Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Matryce są typu IPS , 100 Hz , 8bit , dla wielkości przekątnych ekranu 49" i 43" . Seria ta nie ma 3D .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

leszekmw

New member
no dobrze..to teraz , mam nadzieję , że jedno z ostatnich pytań i już przestaję Was katować..))

jaki , jednak mimo wszystko 43 telewizor mógł , moglibyście polecić ? i z trochę tańszych i z droższych..

tak jak pisałem wcześniej , telewizor wisi w takiej jakby wnęce między ścianką szafy a ścianą . szerokość tej wnęki to 1,4m i naprawę mam obawy przed wieszaniem tam 50" . boje się że obraz będzie się odbijał od ściany i szafy..
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Zastanawiam się , czy jutro coś się kończy i pora udać się na wypoczynek po wysiłku . ;-) Do tego wziąć telewizor "wysłużony" firmy Sony Trinitron CRT 21" i będzie "gitara". :smile:

Chwila refleksji dla zdrowia .

BTW , przepraszam , że troszkę nie w temacie wątku , ale ten upał ...


Pozdrawiam:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

leszekmw

New member
mogę Ci pożyczyć takiego sony ... stan idealny..))

a coś w temacie dasz radę czy po prostu telewizory poniżej 50" są generalnie do kitu ?

u mnie w pracy mam teraz 28,8st. w "biurze" )))
a za oknem spokój..widać że to już wakacyjna atmosfera..
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dziękuję za propozycję . ;)

Może i miałbym , ale niestety już są niedostępne . Mam na myśli , dla przykładu telewizor firmy Sony , model
Sony KDL-40W905A lub w wielkości 46" . Jak jeszcze gdzieś :neutral: znajdziesz , to moje rekomendacje . :neutral:

BTW, a z droższych to może telewizor 40" firmy Loewe Art 40 UHD . (ale jest drogi niestety)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Zulafan

New member
Witajcie.
Mam pytanie. Kupiłem niedawno ten TV i podłączyłem go z kinem domowym przez HDMI z ARC. Teraz gdy odtwarzam filmy to źródło mam podlączone do telewizora i zastanawiam się czy w przypadku dźwięku w jakości DTS-HD lub Dolby TrueHD telewizor jest w stanie przekierować dźwięk tej jakości do kina domowego?

Bardzo Was proszę o pomoc
 

slawkor

Member
Bez reklam
Tv nie przekaże DTS HD ani Dolby True HD. Musisz podłączyć Player bezpośrednio pod amplituner.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Firma Sony wydała w dniu 19 lipca 2016 r.(do pobrania od 19-26 lipca w zależności od kraju) nową wersję aktualizacji oprogramowania układowego dla telewizorów serii
X8509C , wersja 3.473 . Można również przeprowadzić aktualizację z nośnika USB .
Ogólna aktualizacja systemu Android .
Wygodniejsza obsługa pilotów na podczerwień (IR) i w łączności Bluetooth .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

yellowmen

New member
Macie jakąś radę na odtwarzane filmy ?? Ostatnio gdy oglądam filmy (różnej jakości waga pliku od 700Mb do 20GB) gdy całość obrazu przesuwa się (krajobraz czy akcja) to obraz ewidentnie klatkuje tak przycina się...nie wie,m jak to opisać.
Próbowałem rożnych dysków HDD oraz pendrive za każdym razem efekt ten sam.
Używam do odtwarzania KODI VCL i MX player.

Ktoś miał podobny przypadek ??
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Każdy nowy dysk, musi być zindeksowany (im więcej na dysku tym dłużej to trwa), po tym procesie nie powinien Tobie przycinać. Rada: pendrive z jednym filmem, stream przez router lub poczekanie by TV zrobił swoje.
 

yellowmen

New member
Każdy nowy dysk, musi być zindeksowany (im więcej na dysku tym dłużej to trwa), po tym procesie nie powinien Tobie przycinać. Rada: pendrive z jednym filmem, stream przez router lub poczekanie by TV zrobił swoje.

dyski 3,0 z jednym tylko filmem i to samo,
Co dziwne jak kupiłem TV to wszystko było ok...kiedyś chyba była jakaś aktualizacja i problemy zaczęły się pojawiać.
Dzisiaj sprawdzę aktualizacje czy jest dostępna...może coś się poprawi :)

Stream masz na myśli puszczanie z laptopa po wi-fi ?? Jakiego programu używać ??
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Zakładasz nowego usera z hasłem pod win, udostępniasz katalog z filmami dla tego nowo założonego usera i odpalasz Kodi w TV logujesz się przez smb tym userem i hasłem i masz trwały dostęp do dysku w lapku lub w komp stacjonarnym do tego katalogu, i tam wrzucasz nowe filmy, chodzi miodzio.

Próbowałeś inne porty usb, w sumie ten jest do nagrywania na HDD, przynajmniej docelowo.
 
Do góry