Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

Ryujin

New member
Hej Wszystkim.
Mam model 55X8505C i mam problem z odtwarzaniem materiałów z aplikacji. TV kupiony w zasadzie wczoraj, odrazu podłączony do WiFi i zaktualizował się. Czego nie próbowałbym włączyć na vod, playerze, to nie działa. To samo przez przeglądarkę Operę - CDA, seriale na stronach tvp/tvn. Wywala jakiś błąd połączenia z internetem, a YouTube działa bez problemu.

Miał ktoś podobny problem?
Pozdrawiam
 

yellowmen

New member
Może jakiś kodek nie zainstalował się poprawnie. Przywróć na początek tv do ustawień fabrycznych.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

ewaldus

New member
Można. Wpisz w Google jak zainstalować na tv aplikacje spoza sklepu i poczytaj.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

Ryujin

New member
Hej,
Problem z odtwarzaniem materiałów z aplikacji u mnie zniknął, ale już powtórzył się 2 razy, trzeba załadować ponownie androida i mu przechodzi.
Teraz pytanie:
1. Działa Wam miracast? Próbowałem htc m8, huawei p8, tablet Sony Xperia S, nie działają. Jest próba połączenia z TV ale nieudana za każdym razem.
2. Jaka max rozdzielczość pliku odtworzy TV? Próbowałem odpalić wczoraj Batman vs Superman w 4k, plik 68gb, ale nie radzi sobie. Jak to działa, że filmy z YT działają bez problemu?

Dzięki i pozdrawiam.

Wysłane z mojego HTC One M8 przy użyciu Tapatalka
 

DrWredman

Active member
U mnie mirroring z huawai p9 lite poszedł bez problemu. 4K z Netflixa tez działa. GoPro 4k tez dziala. Nie mam innego materiału 4k aby sprawdzic.
 

yellowmen

New member
Dzięki za odpowiedź. Niestety ani jeden program nie chodzi jak powinien.


Można. Wpisz w Google jak zainstalować na tv aplikacje spoza sklepu i poczytaj.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka


Można. Wpisz w Google jak zainstalować na tv aplikacje spoza sklepu i poczytaj.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka


Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

yellowmen

New member
Tzn nie chodzi mi konkretnie apk z radio internetowym. Open Fm, RMF ON. Aplikacje działają Ale nie ma możliwości wyłączenia play bo nie da się na niego najechac

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

ewaldus

New member
Użyj do obsługi telefonu lub tableta apka Video&tvSide view Pogrzeb w ustawieniach klawiatura i daj wielojęzyczna klawiatura i pilot powinien ogarnąć.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

GoForIT

New member
Czesc, chcialem sie podzielic swoimi spostrzezeniami jako swiezy nabywca wersji 55 calowej. Od razu zaznaczam, ze przesiadalem sie z 32 calowego Samsunga, wiec roznica jest diametralna.

Jakosc wykonania jest fantastyczna, porownywalem z Samsungiem KS7000 to tamten wydawal sie mocno plastikowy, a jak przeczytalem o rozchodzacej sie obudowie to juz absolutnie sobie dalem spokoj.

Obraz dla mnie jest rewelacyjny, ale tutaj w mojej ocenie prawie kazdy konkurencyjny telewizor rowniez swietnie wypadal, wiec ciezko mi to obiektywnie ocenic.

Jesli chodzi o system to tutaj kierowalem sie swiezymi opiniami i rzeczywiscie ciezko zarzucic na chwile obecna temu androidowi zeby niestabilnie pracowal. Chociaz zdarzaja sie pewne menu, gdzie zaznaczanie checkboxow wyraznie zmula, ale to tylko w tym menu, konkretnie chodzi mi o konfiguracje ulubionych.

Pilot dotykowy nie przypadl mi do gustu, od razu zaczalem uzywac standardowego, ale to tak na szybko, dlugo go nie uzywalem, ale i tak uwazam ze sterowanie z telefonu bedzie wygodniejsze.

Tak naprawde to najbardziej mnie wkurza odblaskowa matryca, moj poprzedni Samsung byl matowy i sie przyzwyczailem. Na szczescie ogladam siedzac na wprost, wiec to nie problem, ale w salonie mam duze okna, wiec patrzac troche pod katem mocno odbija swiatlo (chociaz twierdzi sie, ze to i tak jakas lepsza satynowa powloka).

Ogolnie jestem bardzo zadowolony, udalo mi sie dorwac w MatrixMedia z 4 letnia gwarancja za 4799, uwazam ze ten telewizor nie ma konkurencji w tej cenie. Co ciekawe ta sztuka pochodzi z czerwca 2016, wiec ciagle jest na nie popyt i produkuja, przy czym tyczy sie to raczej wersji 55 calowej, bo wiekszych juz nowek nie widzialem w sklepach.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

FotoVideo

Member
Dawno mnie na tym forum nie było ostatnie logowanie 23.04.2016 to chyba dobrze swiadczy o moim telewizorze 65X8505C który od dawna nie przysparza mi problemów wszystko działa tak jak trzeba bez zarzutów !
Pozdrawiam Sylwester !
 

accu

New member
Bez reklam
Dawno mnie na tym forum nie było ostatnie logowanie 23.04.2016 to chyba dobrze swiadczy o moim telewizorze 65X8505C który od dawna nie przysparza mi problemów wszystko działa tak jak trzeba bez zarzutów !
Pozdrawiam Sylwester !

Witam uprzejmie,

Taki wpis miło się czyta i cieszy . :neutral:

BTW , oby było takich wpisów jak najwięcej .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

koniefka

New member
Dawno mnie na tym forum nie było ostatnie logowanie 23.04.2016 to chyba dobrze swiadczy o moim telewizorze 65X8505C który od dawna nie przysparza mi problemów wszystko działa tak jak trzeba bez zarzutów !
Pozdrawiam Sylwester !

To ja jestem lepszy, bo ostatnio logowałem się w 2007r. kiedy szukałem plazmy. Idąc za radą forumowiczów zakupiłem plazmę LG.
Uważam, że rada była trafiona, a zakup bardzo udany, bo przez cały okres użytkowania nie było z TV żadnych problemów i nadal wszystko super hula.
Mimo to stwierdziłem, że czas już na zmianę odbiornika, ale jak narazie motam się z zakupem, a znikąd pomocy.
 

FotoVideo

Member
Mimo to stwierdziłem, że czas już na zmianę odbiornika, ale jak narazie motam się z zakupem, a znikąd pomocy.
No to Jesteś w lepszej sytuacji jak Ja rok temu za 65X8505C musiałem zapłacić 11000 zł teraz z 2016 roku taki model Sony KD-65XD8505 kosztuje 8 490 zł jezeli masz miejsce na półce i w miare duzy pokój to polecam ! Mój poprzedni miał 50" plazma firmy Panasonic LCD Sony duzo lepszy od plazmy i oszczedniejszy 10 zł mniejszy rachunek prąd miesięcznie :)
 
Ostatnia edycja:

koniefka

New member
No to Jesteś w lepszej sytuacji jak Ja rok temu za 65X8505C musiałem zapłacić 11000 zł teraz z 2016 roku taki model Sony KD-65XD8505 kosztuje 8 490 zł jezeli masz miejsce na półce i w miare duzy pokój to polecam ! Mój poprzedni miał 50" plazma firmy Panasonic LCD Sony duzo lepszy od plazmy i oszczedniejszy 10 zł mniejszy rachunek prąd miesięcznie :)

Uważam, że nie masz czego żałować.
Co z tego, że xd85 jest teraz tańszy, skoro wszystkie opinie, a przynajmniej zdecydowana większość, świadczą, że Twój model (x85c) jest zdecydowanie lepszy.
Pewnie bym go nabył, gdyby był dostępny, a tak to motam się z zakupem.
xd85 słaby, xd93 nie wiem, czy wart swojej ceny, szukam teraz opinii o nowej serii xd75 podobno lepszy stosunek ceny do jakości.
 
Do góry