Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

Ryujin

New member
No niestety, uroki Androida, każdy ma inny problem. Można tylko zazdrościć tym, którzy nie mają problemów. :)

Wysłane z mojego HTC M8 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale bądźmy szczerzy chyba nikt nie kupuje tv 4k dla filmików 4k z YT - może denerwować troszkę taka sytuacja ale też nie róbmy z igły widły..
 

Ryujin

New member
Ja próbowałem odtworzyć Batmana nowego w Blu-ray 4k, 68gb plik, niestety TV nie ogarnął. :) Na PC poszło, ale wiadomo, że to całkiem inny, mocniejszy sprzęt.

Wysłane z mojego HTC M8 przy użyciu Tapatalka
 

jk_seeker

New member
Ale bądźmy szczerzy chyba nikt nie kupuje tv 4k dla filmików 4k z YT - może denerwować troszkę taka sytuacja ale też nie róbmy z igły widły..
Nie podchodziłbym do tego w ten sposób. TV 4K kupujemy po to, by móc cieszyć się treściami 4K. Na YouTube coraz więcej jest takich materiałów i nie widzę uzasadnienia, dlaczego jako właściciel TV 4K mam nie móc korzystać z tej funkcjonalności w pełni. Nie dawajmy przyzwolenia producentom na takie "niedoróbki", bo za chwilę serwis będzie nam odpowiadał: "ciesz się pan, że w ogóle się włącza i świeci. a jak świeci - nie bądźmy drobiazgowi" ;)
 

jk_seeker

New member
Ja próbowałem odtworzyć Batmana nowego w Blu-ray 4k, 68gb plik, niestety TV nie ogarnął. :) Na PC poszło, ale wiadomo, że to całkiem inny, mocniejszy sprzęt.

Wysłane z mojego HTC M8 przy użyciu Tapatalka
sam rippowałeś z płyty, czy znalazłeś w sieci? bo jeśli znalazłeś, to może być po prostu źle zrippowany plik. Ja odtwarzałem już Elysium, Chappie w 4K z pliku mkv i bez problemu. Kiedyś znalazłem Fury (rzekomo w 4K, de facto była to sztucznie podbita rozdziałka, stąd taki nienaturalny rozmiar pliku, który miał 100GB) - poszło, więc o rozmiar pliku bym się nie martwił.
 

Ryujin

New member
sam rippowałeś z płyty, czy znalazłeś w sieci? bo jeśli znalazłeś, to może być po prostu źle zrippowany plik. Ja odtwarzałem już Elysium, Chappie w 4K z pliku mkv i bez problemu. Kiedyś znalazłem Fury (rzekomo w 4K, de facto była to sztucznie podbita rozdziałka, stąd taki nienaturalny rozmiar pliku, który miał 100GB) - poszło, więc o rozmiar pliku bym się nie martwił.

Znalazłem w sieci, wiec możliwe, że coś skopane. Poszukam czegoś innego i spróbuje odtworzyć, dam znać czy poszło. :)

Dzięki
 

jk_seeker

New member
VLC oraz ten stockowy Sony. Spróbuję z Kodi. Lepszy jest w czymś od tych dwóch wymienionych przeze mnie?

Pozdrawiam
Spróbuj podłączyć dysk nie z 1 a z kilkudziesięcioma filmami i użyj wbudowanego playera SONY - zrozumiesz ;) Przede wszystkim nie wiadomo, czy Ci znajdzie filmy, jesli znajdzie, to nie wiadomo, gdzie ich szukac a jak juz odnajdziesz, to nie wiadomo, czy odtworzy. VLC nie testowalem. KODI nie zawiódł mnie ani razu. Wszystko dziala natychmiast.
 

koja118

New member
Na tej stronie jest wideo o nazwie "Samsung HDR - Wonderland" ściągnij je i obejrzyj, a później odpal Youtube i poszukaj ten sam plik. Dwa inne światy ;)
YT ma jakieś dziwne te 4k
 

milanoa

Member
nie zauważyłem żadnych problemów z dźwiękiem. Upewnij się, czy to nie jest problem z dźwiękiem w filmie.

Chyba nie do końca zrozumiałeś to co napisałem, chodziło mi o jakość dzwięku wydobywającego się z głośników. Kodi dekoduje dźwięk przez swoje kodeki, a Wideo nie bo tym zajmuje się zewnętrzne urządzenie czyt. Amplituner lub Soundbar.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Żaden tv na rynku nie wypuszcza więcej niż dts i DDigital. Gęste dźwięki tylko Playery zewnętrzne.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry