Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

DrWredman

Active member
Struktura AVCHD

nagdob,

Trochę to trwało, bo różne inne ważniejsze rzeczy mnie pochłaniały.

Zgrałem cały folder AVCHD z kamery.
Oto screeny:

Drzewo katalogów wyglądało tak:
AVCHD_drzewo.jpg


Główny folder widoczny po włożeniu pendriva:
Widać dwa foldery: Atmos (który założyłem ręcznie) oraz docelowy Folder AVCHD, chyba o to Ci chodziło
Foldery.JPG


Widok folderu STREAM, czyli po wybraniu folderu STREAM
Folder_STREAM.JPG


I jeszcze widok z serwera NAS Zyxel540.
Tu niestety trzeba wchodzić do ostatniego podfolderu
Serwer_NAS.JPG


Minusem jest czas oczekiwania po włożeniu Pendriva.
Niestety chwilę trzeba odczekać, aż Sony rozpozna układ folderów i plików i trzeba przyzwyczaić się do okienkowego trybu oraz obsługi pilotem. Przeważnie uruchamiam odtwarzanie wideo z pendriva dwukrotnie, bo za pierwszym razem jakoś nigdy nic nie widzi. Mówiąc szczerze to akurat jest spieprzone. Na szczęście rzadko z tego korzystam.
 

nagdob

Member
Bez reklam
nagdob,

Trochę to trwało, bo różne inne ważniejsze rzeczy mnie pochłaniały.

Zgrałem cały folder AVCHD z kamery.
Oto screeny:

Drzewo katalogów wyglądało tak:
AVCHD_drzewo.jpg


Główny folder widoczny po włożeniu pendriva:
Widać dwa foldery: Atmos (który założyłem ręcznie) oraz docelowy Folder AVCHD, chyba o to Ci chodziło
Foldery.JPG


Widok folderu STREAM, czyli po wybraniu folderu STREAM
Folder_STREAM.JPG


I jeszcze widok z serwera NAS Zyxel540.
Tu niestety trzeba wchodzić do ostatniego podfolderu
Serwer_NAS.JPG


Minusem jest czas oczekiwania po włożeniu Pendriva.
Niestety chwilę trzeba odczekać, aż Sony rozpozna układ folderów i plików i trzeba przyzwyczaić się do okienkowego trybu oraz obsługi pilotem. Przeważnie uruchamiam odtwarzanie wideo z pendriva dwukrotnie, bo za pierwszym razem jakoś nigdy nic nie widzi. Mówiąc szczerze to akurat jest spieprzone. Na szczęście rzadko z tego korzystam.

Czyli do d...y. Rozumiem, że żeby oglądać coś z folderu AVCHD to trzeba wejść do ostatniego podkatalogu STREAM i wybierać do oglądania poszczególne pliki. Nie ma za tem odtwarzanego MENU jak w płytach DVD. Szkoda. Na pewno struktury AVCHD można odtwarzać z MENU np. na BluReyu. Wkłada się np. pendriva z taką strukturą, klika na katalog o nazwie AVCHD (musi być właśnie taka nazwa, bo jak jest inna to po prostu wejdzie się w podkatalogi) i rozwija się piękne MENU, które wcześniej sobie zrobiliśmy np. w programie multiAVCHD. W takim razie Sony musi jeszcze dużo popracować i dołożyć trochę funkcji zanim znów go kupię. :???:
 

DrWredman

Active member
nagdob, źle rozumiesz.

zobacz na pierwszy screen z TV i strukturę folderów
Na ekranie TV widzisz dwa foldery: ATMOS i STREAM.
Folder Stream jest głębiej zakopany -> AVCHD -> BDMV -> STREAM a pomimo to telewizor wyciąga go na wierzch i wyświetla obok folderu ATMOS.

Jedynie mój zewnętrzny serwer plików, nie odczytuje struktury AVCHD i tam trzeba dokopywać się do ostatniego folderu STREAM.
 

DrWredman

Active member
Negatywne opinie zawsze łatwiej się pisze. Zauważ, że te negatywne są w większości sprzed 8 miesięcy. Ja jak na razie raz resetowałem TV, ale jak się potem okazało niepotrzebnie bo wina leżała po stronie amplitunera. Jako świadomy użytkownik i "guru techniczne" ;) nie mam problemów z obsługą. Ale dziś np. nie chciały się zmieniać programy z grupy "ulubione" i już żona nie mogła sobie poradzić.
Android - dla mnie bomba. KODI - rewelacja. Fakt, że nie działa błyskawicznie i lekko laguje, ale da się z tym żyć. Idź do sklepu i testuj. Ja zawsze tak robię i nie czytam, żadnych opinii.
 

ewaldus

New member
W większości nie. Aktualizacje naprawiły większość rzeczy. Dziś dojechał 55x8509. Szybka aktualizacja oprogramowania (ok.30min).Narazie pobawilem się nim ze 3 godzinki i zero zwiechy. Oczywiście wszystkiego nie zdążyłem jeszcze sprawdzić, ale wygląda na to ze wszystko działa. Jedynie dźwięk jest kiepski. Mój sharp le810 grał dużo lepiej. Przydałby się jakiś sounbar. Jutro będę walczył z ustawieniami obrazu. Jeśli ktoś ma jakieś dobre ustawienia, to będę wdzięczny. Pisać tu lub na PW.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

leszekmw

New member
no myślę nad tym 809 w 43" do sypialni. odległość 1,8m telewizor na scianie a ja w łóżku.
internet mam przez laptopa.
w sumie potrzebny do ogladania telewizji z kablówki , raz na pół roku jakiś film z kompa cz dvd. dużo siedzę w internecie podłączonym do telewizora /fora , praca , czasami jakies yt . nadawał by się ?
oglądanie przy zasłoniętych żaluzjach i w nocy. on ma VA zdaje się ?
dźwięk słaby..no to szkoda..
a coś z dobrym dźwiękiem ?
czy on ma takie coś ze ogląda sie jakiś program i w rogu jest podgląd drugiego ? pip chyba to się nazywa
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
no myślę nad tym 809 w 43" do sypialni. odległość 1,8m telewizor na scianie a ja w łóżku.
internet mam przez laptopa.
w sumie potrzebny do ogladania telewizji z kablówki , raz na pół roku jakiś film z kompa cz dvd. dużo siedzę w internecie podłączonym do telewizora /fora , praca , czasami jakies yt . nadawał by się ?
oglądanie przy zasłoniętych żaluzjach i w nocy. on ma VA zdaje się ?
dźwięk słaby..no to szkoda..
a coś z dobrym dźwiękiem ?
czy on ma takie coś ze ogląda sie jakiś program i w rogu jest podgląd drugiego ? pip chyba to się nazywa

Jeśli chodzi o dźwięk to w większości wypadków tv prezentują słabo się pod tym względem.. Matryca VA jest w tym modelu. A patrząc do czego Ci ten tv to osobiście nie widzę sensu żeby tv musiał mieć jakiś super dźwięk ... bo do czego do YT ??? Czy raz na pół roku obejrzysz film ...Myślę ze lepiej skupić się nad innymi walorami i wadami tego tv.. Ja mam 55 cali w sypialni i jest ok..
 

leszekmw

New member
lolek126 no to jakie są wady ?
ja mam 1,8m do ekranu więc sądze że 40-43 wystarczy..
w tej chwili mam 32 , a w zasadzie miałem bo wywiozłem go wczoraj na działkę i jako tako się da oglądać z 4.5m. przynajmniej porównując do 21crt jaki teraz tam miałem )))
no chyba ze masz jakieś inne typy tv które będa odpowiednie do moich potrzeb , z chęcią poczytam.
zresztą założę nowy wątek , zawsze lepiej posłuchać mądrzejszych..

kiki , kasy mam powiedzmy około 3.5 , chyba że trzeba b było dołożc coś jeżeli sytuacja będzie tego wymagała..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Każdy tv ma wady - nie znam takiego który by nie miał... a trzeba wybrać taki który pewne wady które są toleruje się je, bądź nie zwracasz na to uwagi.. Druga sprawa zawsze będzie się chciało żeby dany tv był lepszy i stąd biorą się również pewne wady... pierwsza z brzegu za wolno wg mnie wczytuje dysk i to co się na nim znajduje.. robi to zdecydowanie za wolno, ja to toleruje ale nie oznacza ze nie chciałbym żeby to robił szybciej.. fajnie byłoby jakby miał lepszy kontrast ale za te pieniądze nie jest z tym źle, ale chciałbym ... :) Podświetlenie matrycy nie jest idealne tak jak np w moim drugim tv Full led - ale tv ma zupełnie inne podświetlenie więc też nie można wymagać jakiś wielkich rzeczy.. jedni maja lepsze inni gorsze jak kto trafi w danym egz. Mocniejszy procesor powinien być w tym modelu...
I tak by można było pisać.. było trochę problemów z oprogramowaniem, na razie jest to poprawione i o by było tak dalej...
Ale całościowo uważam że jest to tv dobry patrząc cena-jakość.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To będziesz miał bardzo dobre modele :
- Philips 43PUS6501
- Sony 43W809

Ale faktycznie możesz brać do 50":
- Sony 50W809
- Philips 48PUS6561
 

nagdob

Member
Bez reklam
nagdob, źle rozumiesz.

zobacz na pierwszy screen z TV i strukturę folderów
Na ekranie TV widzisz dwa foldery: ATMOS i STREAM.
Folder Stream jest głębiej zakopany -> AVCHD -> BDMV -> STREAM a pomimo to telewizor wyciąga go na wierzch i wyświetla obok folderu ATMOS.

Jedynie mój zewnętrzny serwer plików, nie odczytuje struktury AVCHD i tam trzeba dokopywać się do ostatniego folderu STREAM.

Dawno mnie nie było, bo byłem za granicą.
Dzięki za wszelkie odpowiedzi. Z tego co widzę, to mimo wszystko widać pliki, a nie Menu itd. Chyba, że w kamerze nie masz żadnego Menu i dlatego tak jest.
Jeżeli możesz to daj e-maila ma PW i wyślę Ci jakąś małą strukturę AVCHD, którą sam zrobię. Wyślę np. katalog AVCHD spakowany RARem. Wtedy zobaczymy co widać na TV. Czy Menu, czy dalej tylko pliki.
 

Pigway

New member
Witam,

Spotkał się ktoś ze sporadycznym zjawiskiem, że gdy włączam TV zapala się na chwile biała dioda i pokazuje czarny ekran, po czym gaśnie i muszę go ponownie włączyć aby było w porządku? Dzieje się tak bardo rzadko (może raz na dwa-trzy tygodnie) i zauważyłem to po ostatniej aktualizacji oprogramowania (jednak tego pewien nie jestem). Kolejna przypadłość oprogramowania czy początek problemów z TV (co by było dziwne zważywszy na częstotliwość występowania).
 

DrWredman

Active member
Ja niczego podobnego nie zaobserwowałem.

Witam,

Spotkał się ktoś ze sporadycznym zjawiskiem, że gdy włączam TV zapala się na chwile biała dioda i pokazuje czarny ekran, po czym gaśnie i muszę go ponownie włączyć aby było w porządku? Dzieje się tak bardo rzadko (może raz na dwa-trzy tygodnie) i zauważyłem to po ostatniej aktualizacji oprogramowania (jednak tego pewien nie jestem). Kolejna przypadłość oprogramowania czy początek problemów z TV (co by było dziwne zważywszy na częstotliwość występowania).
 

Pigway

New member
Działa bezproblemowo 4k/60Hz, TV pracuje u mnie kilkanaście godzin dziennie w tym trybie przy podłączonym PC.

Co do mojego problemu, obstawiam jednak oprogramowanie, gdyż miałem już różne podobne zjawiska, m.in. samoczynne świecenie białej diody nocą (jakby TV był włączony), brak możliwości jakiegokolwiek uruchomienia (pomogło wyciągnięcie wtyczki na minutę), sporadyczne resetowanie się, a teraz to. Co oprogramowanie to nowy problem, a jeśli się nasili - cóż, jest jeszcze 20 miesięcy gwarancji.

Dodam, że u mnie TV służy tylko i wyłącznie jako monitor do PC, brak podłączonej jakiejkolwiek telewizji itd. Być może oprogramowanie czasami się przywiesza w stanie czuwania i objawia się to tym właśnie zjawiskiem. Liczę, że podobnie jak poprzednie, także i to się uspokoi z czasem.
 

Pigway

New member
Cóż, obecnie praca to życie, a że praca przy komputerze wymaga monitora... ;) Po pracy często rozrywka, która również wymaga ekranu.

No i może trochę przesadziłem, nie w każdy dzień po tyle godzin, ale nie zmienia to faktu że często jest włączony i to przez długi okres czasu. Plus tego jest taki, że planowane postarzanie produktu wyjdzie na jaw zdecydowanie przed zakończeniem okresu gwarancyjnego.
 
Do góry