Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko trzeba szybko działać , a mniej się zastanawiać bo zaraz może być po ptokach jak to mówią..
 

jk_seeker

New member
Tylko trzeba szybko działać , a mniej się zastanawiać bo zaraz może być po ptokach jak to mówią..

dokładnie, trzeba jechać z zamiarem kupna, jeśli nic nie zaskoczy negatywnie. Zwłaszcza, że następca X85, z tego, co czytam, jest nieźle okrojony i zdecydowanie drogi :) Po raz kolejny potwierdza się, że coraz gorszy telewizor za coraz większą cenę próbuje się sprzedać klientowi.

A tak przy okazji - wczoraj na Eleven ok północy była retransmisja meczu Barcelony z Celtą Vigo. I znowu zauważyłem, że jakość była po prostu rewelacyjna. Przypomnę, że mam Netię. I nasuwa mi się pytanie - czy tak dobra jakość nie była przypadkiem spowodowana porą dnia, a raczej nocy, w tym sensie, że było mniejsze obciążenie na serwerach Netii i mogli puścić sygnał z wyższym bitrate? Jesli tak, to oczywistym wydaje się, że mając własny talerz (np. nc+), otrzymamy lepszy sygnał, bo transmisja będzie szła bezpośrednio do mnie. Jeśli piszę bzdury, proszę się nie wahać i mnie poprawić :)
 

4motion

New member
Hej mam pytanie odnośnie 8509 czy da się ustawić żeby po włączeniu tv domyślnie właczał sie na HDMI 1 a nie na sygnał z tv naziemnej cyfrowej?
 

redrum1906

New member
Piszecie, że z X85 z 2015 już są końcówki na rynku.
Czy chodzi konkretnie o 65-75" czy również pozostały resztki z 55"?
Moim wyborem będzie już raczej na pewno x85 zamiast Samsunga JU7000, niestety w związku z układem zakupowym z dziewczynem (długa i ciężką historia!) TV będziemy kupować w drugiej części kwietnia.
Max do wydania to 5500zl bez szans na więcej.
Pytanie czy w takiej że spokojem mogę oczekiwać na starsze X85?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Generalnie tych modeli już jest mało i do kwietnia raczej marne szanse żeby można było kupić nowiutkie - zapakowane egz.
 

redrum1906

New member
Mhm. Niedobrze...
Czy kupując obecnie w Saturnie/Mediamarkt nowy TV powinniśmy dostać faktycznie nowy egzempalrz czy mogą wpakować jakiś zwrot lub poekspozycyjny?
Po czym to można sprawdzić?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego myślę że jak otworzysz pudełko to będziesz dobrze wiedział czy to było pakowane już wcześniej czy całkowicie nowy tv.. to widać jak jest zapakowany tv i akcesoria.. najpierw zadzwoń na infolinie do danego sklepu w którym chcesz kupić tv i zobacz co oni Ci powiedzą na temat ilości całkowicie nowych tv jakie mają w magazynie i w których konkretnie sklepach maja takie egz. ewentualnie prześlą go do tego marketu gdzie chcesz kupić..
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Jak ma CEC (HDMI) to przez Sony Sync można tym sterować i włączać urządzenia wraz włączeniem TV. Zawsze możesz włączyć Sony Sync i upewnić się czy Twoje urządzenie jest na liście.
 

aleksander_a

New member
Mhm. Niedobrze...
Czy kupując obecnie w Saturnie/Mediamarkt nowy TV powinniśmy dostać faktycznie nowy egzempalrz czy mogą wpakować jakiś zwrot lub poekspozycyjny?
Po czym to można sprawdzić?

Spróbuj w sklepie co ma w nazwie i logotypie czerwoną papryczkę.

Oni mają swój główny magazyn w DE i jak kupowałem mój u nich, to dostałem właśnie nówkę nierdzewkę z tego magazynu.

Pozdrawiam,
Olek
 

vigoo

Banned
Magazyn w DE i towar pochodzący z dystrybucji europejskiej. Ciekawe, co potem powie polski serwis na gwarancję takiego sprzętu...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nc+


Send by Tapatalk from iPhone
U mnie jest tak że jak ostatnio co oglądałem jest właśnie nc + to po włączeniu tv jest nc + ... do tego mam sterowanie hdmi tv - odtwarzacz BR i po włączeniu odtwarzacza automatycznie tv przełącza się na odpowiednie HDMI..
 

4motion

New member
U mnie jest tak że jak ostatnio co oglądałem jest właśnie nc + to po włączeniu tv jest nc + ... do tego mam sterowanie hdmi tv - odtwarzacz BR i po włączeniu odtwarzacza automatycznie tv przełącza się na odpowiednie HDMI..

U mnie to jest losowe włączam pilotem NC+ dekoder i tv.
 

Mrc81

New member
Witam
Mam zamiar kupić model KD-55X8509 C , ale z racji braku "ciśnienia" na 3D, zastanawiam się nad modelem KD-55X8005C i tu jest pytanie: poza Wyświetlaczem TRILUMINOS i 3D, nie widzę większych różnic ( jeszcze chyba inny sposób podświetlania), warto przepłacać? ;)
Jakie są istotne różnice między tymi modelami?
TV będzie głównie używany z PS4, nc+ (mecze), materiały 4k z sieci, filmy bluray
 

yellowmen

New member
Moim zdaniem warto dołożyć do 3D. Ale to moje zdanie bo dużo oglądamy bajek z dzieckiem i filmów które tylko się pojawią.


Tapnięte z Note 4
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Witam
zastanawiam się nad modelem KD-55X8005C

To jest kompletnie inna matryca i do tego 60Hz. Różnic jest o wiele wiele więcej, jak np. HDR. IMO warto dopłacić. Obraz 4K na 60Hz matrycach potrafi się rwać, więc już lepszym wyborem jest fHD na 120Hz. W sumie 3D w tym modelu jest tylko dodatkiem do pozostałych technologii, które diametralnie maja wpływ na jakość generowanego obrazu.
 
Do góry