu jak to u ciebie wygląda może ktoś inny nie ma w ogóle tego problemu z pasami podświetlenia jeśli ktoś pomoże wstawiając zdjęcie własnego menu bardzo dziękuję
 
Ostatnia edycja:

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Rób testy na materiałach 4K, bo dopiero w takich warunkach można mówić o problemach w generowanym obrazie. Testy na czarnych planszach, czy jednolitych tłach, mnie nie przekonują, bo w takich warunkach nie ogląda się niczego. W sumie jakby nie było alternatywy, LCD'ki tak mają, gorzej, lepiej, jakiś problem zastosowanej technologi się uwidoczni. Jedynie można mieć pretensje, ze sprzęt technologicznie szybko się starzeje a jego cena wyjściowa jest zawsze przeszacowana i mimo sporego spadku (w ciągu roku) i tak jest za wysoka.
 
Do góry