Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

redrum1906

New member
Skoro masz ten sam TV i nie zauwazyles takiego problemu, to oznacza, że można mieć sprawny TV ;) dlatego nie przyjmuję do wiadomości, że nic nie zrobią, bo nie mam ochoty się z nikim przepychać. Ale jak trzeba będzie, to to zrobię, bo nie jest to Rubin za 5zł.
Zrobiłem trochę fotek na swojej 55.
Jak widzisz wygląda to o niebo lepiej a na żywo praktycznie nie rzuca się w oczy.
Ja z obrazu jestem bardzo zadowolony, ciemne filmy ogląda skuter bardzo dobrze.
Jeżeli chodzi o settings że zdjęć to są to ustawienia rekomendowane z rtings.com do tego TV.(praktycznie natywny obraz z wyłączona większą częścią udoskonalaczy)
https://drive.google.com/folderview?id=0B7ZXrr1tWjeVMkJQWURHUE1nVGc
 

DrWredman

Active member
Ja mam WD Elements 4TB, dziala bez problemu. Sony twierdzi, że max 4TB uciągnie.
Ja bym proponował jakiegoś NASa, większe bezpieczeństwo o dane w RAID5 i możliwość wymiany dysków. Tylko warto zwrócić uwagę na chłodzenie, pasywne czy aktywne. Wentylatory w aktywnych potrafią szumieć i buczeć, więc lepiej postawić to w innym pokoju niż salon, byle wpięty do domowej sieci.
 

redrum1906

New member
Ja bym proponował jakiegoś NASa, większe bezpieczeństwo o dane w RAID5 i możliwość wymiany dysków. Tylko warto zwrócić uwagę na chłodzenie, pasywne czy aktywne. Wentylatory w aktywnych potrafią szumieć i buczeć, więc lepiej postawić to w innym pokoju niż salon, byle wpięty do domowej sieci.

Ten produkt Seagate'a to taki domowy NAS. Niestety brak macierzy ale są całkiem sensowne apki klienckie np. klient Torrent;)
Za 579zł ma się 3Tb dysk(NASOWY) z sensownymi funkcjami sieciowymi.
U mnie działałby jako backup danych z PC (zdjęć/filmów) i udostępniacz danych dla urządzeń(telefon, tablet, TV). RAID'a nie potrzebuję bo i tak trzymam te dane jeszcze w płatnym GDrive(potrójny backup...)

Chyba jednak kupię tego sieciowego Seagate zamiast zwykły dysk USB- różnica 200zł a możliwości o niebo większe...
 

Jago_4

New member
czy mogłby mi ktoś podać/wysłać jakieś ustawienia ekranu przy których odwzorowanie barw jest najlepsze na tym tv? Tryb standardowy jest w miarę ok a najlepsze odwzorowanie barw jest na trybie kino pro. Mowtionflow mam ustawione na standardowy, na pc podczas grania używam trybu gra. Moje pytanie brzmi:
jaki najlepiej stosować tryb na codzień (aktualnie używam standardowy lekko podrasowany)
podczas oglądania filmów (używam kino pro + motionflow--->standard)
podczas oglądania meczów (używam live football)
podczas grania? (używam gra/grafika)

Nie znam się za bardzo na kalibracji itp itd.

pozdrawiam i dziekuję za pomoc :)
 

redrum1906

New member
czy mogłby mi ktoś podać/wysłać jakieś ustawienia ekranu przy których odwzorowanie barw jest najlepsze na tym tv? Tryb standardowy jest w miarę ok a najlepsze odwzorowanie barw jest na trybie kino pro. Mowtionflow mam ustawione na standardowy, na pc podczas grania używam trybu gra. Moje pytanie brzmi:
jaki najlepiej stosować tryb na codzień (aktualnie używam standardowy lekko podrasowany)
podczas oglądania filmów (używam kino pro + motionflow--->standard)
podczas oglądania meczów (używam live football)
podczas grania? (używam gra/grafika)

Nie znam się za bardzo na kalibracji itp itd.

pozdrawiam i dziekuję za pomoc :)

- Standardowy ma przesaturowane kolory i niezłą płynność- u mnie został pod oglądanie zwykłej TV(praktycznie w ogóle nie oglądam, jedynie mecze w TV) i pod Youtube'a(tu chętnie oglądam płynne i przesaturowane obrazy)
- na PS4 zostawiłem standardowo tryb GRA na któym wyłączone są wszystkie "udoskonalacze" obrazu ale zmniejsza się przez to iNPUT LAG- obraz bez udoskonalaczy wygląda b. dobrze
- do aplikacji odtwarzających filmy(u mnie to Kodi i VLC) ustawiłem ustawienia własne, skopiowane stąd: Sony X850C LED TV Calibration Settings
Delikatnie je zmodyfikowałem o jasność(u mnie potrzebowałem trochę więcej w salonie) i ruch obrazu(trochę upłynniłem ale nie na tyle żeby był efekt teatru)- nie wpływa to na odwzorowanie barw, które u mnie wyglądają bardzo ładnie i naturalnie. Settingi te dobrze wyciagają detale z cieni.
Jak lubisz naturalny, prawdziwy obraz to możesz je zastosować/wpisać również do ustawień TV i youtube'a;)

Są jeszcze podobne ustawienia na jednym z francuskich serwisów ale te z rtings wg. mnie są lepsze.

Jeśli nie chce Ci się klikać to Kino Pro do filmów też jest naprawdę niezłe jak na predefiniowany set.
 
Ostatnia edycja:

gizewo

New member
Ja też uważam, że fabryczne ustawienia bez większej modyfikacji nadają sie do normalnego oglądania tv. Mam nc+ i na canal+ i hbo jest ok. ale zmieniam na kino pro, także lekko zmodyfikowane. Z czernią nie jest tragicznie, kolory można dopasować. Ja w poprzednim tv ex720 też dosyć długo kombinowałem z ustawieniami, ale jak trafiłem, to 3.5 roku nic nie robiłem. Nawet brat, który jest fanem plazmy, nie miał za dużo uwag. Podkreślam, za dużo, bo jakieś miał. Mam też Samsunga z 2012 roku serię 6100 i tu za nic nie mogłem zbliżyć sie z obrazem do ex720. Myślę, że nie trzeba od razu skreślać tego tv. Pobawić sie ustawieniami i spróbować dopasować coś, a opinie i posty traktować z lekkim dystansem. Jest tv 4k, więc myślę, że będzie jeszcze większa pociecha z tego modelu, jak wejdą odpowiednie treści.
 

gizewo

New member
Ja sugeruję, żeby pokombinować samemu z ustawianiami. Ja na przykład poszedłem z żoną na kompromis co do ustawień. Ona preferuje inny obraz, a ja inny. Ustawienia innych mogą Wam nie odpowiadać i będziecie rozczarowani i niezadowoleni z obrazu. Może z tego biorą sie nieprzychylne opinie tego telewizora. Takie jest moje, skromne zdanie. A, dodam, że okulary 3D pasują od Samsunga, model 4100.
 

redrum1906

New member
Wczoraj bawiłem się z ustawieniami pod oglądanie meczy piłki nożnej.
Sample do ustawień to demo 4k z TV Samsunga oraz kilka 4k z Youtube.
Albo nie wiem jak albo po prostu się nie da ustawić takiego obrazu żeby lecąca piłka (szczególnie na standardowej, oddalonej kamerze) wyglądała sensownie płynnie i ostro. Na wszystkich ustawieniach jakie testowałem piłka to niezbyt płynnie i z rozmazem/duszkiem poruszający się obiekt.
Myślałem, że na matrycy 120hz będzie to wyglądało lepiej szczególnie, że ustawiam dla jakości 4k z dema której w zwykłej TV jeszcze przez 10 lat nie osiągnę.
Aha- tryb sport wygląda również średnio pod względem ruchu...
Pomożecie?
 

bernikle

New member
okulary Samsunga SSG-P51002 V 4000 zaczęły działać:) To są te z zestawu 2 par. Podczas oglądania 3d w pokoju musi być ciemno i efekt 3d jest widoczny :) Czy tak samo jest w okularach od sony?
 

DrWredman

Active member
Ja sugeruję, żeby pokombinować samemu z ustawianiami. Ja na przykład poszedłem z żoną na kompromis co do ustawień. Ona preferuje inny obraz, a ja inny. Ustawienia innych mogą Wam nie odpowiadać i będziecie rozczarowani i niezadowoleni z obrazu. Może z tego biorą sie nieprzychylne opinie tego telewizora. Takie jest moje, skromne zdanie. A, dodam, że okulary 3D pasują od Samsunga, model 4100.

Jaki to dokładnie model okularów? Podasz symbol? Aktywne czy pasywne?
 
Do góry