Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

Razahell

New member
Masakra z tym androidem...indeksowanie...

wiesz ale jak juz masz TV w domu z dyskiem to raczej poswiecenie 5minut po uruchomieniu TV to nie problem...
wlasnie odpalilem z dysku Men In Black 3 FHD i przestawilem wlasne motionflow na plynny i film nie zacina ale mam efekt teatru ktorego nie lubie :twisted:

wole obraz bardziej naturalny :eek:k:

wiec moze kolejny test w SC lub innym sklepie wypadnie lepiej wiedzac ze TV musi chwile z dyskiem poromansowac :niewiem:
 

jk_seeker

New member
wiesz ale jak juz masz TV w domu z dyskiem to raczej poswiecenie 5minut po uruchomieniu TV to nie problem...
wlasnie odpalilem z dysku Men In Black 3 FHD i przestawilem wlasne motionflow na plynny i film nie zacina ale mam efekt teatru ktorego nie lubie :twisted:

wole obraz bardziej naturalny :eek:k:

wiec moze kolejny test w SC lub innym sklepie wypadnie lepiej wiedzac ze TV musi chwile z dyskiem poromansowac :niewiem:

Przede wszystkim dzieki serdeczne za podpowiedz, juz wiem, na co zwrócić uwagę, bez względu na to, czy ostatecznie wybiorę 4K, czy FullHD. :) Podobno ten wbudowany player nie czyta wszystkiego, miałeś jakies problemy? Z pojawiających sie jesxze w postach plsyeriw jest MX Player. Czy te 5min czekasz nawet, jesli wylaczysz (stand by) i wlaczysz TV?
 

Razahell

New member
nie chce mi sie instalowac ponownie MX Playera ale mialem problem bo klatkowal mi film w x265 HEVC 10 bit... ogolnie z tego co pamietam to mkv z dosyc duzym bitrate tez przycinal ale nie jestem na 100% pewien.
Moze to kwestia ze sprawdzalem na darmowej wersji a nie PRO... ale tak Mysle ze pomimo ze wbudowana apka VIDEO jest siermiężna to spelnia swoja funkcje w 100%... dodatkowo ma dedykowane 2 guziki na pilocie do zmiany audio i do wł. wył napisow jesli plik VIDEO posiada sciezki audio i text...

ps. A co do wyboru TV to juz chyba wszystko bylo napisane... to co wybierzesz to twoja osobista sprawa. Najwazniejsze zebys byl zadowolony z zakupu i sprzet spelnil oczekiwania w 100% czy to bedzie panel FHD czy 4K...


EDIT: Zainstalowalem ponownie MX Playera i potwierdzilem ze film x265 HEVC 10bit tnie... Kodi dziala plynnie jak i firmowe Video...
 
Ostatnia edycja:

slawkor

Member
Bez reklam
Witam,

i ja skorzystałem z promocji w saturnie na model 65 calowy i o ile obraz to bajka i tu nie mam żadnych zastrzeżeń, android do przeżycia (jeszcze nie udało mi się go zawiesić), to jednak po kilkunastu godzinach użytkowania zauważyłem dość spory clouding.
O ile w filmach nie zwraca się na to uwagi, to przy graniu (podczas ekranów ładowania na przykład) jest to zauważalne, nawet przy włączonym świetle w pokoju.
Poradźcie czy powinienem się przyzwyczaić czy jednak próbować następny egzemplarz.

Dodatkowo na szarych tłach widać jakby pasek po lewej stronie ekranu co też czasem rzuca się w oczy i może swiadczyc o defekcie matrycy.

A i jeszcze jedna sprawa, przy oglądaniu matriałów mkv z dysku usb, deafaultowy odtwarzacz wideo sony rozciąga obraz na cały ekran i nie można go zmienić na oryginalne proporcje z czarnymi pasami. Ktoś jeszcze ma taki problem?

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 675b87180f2d8.jpg
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 8e35a09a55de5.jpg
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - e18a09b69d870.jpg
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 216bad54d4af4.jpg
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 721fdeafadf30.jpg

Tak to wygląda na Samsung 55js8500
 

Razahell

New member
A czy zauwazyliscie, ze wbudowany player nie odtwarza jakichś konkretnych plików lub napisów?

Własnie zassałem --> Łowca Czarownic, przeczytaj opis torenta i sam ocen czy taki plik jest dla ciebie akceptowalny pod kątem jakości obrazu i ścieżek dźwiękowych i text...

link --> Filmy HD :: Łowca czarownic - The Last Witch Hunter *2015* (60FPS) [1080p.DTS-HD MA.7.1.AC3.BluRay.x264-SONDA] [Lektor i Napisy PL] [ENG] [AT-TEAM]

powiem krótko... na moim 55w755c obraz jak dla mnie Bardzo Dobry. na firmowym odtwarzaczu Video film jest płynny, guzikami na pilocie audio-txt wszystkie ścieżki dźwiękowe i txt można włączyć-wyłączyć lub zmienić...

jak napisałem już parę postów wcześniej. Wbudowany odtwarzacz Video jest siermiężny ale odtwarza to co potrzebuje bez żadnych mikro ścięć i klatkowania ale niestety potrzebuje czasu na index dysku...

Niestety nie odtwarza u mnie materialu 4K wiec o to musisz popytac posiadaczy x85c :bober:
 
Ostatnia edycja:

jk_seeker

New member
jak napisałem już parę postów wcześniej. Wbudowany odtwarzacz Video jest siermiężny ale odtwarza to co potrzebuje bez żadnych mikro ścięć i klatkowania ale niestety potrzebuje czasu na index dysku...[/B][/COLOR]
Niestety nie odtwarza u mnie materialu 4K wiec o to musisz popytac posiadaczy x85c :bober:

Dzieki za zwrócenie uwagi na kolejny potykacz :) zastanawiam sie, czy tylko seria z 2015 r. jest tak zbudowana, ze gdzie nie spojrzeć, tam jakas niedogodność, czy to domena Sony, o ktorej nie wiedziałem.. Przez chwilę pomyslalem, ze moze w takim razie poczekać na model FullHD z 2016, ale tu tez niespodzianka: największy FullHD, to 49 cali.. No jak nie podejść do tematu, to cos nie tak :(

A jeszcze dodam z ciekawości: Sony Centre stwierdziło, ze tak fatalna jakość obrazu z NC+, jaka mi zaprezentowano, to efekt tego, ze NC+ głównie nadaje w 576i.

Chyba wybiorę sie raz jeszcze zobaczyć.. w sumie nie wiem juz co, pewnie ten wbudowany player, ktory ożywa po 5 minutach.. tylko zastanawiam sie, co dalej, skoro wszędzie pułapki i utrudnienia.. Pomijam juz, ze FullHD nie mają Triluminours.
 

Razahell

New member
Dzieki za zwrócenie uwagi na kolejny potykacz :) zastanawiam sie, czy tylko seria z 2015 r. jest tak zbudowana, ze gdzie nie spojrzeć, tam jakas niedogodność, czy to domena Sony, o ktorej nie wiedziałem.. Przez chwilę pomyslalem, ze moze w takim razie poczekać na model FullHD z 2016, ale tu tez niespodzianka: największy FullHD, to 49 cali.. No jak nie podejść do tematu, to cos nie tak :(

A jeszcze dodam z ciekawości: Sony Centre stwierdziło, ze tak fatalna jakość obrazu z NC+, jaka mi zaprezentowano, to efekt tego, ze NC+ głównie nadaje w 576i.

Chyba wybiorę sie raz jeszcze zobaczyć.. w sumie nie wiem juz co, pewnie ten wbudowany player, ktory ożywa po 5 minutach.. tylko zastanawiam sie, co dalej, skoro wszędzie pułapki i utrudnienia.. Pomijam juz, ze FullHD nie mają Triluminours.

Tzn. To nie jest tak ze ozywa 5-7min. To zalezy jak zapchany dysk jest. U mnie to juz ponad 1TB z czego muzyka i zdjecia to ok. 200GB w katalogach itd... Nawet smartfony odpalone z zimnego startu i wchodzac w zdjecia na karcie pamieci tez ci odrazu nie wyswietla calej zawartosc.
Ja bym tego tak nie demonizowal... Kwestia przyzwyczajenia a dwa ze to jest TV a nie tablet xperia z4.
Mysl, kombinuj, dobrze ze ja nie musze juz wybierac :p
 

jk_seeker

New member
Żebyś wiedział, ze masz dobrze ;) Moze gdyby ten wyczekiwany Netflix nie dał ciała z oferta w PL, to pomogłoby mi to chociaż w wyborze FullHD vs 4K. A obawiam sie, ze kupię FullHD, ktore na dzis wydaje sie logoczniejsze (nie ma skalowania i straty jakosci), a za chwilę nagle wszędzie stwierdzi sie, ze przechodzimy na 4K. No i co najwyżej bede mógł komuś na działkę sprzedać TV ;) Ciekawe jeszcze, co napiszą posiadacze X85 w kwestii odtwarzania plików 4K w fabrycznym odtwarzaczu..
 

Razahell

New member
Żebyś wiedział, ze masz dobrze ;) Moze gdyby ten wyczekiwany Netflix nie dał ciała z oferta w PL, to pomogłoby mi to chociaż w wyborze FullHD vs 4K. A obawiam sie, ze kupię FullHD, ktore na dzis wydaje sie logoczniejsze (nie ma skalowania i straty jakosci), a za chwilę nagle wszędzie stwierdzi sie, ze przechodzimy na 4K. No i co najwyżej bede mógł komuś na działkę sprzedać TV ;) Ciekawe jeszcze, co napiszą posiadacze X85 w kwestii odtwarzania plików 4K w fabrycznym odtwarzaczu..

hehe nie sadze ze jutro czy za rok czy za 5 lat sie obudzisz rano i zobaczysz ze polskie stacje nadawcze i kablowki czy platformy cyfrowe zaczna nadawac kanaly 4K... no ale jednak w tym roku maja sie pojawic w sprzedazy odtwarzacze Ultra HD Blu-ray i Filmy. Będą wykorzystywać szerszą paletę barw DCI oraz Rec 2020 i wtedy technologia taka jak Triluminos bedzie miala sens.

No ale rozumiem ze to zakup przyszlosciowy... w sumie na teraz 55"x8509c nie jest to jakas zaporowa cena a i 65" tez zaczal spadac z ceny. jak by nie patrzac to za jakies 2 miesiace wejda do sprzedazy pierwsze modele TV z 2016r. co obnizy jeszcze deko ceny modeli 2015...

masz nad czym myslec... :grin:
 

jk_seeker

New member
hehe nie sadze ze jutro czy za rok czy za 5 lat sie obudzisz rano i zobaczysz ze polskie stacje nadawcze byłem zdanialowki czy platformy cyfrowe zaczna nadawac kanaly 4K... no ale jednak w tym roku maja sie pojawic w sprzedazy odtwarzacze Ultra HD Blu-ray i Filmy. Będą wykorzystywać szerszą paletę barw DCI oraz Rec 2020 i wtedy technologia taka jak Triluminos bedzie miala sens.

No ale rozumiem ze to zakup przyszlosciowy... w sumie na teraz 55"x8509c nie jest to jakas zaporowa cena a i 65" tez zaczal spadac z ceny. jak by nie patrzac to za jakies 2 miesiace wejda do sprzedazy pierwsze modele TV z 2016r. co obnizy jeszcze deko ceny modeli 2015...

masz nad czym myslec... :grin:

No wlasnie mam.. z jednej strony, to fajne, bo przecież to dla mnie ;) z drugiej im więcej kopie, tym więcej mankamentów. Zawsze bylem zdania, ze sprzęt bardzo szybko sie starzeje, dlatego trzeba kupować maksymalnie wysokiej klasy, na jaki Cie stać. Ale w tym przypadku po prostu zastanawiam sie, czy jest sens placic dodatkowe 4-5 tys za 4K (bo wtedy juz 65 cali, mam 2,8m do oczu od tv) za cos, czego raz, ze nie wykorzystam w ciągu najbliższych 2-3 lat częściej, niz moze 2x , jak bedzie nowe demo z jaszczurka na yt ;) tylko po to, zeby pozniej, jak sie upowszechni 4K nie zmieniać tv, dodatkowo cierpiac z powodu gorszej jakości np meczów w tv, czy programów i filmów w gd/full hd.
 

jk_seeker

New member
Po raz kolejny odwiedzilem Sony Centre, celem przetestiwania raz jeszcze wbudowanego odtwarzacza plików. Napisaliście, ze trzeba dac tv kilka minut na synchronizacje. Ja dałem 15 min modelowi X85 i 20 min modelowi W8. Po 20 min model W8 zobaczył 1 plik, którego nie mógł i tak otworzyć. Dysk cały czas pracował. Pracownik sklepu powiedział, ze zgłaszali to wielokrotnie, ze nie jestem pierwszy. Sony nic z tym nie robi...
 

Razahell

New member
Po raz kolejny odwiedzilem Sony Centre, celem przetestiwania raz jeszcze wbudowanego odtwarzacza plików. Napisaliście, ze trzeba dac tv kilka minut na synchronizacje. Ja dałem 15 min modelowi X85 i 20 min modelowi W8. Po 20 min model W8 zobaczył 1 plik, którego nie mógł i tak otworzyć. Dysk cały czas pracował. Pracownik sklepu powiedział, ze zgłaszali to wielokrotnie, ze nie jestem pierwszy. Sony nic z tym nie robi...

To ci napisze ze nie rozumiem dla czego... chyba ze te u nich TV nie maja aktualizacji co raczej nie powinno miec wplywu na czytanie HDD... druga wersja ze maja jakas wade :shock:
trzeci ze to wina dysku lub plikow ktore masz na nim, chociaz napisales wczesniej ze na w805b wszystko jest OK...

ja cie moge jedynie zapewnic ze u mnie hdd WD My Book 2TB z zewnetrznym zasilaniem sformatowany w NTSF i dziala jak najbardziej ok...



moze musisz pojechac do jakiejs sieciowki i sprawdzic swoj dysk na innych egzemplarzach i modelach :idea:
 

jk_seeker

New member
To ci napisze ze nie rozumiem dla czego... chyba ze te u nich TV nie maja aktualizacji co raczej nie powinno miec wplywu na czytanie HDD... druga wersja ze maja jakas wade :shock:
trzeci ze to wina dysku lub plikow ktore masz na nim, chociaz napisales wczesniej ze na w805b wszystko jest OK...

ja cie moge jedynie zapewnic ze u mnie hdd WD My Book 2TB z zewnetrznym zasilaniem sformatowany w NTSF i dziala jak najbardziej ok...



moze musisz pojechac do jakiejs sieciowki i sprawdzic swoj dysk na innych egzemplarzach i modelach :idea:

O aktualizację oczywiscie pytałem-mają. Dysk ruszyl po minucie jedynie na jakimś modelu bez androida. Generalnie to jest chore - Kodi widzi go natychmiast, tylko wbudowany player nie. Chore... Ewidentnie wina oprogramowania w tv. To jeszcze Sony, czy juz Funai? :(
 

Razahell

New member
trudno mi ocenic co jest wina ze wbudowana aplikacja nie widzi plikow...

ps. tamto zdjecie zle wkleilem bo z KODI...
naprawiam blad :idea:



 

FotoVideo

Member
Co do systemowego odtwarzacza to sprawę zglaszalem telefonicznie napisałem 5 e-maili i nic nadal format kinowy mam dopasowany do całego ekranu problem nie wystepuje odtwarzając w Kodi z tym ze Kodi nie radzi sobie z plynnoscia Full HD a materialu UHD nie jest w stanie odtworzyć !
 

jk_seeker

New member
W salonie próbowaliśmy tez VLC, takze dysku nie znalazl. To nie wina dysku, skoro KODI go widzi i odtwarza pliki, a zatem TV musi go widzieć. Jak dla mnie to celowa robotą Sony, bo to niemożliwe, zeby taki bug nie wyszedł podczas testów. Były juz w historii Sony serię, ktore nie czytaly przez usb, najpewniej to kolejna z nich. Tylko zastanawiam sie, po co aktualizacja, która pozwala na nagrywanie na dysku, skoro nie bedzie mozna go odczytać...
 
Do góry