Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Często tak mają ludzie że tv nie widzi nowej aktualizacji ?? I dlaczego tak się dzieje skoro już jest od jakiegoś czasu..?
 

jk_seeker

New member
Czy nikt z Was nie ma takiego problemu? KODI pokazuje mi obciążenie obu rdzeni TV na poziomie 100%, a pamięć zasuwa - jakby coś w tle się ładowało i natychmiast usuwało. Nie sądzę, że winny jest KODI, po prostu on pozwala mi zaobserwować problem. A ten występuje zarówno podczas poruszania się po MENU, jak i odtwarzaniu filmów. Strasznie spowalnia, skacze. Czasem nawet podczas poruszania się po MENU mam informację, że aplikacja nie odpowiada (czekaj/anuluj). Ewidentnie telewizor pracuje na maksymalnych obrotach, z niewiadomych przyczyn. Restart,czy też reset ustawień fabrycznych albo nie pomaga, albo pomaga na kilka minut. Załączam zrzut.
 

Attachments

  • cpu.jpg
    cpu.jpg
    684,7 KB · Wyś: 39

yellowmen

New member
Można już bezpiecznie aktualizować Soft? Bo tv mi codziennie krzyczy A ja po ostatniej wpadce nie chce znów bawić się w serwis.....

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Nikt ciebie tu nie zapewni, poprzedni dla wielu, w tym mnie przeszedł bezboleśnie a u ciebie padła płyta. Obecnie także update poszedł dobrze, chociaż mam problemy z padem xbox 360 na usb i raportuje niekompatybilność, gdzie wcześniej chodził bez problemów, widać trzeba kupić na bluetooth.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
niezwykle merytoryczny wniosek...i to tak doświadczonego forumowicza.

Kolego ale ja się w cale nie śmieje z tego że masz problem.. napisałem to co uważam, że dobrze jest kupować oryginalne filmy, a nie liczyć na jakieś gadżety w tv..bo dzięki temu człowiek jest o wiele wiele zdrowszy mając mniej problemów. Mało tego nie wiem czy jesteś świadomy, tak naprawdę Sony w każdym momencie może to wyrzucić, bo nie musi tego odtwarzacza udostępniać.. To jest dobra ich wola... a tym bardziej mając wytwórnię filmową. Pytanie tylko czy im się to opłaca wg mnie nie bardzo.. bo wielu ludzi filmy ściąga z sieci.. ale pewne to są podatki i to że kiedyś przyjdzie zejść z tego świata..
 
Ostatnia edycja:

jk_seeker

New member
Kolego ale ja się w cale nie śmieje z tego że masz problem.. napisałem to co uważam, że dobrze jest kupować oryginalne filmy, a nie liczyć na jakieś gadżety w tv..bo dzięki temu człowiek jest o wiele wiele zdrowszy mając mniej problemów. Mało tego nie wiem czy jesteś świadomy, tak naprawdę Sony w każdym momencie może to wyrzucić, bo nie musi tego odtwarzacza udostępniać.. To jest dobra ich wola... a tym bardziej mając wytwórnię filmową. Pytanie tylko czy im się to opłaca wg mnie nie bardzo.. bo wielu ludzi filmy ściąga z sieci.. ale pewne to są podatki i to że kiedyś przyjdzie zejść z tego świata..
Ale co ma Sony wyrzucić? KODI, które nie jest jego? I o jakich gadżetach mówisz? O odczycie plików po USB? To jest jedna z podstawowych funkcjonalności współczesnych TV, tak samo, jak głośniej-ciszej, jaśniej-ciemniej. To też mogą wyrzucić i nie będziemy mieć pretensji? Zwłaszcza, że nie zawsze się chce oglądać filmy pirackie, tylko nawet swoje nagrania. Też SONY zabroni? Bądźmy poważni.

Problem ewidentnie pojawia się w chwili podpięcia dysku pod USB, nie występował przed aktualizacją, dlatego napisałem. Nie trzeba korzystać z żadnego playera, wystarczy zaobserwować po kwadransie, jak zachowuje się MENU TV.. No chyba, że receptą SONY będzie ..usunięcie dostępu do MENU.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
O czym innym mówię... ale nie będę rozwiał tematu bo bym wszedł na temat ściągania filmów, a ja tego nie propaguje więc .. jeśli jesteś z Sony od kilku lat to dobrze wiesz jak ta sprawa wyglądała powiedzmy jeszcze w 2012 roku. i możliwości oglądania na ich tv filmów ściąganych z netu.. w stosunku do takich firm jak Samsung czy Lg w tym samym okresie.. i tak najprościej mówiąc było USB można było oglądać zdjęcia czy tez jakieś filmy nagrane kamerą ale z filmami ściąganymi był problem na ich tv.. i gro osób na nich w tamtym czasie..
 
Ostatnia edycja:

jk_seeker

New member
O czym innym mówię... ale nie będę rozwiał tematu bo bym wszedł na temat ściągania filmów, a ja tego nie propaguje więc .. jeśli jesteś z Sony od kilku lat to dobrze wiesz jak ta sprawa wyglądała powiedzmy jeszcze w 2012 roku. i możliwości oglądania na ich tv filmów ściąganych z netu.. w stosunku do takich firm jak Samsung czy Lg w tym samym okresie.. i tak najprościej mówiąc było USB można było oglądać zdjęcia czy tez jakieś filmy nagrane kamerą ale z filmami ściąganymi był problem na ich tv.. i gro osób na nich w tamtym czasie..
Tak, kojarzę serię TV, która nie pozwalała zrobić nic poza patrzeniem na nie. Ale to, co chciałem zasygnalizować na forum, to problem, który zauważyłem po aktualizacji i chciałem zapytać, czy inni też tak mają. Bez wchodzenia w dyskusję, czy sony powinno/może/nie może, bo to trochę akademickie. Jedno jest pewne - mam z tym TV coraz więcej jazd i mam go już serdecznie dość. A zapowiadało się tak pięknie.. Następnym razem z pewnością 3x się zastanowię, czy zaufać SONY, ale póki co go mam i próbuję rozwiązać problem i dowiedzieć się, czy jestem z nim sam, czy inni też to zaobserwowali.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja to rozumiem ale jedna rzecz jest podstawowa... tv ma nie mieć różnych dziwnych anomalii gdzie niektóre egz. pewnych modeli posiadają.. i to jest ich główne zadanie.. a nie to czy ich tv współpracuje z Kodi po aktualizacji ... bo to ich może generalnie mało interesować.... tak jak to było kiedyś - pytanie - czy im się to będzie opłacać.. myślę że w chwili obecnej mają poważniejsze problemy z androidem niż odtwarzacz Kodi.. który nie jest ich produktem.. Dla wielu ludzi na tym forum Kolego jak poczytasz tv powinien być bez żadnych bajerów, a posiadać jak najlepszy obraz i jak najlepszą jakość, a przez te wszystkie badziewia (gdzie gro osób nie korzysta z tego nawet w 40-50%) , które teraz tv mają są to najbardziej urządzenia psujące się z rtv.. i jest to wina tych wszystkich gadżetów, które teraz tv mają, a z którymi nie potrafią sobie poradzić producenci, którzy mają SO Android. A w swoim czasie myślę, że nad innymi rzeczami też się pochylą jak np Kodi..
 
Ostatnia edycja:

jk_seeker

New member
Tylko że ten problem nie dotyczy KODI, a samego TV. W KODI jest możliwość zaobserwowania, że obciążone są oba rdzenie na 100% a pamięć jest błyskawicznie zapełniana i zwalniana. Możesz nie mieć zainstalowanego żadnego programu, czysty TV. Wystarczy podłączyć dysk pod USB i po kilku minutach TV ma obciążony procesor, co nie pozwala nawet na normalne poruszanie się po MENU. Przyznasz, że to normalne nie jest i nie podlega w żaden sposób pod "gadżet". To, że KODI źle odtwarza filmy, jest skutkiem obciążenia CPU w wyniku podłączenia dysku, a nie samego odtwarzacza. U Ciebie nic takiego się nie dzieje?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja nie oglądam filmów z netu to nie powiem Ci jak się zachowuje tv przy podłączeniu dysku z filmami, ale podłączam czasem sobie dysk z filmami z kamery czy też zdjęcia które są na dysku.. i to co zauważyłem w stosunku do np HX 955 który mam w salonie to w HX 955 jest wszystko szybciej .. i oczywiście lepszy obraz pomimo że tv starszy ale jest to full led, szybciej ładują się foldery ze zdjęciami itp sprawy .. wina leży po stronie procesora jest za słaby.. a dlatego że tv mają dużo gadżetów, których się nie wykorzystuje, a zajmują pamięć w tv.. Sony wg mnie w przyszłym roku musi dać lepsze procesory i większą pamięć w tv - inaczej będą coraz większe problemy, bo android swoje potrzebuje.. i ktoś to musi zrozumieć.. Samo Menu chodzi dobrze - nie mam żadnego problemu.. miałem problem z 3d ale po ostatniej aktualizacji niby na razie jest ok.
 
Ostatnia edycja:

jk_seeker

New member
Piszę kolejny post, ponieważ rozwiązałem problem, polegający na zamuleniu TV po podłączeniu dysku. Być może zajrzy tu ktoś, kogo spotka to, co mnie i chciałby się dowiedzieć, jak może sobie pomóc, zamiast godzić się z faktem, że Sony ma prawo wszystko psuć.
Moje rozwiązanie jest w fazie testów, bo minęło dopiero 12h, ale skoro problem pojawiał się u mnie po kilku minutach po podłączeniu hdd, jest wysoce prawdopodobne, że działa.
A rozwiązanie jest proste - na dysku powinny znaleźć się tylko pliki filmów (i napisów), ew. zdjęcia. Chodzi o to, by na podłączonym dysku nie było setek tysięcy plików. Ja podłączyłem dysk, na którym miałem filmy, muzyke, zdjęcia, archiwa dokumentów, gry - taki normalny dysk zewnętrzny ze wszystkim. Co prawda, podłączenie dysku nadal powoduje wzrost obciążenia CPU, ale po zrobieniu porządku problem ustąpił na tyle, że śmiało można oglądać filmy, poruszać się po menu - jednym słowem - korzystać z TV.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja tak mam czyli tylko mam filmy z kamery i zdjęcia .. i tak jak opisałem.. w sumie da się korzystać ale jest wolniej niż to jest na HX 955 i jest wolniej niż to było wcześniej - czyli przed aktualizacją najnowszą.
 

GoForIT

New member
On pewnie indeksuje pliki w tym czasie i dlatego tak muli. Mi czasem w ogole dysku nie pokazywal w odtwarzaczu, bo probowal najpierw wszystko przeindeksowac ale to bylo na pewno na lollipopie.

W opcjach programistycznych TV w zakladce monitorowanie jest mozliwosc wlaczenia pokazywania uzycia procesora, byc moze wtedy pojawi sie proces ktory zamula i pozwoli namierzyc zrodlo problemu.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

revelare

New member
Nie wiem ale może to kwestia Twojego egz. bo są ludzie którzy oglądają te serwisy na tych tv.. powiem szczerze ze nie spotkałem się żeby ktoś miał problem z Neflisiem o ile ma dobrą prędkość internetu.. może faktycznie aktualizacja pomoże Tobie.. A jeśli mówimy o jakości danego modelu to chyba więcej wpływa na to niż tylko oglądanie wyżej wymienionych serwisów..
A odnośnie daty aktualizacji - problemem jest to że ktoś coś gdzieś przeczyta, a to coś nie jest często gęsto potwierdzone przez najwyższe władze Sony i potem się zaczyna .. a z reguły zawsze dają później, a szczególnie kiedy jest to taka duża zmiana..
szkoda ze nie masz innego tv który mógłbyś sprawdzić jak jest z tym drugim bo jeśli z drugim tv byłoby ok to wina leży po stronie tv i oni wg mnie mają obowiązek naprawić skoro na drugim tv wszystko by działało..

Maly update - po roku zgloszen, telefonow na Sony Support, gdzie przesylalem nagrane kamera problemy z odtwarzaniem aplikacji Netfliks, Showmax, Youtube i innych w koncu udalo sie to naprawic. Dodam, ze przez ponad rok - Sony Support odsylal mnie do tworcow aplikacji - ze to jest ich wina, albo ewentualnie mojego internetu - zdecydowanie mowili ze to nie problem TV...
3 tygodnie temu - zazadalem na pismie - przyjazdu serwisu i zabrania go w ramach door-to-door. Telewizor trafil do serwisu w Krakowie (btw. bardzo mila i profesjonalna obsluga) i jak sie okazalo winna byla karta glowna/pamiec SSB.... Po jej wymianie - wszystko zaczelo dzialac bez problemow.

Sony Support :? :kom: :confused:
Serwis Sony w Krakowie na Grzegorzeckiej :bober: :-o
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niestety Oni tak w większości wypadków mówią że to wina jest czegoś tam a nie ich tv .. jeśli chodzi o infolinię Sony - specjaliści jak diabli tam pracują.. zarówno w tym dziale technicznym który podejmuje decyzje.. szkoda słów.. ale to nie tylko w Sony.. tak jak pisałem wielokrotnie z serwisami jesteśmy 100 lat tylko teraz nie wiem za kim napisać.. oczywiście nie dotyczy to wszystkich ale w większości wypadków..
 
Do góry