Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

Pigway

New member
Witam,

Mam pewien problem, otóż od roku korzystam z TV jako monitora PC i w poniedziałek wieczorem przypadkowo zauważyłem, że dolnej części ekranu pozostał powidok paska "Start" Windows 10.

Wyczytałem że jest to tzw. "image retention/persistence" i z czasem zjawisko powinno ustąpić samoistnie (gorzej gdyby była to plazma lub OLED), jednak mimo upływu kilku dni pasek nadal jest "odbity" (zauważalne szczególnie na szarych tłach). Powiem szczerze, że sytuacja jest komiczna i przypomina mi się moja stara plazma Panasonica, gdzie podobne przypadki były codziennością. Ciekawe natomiast jest to, że zjawisko jest dostrzegalne najbardziej zaraz po włączeniu TV, a z czasem coraz słabsze (wydaje mi się, że z dnia na dzień ustępuje, jednak tak powoli, że ciężko to stwierdzić z pełnym przekonaniem).

Nie wiem ile czasu temu dać nim podejmę jakieś kroki gwarancyjne i prawdę mówiąc nie mam siły za bardzo ich podejmować (piąty TV w ciągu kilku lat, każdy łapał różne defekty - także w razie konieczności zapewne wyleci przez balkon z miejsca zastąpiony następnym).
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
chyba na "mesiacach" ;) jakos juz przestalem wierzyc w jakosc i prawdomownosc marki Sony...

Ja tam mam takie zdanie niech lepiej będzie później niż miałoby być wcześniej i coś by się stało z SO w tv.. a już miało to miejsce przy jednej aktualizacji.. więc niech będą pewni że po aktualizacji wszystko będzie ok w tych modelach wcześniejszych.. przecież ten model nie stanie się po aktualizacji o dwa modele lepszy - Koledzy bądźmy realistami////dalej będzie to X 8505C - full led po aktualizacji nie zrobi..
 

revelare

New member
Ja tam mam takie zdanie niech lepiej będzie później niż miałoby być wcześniej i coś by się stało z SO w tv.. a już miało to miejsce przy jednej aktualizacji.. więc niech będą pewni że po aktualizacji wszystko będzie ok w tych modelach wcześniejszych.. przecież ten model nie stanie się po aktualizacji o dwa modele lepszy - Koledzy bądźmy realistami////dalej będzie to X 8505C - full led po aktualizacji nie zrobi..

ja po prostu mam nadzieje ze aktualizacja mi naprawi tv....sami mi to w serwisie Sony'ego powiedzieli...pisalem juz o tym na forum - serwis rozklada rece - ale na gwarancji mi nie chca wymienic (chodzi o brak mozliwosci odtwarzania filmow na aplikacjach jak netflix, VOD itp - szatkuje obraz, dzwiek jest ok)....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem ale może to kwestia Twojego egz. bo są ludzie którzy oglądają te serwisy na tych tv.. powiem szczerze ze nie spotkałem się żeby ktoś miał problem z Neflisiem o ile ma dobrą prędkość internetu.. może faktycznie aktualizacja pomoże Tobie.. A jeśli mówimy o jakości danego modelu to chyba więcej wpływa na to niż tylko oglądanie wyżej wymienionych serwisów..
A odnośnie daty aktualizacji - problemem jest to że ktoś coś gdzieś przeczyta, a to coś nie jest często gęsto potwierdzone przez najwyższe władze Sony i potem się zaczyna .. a z reguły zawsze dają później, a szczególnie kiedy jest to taka duża zmiana..
szkoda ze nie masz innego tv który mógłbyś sprawdzić jak jest z tym drugim bo jeśli z drugim tv byłoby ok to wina leży po stronie tv i oni wg mnie mają obowiązek naprawić skoro na drugim tv wszystko by działało..
 
Ostatnia edycja:

gizewo

New member
Witam, czy ktoś miał problemy z bluetooth w kd-55x8509c? U mnie po włączeniu tv przestaje działać pilot z gładzikiem. Bluetooth włączony i żeby pilot zaczął działać ponownie wystarczy bluetooth wyłączyć i znowu włączyć bez parowania pilota. Może ktoś miał podobny problem i jest możliwość rozwiązania bez resetu do ustawień fabrycznych.
 

ewaldus

New member
W tym pilocie baterie siadają po 7-10 dniach. Używam akumulatorków które ładuje co tydzień. Może spróbuj wymienić baterie.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

gizewo

New member
Wymieniałem, ale nie parowałem po przełożeniu. Uznałem, że to nie wina baterii. Postaram się wymienić, sparować i zobaczę po wymianie. Jesli wył i wł od razu Bluetooth, to działa dobrze.
 

Ryujin

New member
Cześć wszystkim.

Czy u Was też słychać strzelającą matrycę (chyba matryca) kiedy TV jest przyciszony? Czasami np zostawię w menu Netflix'a i coś robię, a z TV słychać takie strzelanie ciche co 20/30 sekund.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Wysłane z mojego HTC M8 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
U mnie tak bywa czasem po włączeniu tv jak cały dzień tv nie gra, albo dwa dni...a temp. wtedy jest deko niższa niż normalnie.. latem jest to mniej odczuwalne.. bo chyba są wyższe temp.
 

luk085

New member
U mnie xd93 strzela, stary Samsung 46cali też strzela. To wina zmian temperatur. Elektronika w telewizorze się nagrzewa.
 

emdzi1

New member
Pytanie tylko jak to będzie "chodzilo" na mediateku który siedzi w serii X... W. Sumie to wydajność jest na poziomie telefonów typu Samsung A3 2016... Więc szału nie ma... I prawdę mówiąc to trochę obciach że Sony nie wkłada do TV nic mocniejszego, niech będzie i Mediatek bo grafika mocna nie potrzebna ale np X10... Wówczas śmigało by wszystko mega dobrze...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

emdzi1

New member
Jak szukalem w sieci informacji o CPU w Sony to w 2015 (x) i 2016 (xd) siedziały procesory różniące się wyłącznie taktowaniem i dodatkowo 2016 czyli xd miał 2GB ram zamiast 1,5 GB
Trafiłem na informacje ze w 2017 są te same procki co wcześniej tylko 100Mhz wyżej traktowane i taka sama ilość ram

Wyjatkiem są tv z najwyższej serii które będą mieć to samo co ZD9

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry