Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

accu

New member
Bez reklam
acuu , lolek no dacie radę coś mi zaproponować czy tylko tak sobie wtrącacie coś czasami..
śmiało Panowie..to nie boli..może coś tam wysupłam więcej .w granicach rozsądku oczywiście..)))

Witam uprzejmie,

Masz swoje preferencje , więc nimi powinieneś się kierować bez dwóch zdań . :|

Moje zdanie na temat zapytania znasz . Tyle tytułem odpowiedzi .

BTW, a ile możesz wysupłać więcej w granicach zdrowego rozsądku ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na Twoim miejscu Kolego ja bym poszedł do sklepu z kilkoma filmami i sobie kilka modeli zobaczył w akcji, następnie przemyślał czy warto jest dołożyć do tego co zobaczyłeś... bo czysto teoretycznie za np 3 tys to masz smartfony z górnej półki więc ciężko za te pieniądze mieć dobry tv ... ale z drugiej strony dla Ciebie ta jakość może wystarczyć..
 

mirek gd

New member
Witam wszystkich.
Jak wam działa ten telewizor z modułem CI+ od UPC. Chciałbym się pozbyć dekodera i mimo dwóch podejść nie dałem rady. Kanały wyszukuje , loguje moduł poprawnie ale z powodu pikselozy większość kanałów nie do oglądania. Nie ma tego modelu na listach certyfikowanych do współpracy z modułem CI+ i upc umywa ręce. Miałem już dwie takie karty , sprawdzany sygnał na wszystkie sposoby , pomiary zakłóceń w mieszkaniu i wszystko jest ok. Ciekaw jestem czy tylko mnie tak trafiło.
 

DrWredman

Active member
Mój 8505c działa bez problemu z kartą od UPC. Jednak o mały włos by nie działał wogole. Monter źle zrobił wtyczkę do gniazda i upierał sie ze mam jakieś zakłócenia na kablu. Analogowa TV snieżyła masakrycznie, a cyfrowej nawet nie łapało. Musiałem mu 3 razy powtarzać ze przed dwoma laty wszystko działało bez problemu z dekoderem. Sprawdził kabel i znalazł swój błąd.

Jednak jeśli nie ma telewizora na liście to moze jest jakiś problem z modelem 8509. Ale to przecież niemal identyczne telewizory, wiec o co kaman????

Spróbuj ich pomęczyć o wymianę karty, koleś w LG ma juz trzecią bo sie ostro grzeje i uszkadza. Dowiedział sie ze to moze byc wina starego kabla i mają mu wymienić na nowy. Tylko że on ma domek i łatwiej to zrobić niż w bloku.

Jeśli z dekoderem nie masz problemu to karta też powinna śmigać.
 

mirek gd

New member
Najdziwniejsze jest to , że to jest mój drugi taki sam sony. Pierwszy miał wadę , na ekranie pojawiał się pionowy pasek , ok 5 cm szeroki , wszystko co się znalazło w środku paska miało inny kolor . Z modułem CI+ działał identycznie , tj. większość kanałów zaatakowana przez piksele. Ci od sony twierdzą , że te karty upc są kiepskiej jakości i , że problem jest po stronie dostawcy kablówki.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W kwocie 5000 zł , w wielkości przekątnej ekranu w przedziale 47"-50" , można moim skromnym zdaniem zainteresować się telewizorem UHD firmy Samsung UE49KS7000 . Minus tego modelu to brak
3D .
Lecz moim zdaniem lepszym wyborem może okazać się zainteresowanie telewizorem UHD firmy Panasonic TX-50DX750e , na którego trzeba jednak przeznaczyć parę setek więcej . Minus tego modelu to brak tunera satelitarnego DVB-S2 .(ale nie każdy z tego tunera korzysta) Mankament ten można jednak wyeliminować wybierając telewizor firmy Panasonic TX-50DX780e , który jest droższy o 300 zł od "750" i ma ten tuner satelitarny wbudowany .
Oczywiście , jeżeli kupuje się w sklepie stacjonarnym , należy zwrócić uwagę na jakość wykonania , na
podświetlenie matrycy , oraz czy matryca nie ma uszkodzonych (martwych) pikseli . Jeżeli kupuje się
ze sklepu internetowego , ma się 14 dni na "wyłapanie" ewentualnych mankamentów telewizora i
możliwość jego zwrotu bez podania przyczyn .
Jeżeli nie ma pośpiechu z zakupem , można z nim poczekać , być może ceny trochę "zejdą" niżej , choć wakacje temu zbytnio nie sprzyjają . Pisałeś , że telewizor UHD firmy Sony KD-55X8509C , który proponował Tobie jeden forumowicz , ma za duży ekran , to go nie proponuję , chociaż cena 4999 zł za niego nie jest wygórowana , a we wrześniu system operacyjny Android w wersji 5.1 tego telewizora powinien zostać zaktualizowany do wersji 6.0 , więc ewentualne kłopoty powinny zostać wyeliminowane . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

leszekmw

New member
accu dziękuję za pomoc.
jednak w dalszym ciągu upieram się raczej przy telewizorze w rozmiarze max 43 cale.
boje się że 50" to jednak za dużo do sypialni na odległość max 1,8m .
widzę że jest dostępny panasonic 43/cx750e za 4tyś ale on jest na IPS.
hmm.. dasz radę podpowiedzieć coś w mniejszych rozmiarach ?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tylko w pierwszych chwilach ekran o przekątnej 50" wydaje się bardzo duży .
Po kilku dniach już się do niego przyzwyczajamy i o jego wielkości już się nie myśli .
A jeżeli oglądamy programy cyfrowe o dobrej mocy sygnału , czy z YouTube stream 4K , lub
z odtwarzacza Blu-ray to wówczas docenia się wielkość ekranu bez dwóch zdań . :-|
Na mniejszym ekranie błędy obrazu sygnału o słabej mocy nie są tak widoczne jak na dużym ekranie ,
trzeba się starać , aby moc sygnału była o dobrej mocy i wymagać tego od danego operatora kablowego itp .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

leszekmw

New member
no tak ,ale po przesiadce z 32" to będzie masakracja jakaś..))
naprawdę nie znajdzie się nic ciekawego w mniejszych rozmiarach ?
ja mam rzeczywiste 1.8m , sądzę że nawet 1.7m.
czy matryca VA będzie dobrze "działała" jeśli telewizor będzie wisiał na ścianie odchylony pod kątem a ja będę leżał ?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Kup 50 cali bo będziesz żałował że kupiłeś 43. Ja mam do tv 2.7 m i mam 55 cali i powiem Ci, że jest tak trochę mały. VA na wprost i pod kątem do leżenia będzie ok. Tym bardziej że do sypialni.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
no tak ,ale po przesiadce z 32" to będzie masakracja jakaś..))
naprawdę nie znajdzie się nic ciekawego w mniejszych rozmiarach ?
ja mam rzeczywiste 1.8m , sądzę że nawet 1.7m.
czy matryca VA będzie dobrze "działała" jeśli telewizor będzie wisiał na ścianie odchylony pod kątem a ja będę leżał ?

Ja mam odległość od ekranu 2,5m i planuję przesiadkę na TV UHD 55"-60". O mniejszej przekątnej niż 55" nawet nie chcę słyszeć. U Ciebie przy odległości 1,8m przekątna 48-50" będzie idealna. Mniejszego nie kupuj, bo będziesz potem żałował :)
 

finger

Member
leszekmw, prawie zawsze większy = lepszy, ale z doświadczenia wiem że do kimania i oglądania to nie koniecznie.
Do tego surfowanie w necie przy zgaszonym świetle, odpalasz google.com i nagle masz jasno w pokoju ;)
Jeśli masz dystans 1.8m to spokojnie ~45" da radę.
 

leszekmw

New member
żeby sie upewnić - telewizory sony 43" z serii X8305C / X8307C / X8308C / X8309C jakie mają matryce ?

ten panasonic co proponował accu Panasonic TX-50DX750e kosztuje teraz tyle samo co samsung UE49KS7000..., czyli teoretycznie staniał..
 
Ostatnia edycja:
Do góry