Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

kammillo

New member
Chcę kupić Sony 55 cali model KD-55X8509C.
W internecie jest sporo negatywnych opinii na temat tej serii.
Chodzi głównie o problemy z androidem.

Powiedzcie proszę, czy te problemy nadal występnują czy może usunęli je jakoś ostatnio poprzez aktulizacje?

Warto kupić ten model czy lepiej sobie odpuścić ze względu na tą niestabilność działania?
 

FotoVideo

Member
Jeśli chodzi o stabilność działania systemu android to nie ma się o co martwic po aktualizacjach jest bardzo stabilnie nic się nie wiesza przy normalnym użytkowaniu bardzo dobrze się spisuje ! Co do jakości obrazu to Sony spisal się na 5 z plusem obraz bardzo naturalny kolory oraz kontrast na najwyższym poziomie przez 5 lat uzytkowalem plazme Panasonic G20 50" uważam ze ten Sony jest lepszy no może jedynie w najgorszej jakości filmach typu Ballada o Januszku plazma radzila sobie lepiej. Przy sygnale HD FULL HD UHD jest po prostu genialny ! Poprawiono także aplikacje typu Player TV oraz Ipla jest wszystko na bierzaco, You Tube działa doskonale przy szybkim laczu internetowym (20mb/s) domyślnie wybierana jest najwyzsza rozdzielczość UHD odtwarza bez bufora. Jedynie co mnie wkurza to odczyt z dysku twardego trwa to długo a foldery sa porozrzucane być może mam za dużo danych na dysku ale w TV Samsung tego problemu nie ma tam wszystko jest tak jak w PC no i najbardziej co mnie wkurza to odtwarzanie materialu video przez usb w systemowym playerze jest ograniczone przez Sony format inny niż 16:9 jest dopasowany do pelnego ekranu :(
 

milanoa

Member
Zainwestuj w NAS to nie będziesz miał problemu z porozrzucanymi folderami i wolnym odczycie plików z dysku.
Błyskawicznie to robi i wszystko jest na swoim miejscu tak jak chcesz :).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak fotovideo napisał nic dodać nic ująć.. lepiej zamiast czytać w necie opinii i w większości od ludzi którzy nie mają tv sony z androidem , poczytać cały ten wątek i wszystko będzie jasne..
 

Mrc81

New member
Chcę kupić Sony 55 cali model KD-55X8509C.
W internecie jest sporo negatywnych opinii na temat tej serii.
Chodzi głównie o problemy z androidem.

Powiedzcie proszę, czy te problemy nadal występnują czy może usunęli je jakoś ostatnio poprzez aktulizacje?

Warto kupić ten model czy lepiej sobie odpuścić ze względu na tą niestabilność działania?

Nic się nie martw o stabilność, kupiłem ten TV tydzień temu, praktycznie wszystko śmiga jak marzenie, jedyny problem jaki występował u mnie to problem z odczytem 1 pliku, tzn. raz czyta raz nie.
Tv dość krótko w sumie mam ale intensywnie użytkowałem z konsolą, dyskami, internet, tel. i ani razu nic mi się nie zawiesiło.
Ale faktycznie, pierwszy raz czytając opinie w necie myślałem: co to za bubel ;)
 

gizewo

New member
Nic się nie martw o stabilność, kupiłem ten TV tydzień temu, praktycznie wszystko śmiga jak marzenie, jedyny problem jaki występował u mnie to problem z odczytem 1 pliku, tzn. raz czyta raz nie.
Tv dość krótko w sumie mam ale intensywnie użytkowałem z konsolą, dyskami, internet, tel. i ani razu nic mi się nie zawiesiło.
Ale faktycznie, pierwszy raz czytając opinie w necie myślałem: co to za bubel ;)
Jak oceniasz obraz i z jakiej odległości oglądasz? Ja mam 3,5m i mam dylemat, czy nie wziąć FullHD.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To ja bym brał 4k.. ale wiadomo dla każdego 1000 zl jest to inna kwota.. ale tv na kilka lat się kupuje więc rozejdzie się po kościach :)
 

4motion

New member
Witam,
ostatnio zauważyłem że nie mam włączonego ulepszania obrazu gdy to włącze po restarcie jest brak dźwięk, co to może być? Kabel HDMI nie taki? Dzwięk systemowy w tv jest.

Edit:
Chwile po zmianie ustawien jest dźwięk ekrean na chwile się wyłącz i dźwięku nie ma.
 
Ostatnia edycja:

jk_seeker

New member
Czy zauważyliście, korzystając z odtwarzacza KODI (v.16), że podczas odtwarzania pliku mkv w 4K (np. Film "Fury", 116 GB), przy ustawieniu upłynniacza na "Płynny", obraz na zmianę jest płynny i na zmianę szarpie? Przestawienie na "True Cinema" lub mniej wymagający dla procesora tryb sprawia, że wszystko wraca do normy. Czy też tak macie? Próbowałem odpalić ten film za pomocą wbudowanego playera ale tam to już dosłownie pokaz slajdów. A może znacie lepiej zoptymalizowany odtwarzacz na Android TV dla filmów 4K?
 
Ostatnia edycja:

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
IMO, ogólnie jakiś dziwny jest ten 4k FURY, bo ma 116GB a standard z tego co czytałem ma zamykać płytki ok. 68GB. Dwa 4K jest w AACS v. 2.0, nie do obejścia na dzień dzisiejszy więc ten Fury to raczej jakiś nieudany upscaling, z przesadnym bitratem.
 

jk_seeker

New member
IMO, ogólnie jakiś dziwny jest ten 4k FURY, bo ma 116GB a standard z tego co czytałem ma zamykać płytki ok. 68GB. Dwa 4K jest w AACS v. 2.0, nie do obejścia na dzień dzisiejszy więc ten Fury to raczej jakiś nieudany upscaling, z przesadnym bitratem.
To by była dobra wiadomość, paradoksalnie :), bo już się zacząłem martwić, że TV nie poradzi sobie z plikami 4K. Tzn radzi sobie, ale czasem widać ewidentne szarpanie pomiędzy etapami płynności.
 

Db-ticus

New member
Witam,
ostatnio zauważyłem że nie mam włączonego ulepszania obrazu gdy to włącze po restarcie jest brak dźwięk, co to może być? Kabel HDMI nie taki? Dzwięk systemowy w tv jest.

Edit:
Chwile po zmianie ustawien jest dźwięk ekrean na chwile się wyłącz i dźwięku nie ma.

U mnie ten sam objaw (TV KD-65X9005C) po ustawieniu interpolacji obrazu do 4K na wejściu HDMI do którego podpięty jest dekoder NC+ - TV przestaje przepuszczać na ampli dźwięk wielokanałowy, jest tylko PCM. ( tu podobnie po każdorazowej zmianie ustawień następuje samoczynny restart TV).
 

FotoVideo

Member
jk_seeker używasz uplynniacza do filmow ? Tracisz to co w filmie najcenniejsze "Film Look" Ten "Plynny" to jest dobry do sportu albo do własnych nagran video do produkcji filmowych tylko "True Cinema" !
 

jk_seeker

New member
jk_seeker używasz uplynniacza do filmow ? Tracisz to co w filmie najcenniejsze "Film Look" Ten "Plynny" to jest dobry do sportu albo do własnych nagran video do produkcji filmowych tylko "True Cinema" !
Tak, używam. Przyznam szczerze, że nie rozumiem, dlaczego większość osób nadal lubi "klatkowanie". Skoro dążymy do tego, by mieć jak najlepszej jakości obraz, dźwięk, by uzyskać wrażenia jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości, to dlaczego powinniśmy oglądać obraz "szarpany"? Jaka z tego korzyść? Przecież jak rozglądam się dookoła, to obraz nie szarpie :)
 

altarr

New member
Czy zauważyliście, korzystając z odtwarzacza KODI (v.16), że podczas odtwarzania pliku mkv w 4K (np. Film "Fury", 116 GB), przy ustawieniu upłynniacza na "Płynny", obraz na zmianę jest płynny i na zmianę szarpie? Przestawienie na "True Cinema" lub mniej wymagający dla procesora tryb sprawia, że wszystko wraca do normy. Czy też tak macie? Próbowałem odpalić ten film za pomocą wbudowanego playera ale tam to już dosłownie pokaz slajdów. A może znacie lepiej zoptymalizowany odtwarzacz na Android TV dla filmów 4K?

Cześć, czy jesteś mi w stanie napisać, dlaczego po instalacji KODI v16 nie mam zakładki Filmy? Mam tylko obrazy, muzyka oraz wideo - filmów brak :-(
Pozdrawiam i będę oczekiwał na informację z Twojej strony - chyba, że ktoś czytający ogarnia temat, to proszę również o info :)
 

jk_seeker

New member
Cześć, czy jesteś mi w stanie napisać, dlaczego po instalacji KODI v16 nie mam zakładki Filmy? Mam tylko obrazy, muzyka oraz wideo - filmów brak :-(
Pozdrawiam i będę oczekiwał na informację z Twojej strony - chyba, że ktoś czytający ogarnia temat, to proszę również o info :)
Nie ma zakładki "Filmy". Filmy odtwarzasz przez "Wideo".
 
Do góry