Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Jeśli ja miałbym wybierać, to zdecydowanie wybrałbym Samsunga z uwagi na:
- stabilniejszy, sprawniej działający system Tizen,
- bezproblemowa obsługa dysków zewnętrznych pod USB, w tym również tych o dużych pojemnościach,
- złącze USB 3.0 (z tego co pamiętam to Soniak go nie posiada)

ad 1) i niczemu teraz nie można zarzucić androidowi TV a Tizen mimo wszystko to platforma zamknięta, masz to co da Samsung,
ad 2) z tym po aktualizacjach też już nie ma problemu, kwestia indeksowania materiału na HDD, przy pierwszym razie,
ad 3) jak najbardziej ma USB 3.0

W Samsungu HDR dostał na siłę, w Sonym miał przewidziany w specyfikacji od razu, gamut tylko może to potwierdzać. Ogólnie Sony to ta sama liga co SUHD (modele 2015, TRILUMINOS to ta sama technologia co nanokryształy), warto odpalić dema samsunga dla SUHD na JU7000 i x850C i porównać, można być zaskoczonym ;-) . Pewnie wybór zawsze końcowo należy do konsumenta.
 

krzysbiker

New member
witam koledzy mam pytanie czym róznia sie te wesje bo z tego co zauważyłem to różnica w odświeżaniu i cena czy opłaca je rzeczywiście dopłacać do tego modelu
KD-65X8509C i KD-65X8505C róznica jest około 700 zł chyba ze jest cos czego niezauwazyłem
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
dziwi mnie tez to ze w tym atykule model model 65x8505 ma odswiezanie 1000 a nie 800 ? chyba ze jakis bład

Formalnie to bez znaczenia, ważne ile natywnie ma matryca a ile tam wg marketingowców przetwarza wew klatek, każdy tam swoje liczy. Do wcześniejszego pytania, przy różnicy 700zł wziąłbym tańszy model.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
ad 1) i niczemu teraz nie można zarzucić androidowi TV a Tizen mimo wszystko to platforma zamknięta, masz to co da Samsung,
ad 2) z tym po aktualizacjach też już nie ma problemu, kwestia indeksowania materiału na HDD, przy pierwszym razie,
ad 3) jak najbardziej ma USB 3.0

W Samsungu HDR dostał na siłę, w Sonym miał przewidziany w specyfikacji od razu, gamut tylko może to potwierdzać. Ogólnie Sony to ta sama liga co SUHD (modele 2015, TRILUMINOS to ta sama technologia co nanokryształy), warto odpalić dema samsunga dla SUHD na JU7000 i x850C i porównać, można być zaskoczonym ;-) . Pewnie wybór zawsze końcowo należy do konsumenta.

Tak jak napisałeś wybór należy do konsumenta:) Opinie opiniami, ale przed podjęciem decyzji o zakupie warto przetestować w sklepie obydwa modele na własnym materiale i różnych ustawieniach obrazu. Dla jednego widza obraz będzie wydawał się lepszy na Samsungu, a dla innego na Soniaku. Ja testowałem ww. modele wspólnie z kolegą na własnym materiale (SD, FHD, demka UHD różnych producentów) i mi, podobnie jak koledze, bardziej podobał się obraz na Samsungu JU7000. Dlatego tak ważne jest przed zakupem sprawdzenie poszczególnych modeli. Najważniejsze jest przecież zadowolenie z zakupu :)
A tak swoją drogą miałeś może przyjemność sprawdzenia na Soniaku obsługi pod USB dysku zewn. o poj. 4TB czy go w ogóle wykrywa?? Pytam, ponieważ jak przeglądałem swego czasu instrukcję obsługi, to był w niej zapis, że TV obsługuje dyski - nie pamiętam albo do 2TB albo do 3TB, na pewno nie 4TB. Podczas testów mój dysk 2,5" 4TB Seagat'a nie został na Soniaku wykryty, poszły jedynie dyski 1TB i 500GB. Na Samsungach i LG nie było z 4TB żadnego problemu.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Kolego odpal dema SUHD (od samsunga) to zobaczysz na Sonym tego czego nie wyświetli Samsung JU7000 ;-), bo nie da rady ;-) .

Do pytania, po co mam pchać tak duże dyski do TV, od tego masz NAS. Dwa posiłkujesz się informacjami sprzed aktualizacjami z dnia 29 lutego 2016r.

Ogólnie, w moim odczuciu Samsungi są przepłacane o około 20% ale to wybór konsumenta czy chce więcej płacić za mniej.
 

jk_seeker

New member
A tak swoją drogą miałeś może przyjemność sprawdzenia na Soniaku obsługi pod USB dysku zewn. o poj. 4TB czy go w ogóle wykrywa?? Pytam, ponieważ jak przeglądałem swego czasu instrukcję obsługi, to był w niej zapis, że TV obsługuje dyski - nie pamiętam albo do 2TB albo do 3TB, na pewno nie 4TB. Podczas testów mój dysk 2,5" 4TB Seagat'a nie został na Soniaku wykryty, poszły jedynie dyski 1TB i 500GB. Na Samsungach i LG nie było z 4TB żadnego problemu.
Sony zapewniło mnie o współpracy dysku do 4TB (Sony 65X8505C) i faktycznie - mój WD Elements 4TB jest wykrywany i działa bez zarzutu. Oczywiście nie mówię o wbudowanym odtwarzaczu, bo to jakaś porażka, ale Kodi bez problemu go widzi natychmiast po podłączeniu.
 

paczek79

New member
witam,
dogadałem się ze sklepem , gdzie pierwotnie zamówiłem 75x85. niestety nie ma tam szans obecnie na x85, w zamian dostanę 75xd85. muszę dopłacić 400e ( w sumie 3700e) plus wywalczyłem 4-letnią gwarancję. nie jestem w 100% przekonany do tego modelu lecz na chwilę obecną nie mam wyjścia. sprzedałem swój stary tv i nie mogę już dalej czekać. w sumie cena jest bardzo dobra, 75xd85 kosztuje 5000e tu w Holandii. nowy model nie ma jeszcze swoich recenzji w necie lub nie mogłem znaleźć. szukałem również recenzji na amerykańskich portalach , gdzie ten model zwą x85d:confused:, niestety recenzję są dopiero w przygotowaniu, czuje się trochę jak królik doświadczalny:-D. nic, zobaczymy co z tego będzie.
mam jedynie nadzieję , że nie uświadczę zbytniego cloudingu lub innego badziewia. jeśli wszystko pójdzie dobrze będę go miał jutro w domu. oczywiście wyrażę swoją opinię o nim, ale już w innym temacie :)
pozdr.
 

jk_seeker

New member
Rozmawiałem wlasnie z serwisem Sonego w Radomiu, stwierdzili, że wady obrazu, które wskazałem, są zgodne ze specyfikacją i jesli się nie zgadzam, żebym kontaktował się z Sonym bezpośrednio. Nie przyjmę tego TV z powrotem, to jest skandal, zwłaszcza, że pracownik serwisu odbierając TV potwierdził, że problem występuje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten model Sony co do czerni i podświetlenia daje sobie dobrze radę.
Gorzej jest z wideo processingiem.
 

Pigway

New member
Witam,

Niedługo po zakupie TV początkiem roku, przez przypadek zauważyłem w swoim egzemplarzu drobne DSE (Dirty Screen Effect) na jasnych tłach lub przy pionowym ruchu kamery. Chodzi dokładnie o ciemniejsze obszary bieli, co według testów jest normalnym zjawiskiem:

http://i.rtings.com/images/reviews/x850c/x850c-dse-large.jpg (zdjęcie pochodzi z zagranicznych testów TV)

Zjawisko jest właściwie niedostrzegalne podczas normalnego użytkowania, jedynie w przeglądarce internetowej lub dokumentach tekstowych podczas przewijania można to zauważyć (jeśli wiemy czego szukamy). Jednakże niedawno dodatkowo zauważyłem, że zjawisko to jest u mnie adaptacyjne, tzn. potrafi zniknąć na pewien okres czasu. Chodzi więc o to, że czasami można dostrzec lekko ciemniejszą biel na danym obszarze ekranu, a czasami jest to w ogóle niedostrzegalne. Nie przeszkadza mi to, gdyż jest to znikome, aczkolwiek pierwszy raz spotykam się z tego typu DSE lub inaczej - nierównomiernością podświetlenia, ponieważ dotychczas gdy miałem z tym do czynienia (właściwie w każdym TV), było to zjawisko stałe.

Jak to możliwe że jest to zmienne?
 

Pigway

New member
Dziękuję za odpowiedź.

Rozumiem że samo zjawisko mieści się w technologii, ale czy fakt, że raz jest ono zauważalne a raz nie również?
 

polska11

New member
Witam
jestem posiadaczem nowego TV X8509C, mam pytanie ; podłączyłem do wejścia satelitarnego w TV antenę ,,z dachu" którą miałem podłączoną wcześniej pod nc plus, odbiera kanały arabskie, armeńskie , włoskie. Czy jest możliwość aby TV odbierał przez satelitę większość kanałów horbird ?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Po uruchomieniu "od zera" TV jest możliwość wyszukania kanałów tv-sat sprofilowanych pod naszych rodzimych nadawców. Inaczej pisząc po resecie ustawień TV.
 
Do góry