Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nowa wersja oprogramowania wydana : 17-02-2016 ,: PKG3.317EUB

Nagrywanie na dysk twardy USB HDD,
Funkcja podwójnego obrazu - Twin Picture : PIP/PAP,
Poprawa stabilności działania telewizora .

BTW, trochę to "trwało", bo około 8 miesięcy . (od 19 czerwca 2015 r.)

To teraz pora na wersję oprogramowania , wprowadzającą system operacyjny Android 6.0 , która ma być wydana
do końca maja 2016 r. jak założono i która ma poprawić stabilność działania telewizora . Czekam ...
jednak na serię telewizorów firmy Sony Ultra HD , XD9305 .:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Trochę to mało powiedziane :) ale dobrze że jednak zrobili.. ale tak czy siak to jednak dali ciała.. chociaż miało być pod koniec lutego to są przed terminem :)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Sony tilfjer i dag optage-funktion & PiP til 2015 Android TV - FlatpanelsDK

Nie jest doprecyzowane , czy jest teraz możliwe nagrywanie i oglądanie w tym samym czasie na telewizorze
firmy Sony Ultra HD z systemem operacyjnym Android z Twin Tuner ,
dwóch różnych programów cyfrowych , które są kodowane . Dotychczas w telewizorach firmy Sony bez systemu operacyjnego Android , ale z Twin Tuner jest to niemożliwe:neutral: ,
bo w tym samym czasie , gdy nagrywa się jeden program cyfrowy zakodowany , to można oglądać
inny kanał cyfrowy, lecz niekodowany , lub na odwrót .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

jk_seeker

New member
Słuchajcie, jak to jest tak naprawdę z różnicami między wersją x8505/x8507/x8508/x8509? Wiem, że kolor, wiem, że częstotliwość motionflow, ale ile razy nie spytam kogoś w sklepie, to w zależności od tego, z kim rozmawiam, jest kilka wersji (mówimy tylko o motionflow):
1) nie ma różnicy (tak mówią w marketach)
2) nie ma różnicy, to są tylko oznaczenia mówiące o tym, która wersja gdzie może być sprzedawana, czyli np. MM, Saturn, Sony Center, EuroRTV (tak mówią w marketach)
3) jest różnica w przetwarzaniu obrazu, na 1000Hz w przypadku x8509 zyskuje jakość działania upłynniacza, dodatkowo - to są oznaczenia, które mówią, która wersja gdzie może być sprzedawana (tak mówią w Sony Center)

A ja pytam - jaka jest prawda? :) Czy te 1000Hz ma znaczenie? Może ktoś z Was wziął to na warsztat i testował na własne oczy? Bo różnica w cenie jest zdecydowana.

Zauważyłem też, że nie wszystkie sklepy mają wszystkie modele dostępne, ale też nie mam przekonania, czy np w MM prawidłowo opisali sprzedawany model jako x8505 (ponieważ nie ma stópki w kolorze jasnym, tylko ciemnym-przydymionym).
 

jk_seeker

New member
Witam uprzejmie,

Nowa wersja oprogramowania wydana : 17-02-2016 ,: PKG3.317EUB

Nagrywanie na dysk twardy USB HDD,
Funkcja podwójnego obrazu - Twin Picture : PIP/PAP,
Poprawa stabilności działania telewizora .

Czy prawdą jest ;), że nagrywanie na HDD nie jest możliwe, jeśli podłączymy do TV np. dekoder po HDMI? Innymi słowy, możliwe jest tylko wtedy, gdy sygnał wejściowy przechodzi przez tuner TV?
 

accu

New member
Bez reklam
Czy prawdą jest ;), że nagrywanie na HDD nie jest możliwe, jeśli podłączymy do TV np. dekoder po HDMI? Innymi słowy, możliwe jest tylko wtedy, gdy sygnał wejściowy przechodzi przez tuner TV?

Witam uprzejmie ,

Przecież masz dostępne dekodery cyfrowe z funkcją cyfrowej nagrywarki video przez USB na dysk zewnętrzny.:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

jk_seeker

New member
Witam uprzejmie ,

Przecież masz dostępne dekodery cyfrowe z funkcją cyfrowej nagrywarki video przez USB na dysk zewnętrzny.:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Mam dekoder netii, który nie posiada takiej możliwości, co najwyżej mogę sobie kupić możliwość nagrywania w chmurze, za którą to usługę muszę płacić :)
 

malin00

New member
Witam,

Dołączam się do pytania jk_seeker o różnice w wersjach a jednocześnie chciałbym zapytać użytkowników tych telepudełek czy jest z ich stabilnością aż tak źle jak piszą w internetach? Patrząc na opinie na jednym z serwisów do porównywania cen, aż nie chce się wierzyć w te same negatywne opinie. Jadą po nim strasznie. Wygląda jakby Sony wypuściło jakiś najgorszy bubel na rynek. W przypadku innych wersji nie jest wcale lepiej w temacie opinii. Pomimo tego jestem zainteresowany tym telewizorem i to ze wzgędu na jego największą bolączkę czyli Android - bo wierzę, że z czasem będzie lepiej. Także same jakieś zwiechy smarta przeboleję, ale zacinania się samego tv podczas zmian źródeł sygnalu, korzystania z menu itp itd już nie. Obecnie mam Panasonica i w nim smart tv to jest jakaś kpina w porównaniu do starszego 2 lata samsunga. Jakby byli 10 lat do tyłu, także Panasonica odrzucam ze względu na słaby smart, Samsunga ze względu na rypiące się matryce (właśnie mi padła plazma tydzień przed końcem gwarancji).

Także tym razem myślałem o Sony bo to chyba jednak nadal lepiej niż LG, ale teraz już sam nie wiem :)

Czy wersje fullHd tej serii (bez 4K) może być lepsza? Tzn mniej awaryjna lub mieć lepszą jakość obrazu?

Z góry dzięki za odpowiedź
 

Razahell

New member
Czy prawdą jest ;), że nagrywanie na HDD nie jest możliwe, jeśli podłączymy do TV np. dekoder po HDMI? Innymi słowy, możliwe jest tylko wtedy, gdy sygnał wejściowy przechodzi przez tuner TV?

Tak. Nagrywanie jest mozliwe tylko jesli sygnal przechodzi przez tuner TV. Sam mam dekoder upc pvr, wiec jakoby nie interesuje mnie funkcja nagrywania ale wczoraj sprawdzilem
... Tak samo z pip/pap, na hdmi (dekoder upc) pokazuje info ze dla danego zrodla fukcja nie jest mozliwa.
 

ptyq

New member
Witam,

i ja skorzystałem z promocji w saturnie na model 65 calowy i o ile obraz to bajka i tu nie mam żadnych zastrzeżeń, android do przeżycia (jeszcze nie udało mi się go zawiesić), to jednak po kilkunastu godzinach użytkowania zauważyłem dość spory clouding.
O ile w filmach nie zwraca się na to uwagi, to przy graniu (podczas ekranów ładowania na przykład) jest to zauważalne, nawet przy włączonym świetle w pokoju.
Poradźcie czy powinienem się przyzwyczaić czy jednak próbować następny egzemplarz.

Dodatkowo na szarych tłach widać jakby pasek po lewej stronie ekranu co też czasem rzuca się w oczy i może swiadczyc o defekcie matrycy.

A i jeszcze jedna sprawa, przy oglądaniu matriałów mkv z dysku usb, deafaultowy odtwarzacz wideo sony rozciąga obraz na cały ekran i nie można go zmienić na oryginalne proporcje z czarnymi pasami. Ktoś jeszcze ma taki problem?
 

Attachments

  • IMG_1938.JPG
    IMG_1938.JPG
    816,4 KB · Wyś: 202
  • IMG_1939.jpg
    IMG_1939.jpg
    477,1 KB · Wyś: 99
  • stripe.jpg
    stripe.jpg
    144,9 KB · Wyś: 90

jk_seeker

New member
Witam,

i ja skorzystałem z promocji w saturnie na model 65 calowy i o ile obraz to bajka i tu nie mam żadnych zastrzeżeń, android do przeżycia (jeszcze nie udało mi się go zawiesić), to jednak po kilkunastu godzinach użytkowania zauważyłem dość spory clouding.
O ile w filmach nie zwraca się na to uwagi, to przy graniu (podczas ekranów ładowania na przykład) jest to zauważalne, nawet przy włączonym świetle w pokoju.
Poradźcie czy powinienem się przyzwyczaić czy jednak próbować następny egzemplarz.

Dodatkowo na szarych tłach widać jakby pasek po lewej stronie ekranu co też czasem rzuca się w oczy i może swiadczyc o defekcie matrycy.

A i jeszcze jedna sprawa, przy oglądaniu matriałów mkv z dysku usb, deafaultowy odtwarzacz wideo sony rozciąga obraz na cały ekran i nie można go zmienić na oryginalne proporcje z czarnymi pasami. Ktoś jeszcze ma taki problem?

na Twoim miejscu już bym był w drodze do sklepu z reklamacją. I przetestuj inny egzemplarz na miejscu na tyle, na ile to możliwe, żeby oszczędzić sobie ponownych wycieczek :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy zauważyliście ale po ściągnięciu pliku z najnowszym oprogramowaniem jest różnica w wielkości pliku do tego ile powinien on mieć patrząc w instrukcję, która jest na stronie Sony przy tej aktualizacji ... znowu jakiś babol ktoś zrobił...
 

accu

New member
Bez reklam
Nie wiem czy zauważyliście ale po ściągnięciu pliku z najnowszym oprogramowaniem jest różnica w wielkości pliku do tego ile powinien on mieć patrząc w instrukcję, która jest na stronie Sony przy tej aktualizacji ... znowu jakiś babol ktoś zrobił...

Witam uprzejmie,

Sprawdź może jeszcze raz .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

ptyq

New member
na Twoim miejscu już bym był w drodze do sklepu z reklamacją. I przetestuj inny egzemplarz na miejscu na tyle, na ile to możliwe, żeby oszczędzić sobie ponownych wycieczek :)

No tak, tylko problem w tym, że w mojej miejscowosci jest jedynie mediaexpert i zostaje mi tylko kupno przez internet, a to jak gra w ruletkę :/
 

ogoorek

New member
Nie wiem czy zauważyliście ale po ściągnięciu pliku z najnowszym oprogramowaniem jest różnica w wielkości pliku do tego ile powinien on mieć patrząc w instrukcję, która jest na stronie Sony przy tej aktualizacji ... znowu jakiś babol ktoś zrobił...

działa też aktualizacja OTA, więc nie trzeba przez USB aktualizować. Elegancko TV mi wczoraj zaktualizował się sam
 

jk_seeker

New member
Zapytałem mailowo jedno z Sony Center o różnice w modelach "5"/"7"/"8"/"9". Oto, jaką odpowiedź otrzymałem:

Różnice między tymi telewizorami wyglądają następująco:
X8505 - posiada 800 Hz, kolor czarny
X8507 - występuje w kolorze srebrnym
X8508 - posiada 900 Hz, kolor czarny
X8509 - posiada 1000 Hz, kolor czarny
Generalnie czym więcej tym lepsza płynność obrazu. W naszych salonach występuje tylko wersja 65X8505C w cenie 8999 zł.

Sony Poland w dystrybucji posiada tylko model 65X8505C i tylko ten model mamy w ofercie we wszystkich salonach Sony Centre w Polsce
wyjątkiem jest seria 55" ten model występuje w wersji 55X8509C 1000Hz
seria 8507C (srebrny kolor obudowy) jest w sprzedaży tylko na wyłączność sieci Media Markt i Saturn.

{to ciekawe, bo wczoraj w MM widziałem na własne oczy 65X8505C}

Następnie zapytałem, gdzie w takim razie mogę znaleźć model 65X8509 i odpowiedzieli:


Na to pytanie nie potrafię racjonalnie odpowiedzieć, skoro polska dystrybucja Sony nie sprowadza tego modelu do Polski, to oficjalnie nie ma takiego modelu w sprzedaży.


Co o tym myślicie? Zwłaszcza wszyscy ci, którzy kupiliście "9" w 65 calach? I z ciekawości - gdzie ją kupiliście i czy otrzymaliście wszystkie dokumenty (gwarancje) od Sony, czy tylko od sklepu/sieci, w której kupiliście TV?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Sprawdź może jeszcze raz .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Accu już dwa razy ściągałem zarówno przed rozpakowaniem jaki po są inne wartości niż te co są podane na stronie.. chyba że coś komp głupieje... w domu jeszcze sprawdzę.. pierwszy raz coś takiego mam..

Co do wcześniejszego postu to chyba coś nie jest tak - wg mnie to co maja w marketach również musi pochodzić z PL dystrybucji - tylko oni jako Sony co innego pobierają niż markety - może jakieś umowy mają podpisane ...
 
Ostatnia edycja:

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Co o tym myślicie? Zwłaszcza wszyscy ci, którzy kupiliście "9" w 65 calach? I z ciekawości - gdzie ją kupiliście i czy otrzymaliście wszystkie dokumenty (gwarancje) od Sony, czy tylko od sklepu/sieci, w której kupiliście TV?

Co do gwarancji rejestrujesz TV na stronach Sony, ważny jest dowód sprzedaży. Wątpię, by nie honorowali gwarancji legalnie sprzedanego towaru w Polsce z opłaconym podatkiem, ich jak i nas obowiązuje prawo unijne do dwuletniej gwarancji. Nie są to modele sprowadzone z USA ;-).


do ptyq.

Clounding jest koszmarny, chociaż zdjęcia też trochę prześwietlone. Jak tak występuje przy normalnym oglądaniu, czy przy czystych jednolitych tłach np. bezchmurne niebo, nic raczej reklamować lub brać inny model. Test "z krzyżem" nie ogląda się jednak na co dzień ;-).
 

accu

New member
Bez reklam
Accu już dwa razy ściągałem zarówno przed rozpakowaniem jaki po są inne wartości niż te co są podane na stronie.. chyba że coś komp głupieje... w domu jeszcze sprawdzę.. pierwszy raz coś takiego mam..

Co do wcześniejszego postu to chyba coś nie jest tak - wg mnie to co maja w marketach również musi pochodzić z PL dystrybucji - tylko oni jako Sony co innego pobierają niż markety - może jakieś umowy mają podpisane ...

Witam uprzejmie,

Tak , według mojego skromnego zdania zdaje się , że coś jest "na rzeczy" co zauważyłeś .:neutral:
Może wpisali błędną wartość rozmiaru pliku .

BTW, a z funkcją możliwości nagrywania w tym samym czasie jednego programu cyfrowego kodowanego i oglądania w tym samym czasie drugiego innego programu cyfrowego kodowanego firma
Sony niestety nie poczyniła żadnego postępu , ja w swojej "naiwności" myślałem ze zrobią "krok"
do przodu . Po co więc jest ten Twin Tuner w tym telewizorze ?:neutral:
Może , jeżeli operator nie paruje modułu CAM z kartą Smart , jest możliwość użycia modułu CAM
wielo-strumieniowego , to jest możliwość skorzystania z powyżej opisanej opcji nagrywania i oglądania różnych kanałów cyfrowych zakodowanych w tym samym czasie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry