Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na poziomie 10 tyś dostaniesz modele które sprawią uśmiech na Twej twarzy :
- Sony 65X8505
- Philips 65PUS7600
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W dziwnym momencie zdecydowałem się na nowy TV. :) Mam na myśli fakt, iż OLED coraz odważniej wchodzi na rynek, ale jeszcze nie jest na tyle powszechny, by jego ceny były bardziej ludzkie (nie mam na myśli 55 cali w FullHD, bo mimo wszystko myślę, że to krok w tył). Z drugiej strony, prawda jest taka, że każdy LCD będzie mniej lub bardziej dopracowany, ale dopiero OLED daje nam skok technologiczny. Z której strony nie spojrzeć, to źle. A wydawałoby się, że planując wydatek do 10 tyś na TV nie będzie się miało problemów i dylematów.

Zawsze KOlego będzie problem bez względu na cenę to tak jakbyś powiedział, że kupując samochód powiedzmy za 150- 200 tyś nie ma się problemu z wyborem takiej czy innej marki z takim czy innym wyposażeniem.. takie życie, a coś wybrać trzeba.. :)
 
Ostatnia edycja:

krystian_man

New member
Witam

Jestem zainteresowany zakupem telewizora 55x8509 typowo do grania na komputerze z kartą graficzną Nvidia GTX 980Ti i korzystania z multimediów.

W związku z tym mam kilka pytań:

1. Ze względu na dość wysokie wymagania gier co do 4K, chciałbym je uruchamiać w rozdzielczości 1440p, czy ta rozdzielczość będzie obsługiwana przez TV z dobrą jakością obrazu?

2. Jak telewizor radzi sobie (input lag) w grach wyścigowych i RPG?

3. Czy telewizor obsługuje pada od Xboxa360 lub PS3?

4. Czy nie ma problemów ze stabilnością youtuba i odtwarzaniem materiałów wideo przez LAN?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Input Lag w pierwszej grupie, Android jeśli masz właściwe wtyczki jest stabilny, materiały nasz odbiera ale nie wszystkie. Pada powinien obsługiwać.
Dla niebieskich jest specjalna oferta z kalibracją.
 

grubszy

New member
Witam

Od paru dni jestem posiadaczem 55x8509 na który zdecydowałem się po przeczytaniu tego tematu i jak narazie jestem zadowolony lecz potrzebuje rady. Znalazłem w ustawieiach zewnętrznych wejść (format sygnału HDMI) i po podniesieniu do ulepszonego formatu i ponownym uruchomieniu TV jest obraz a brak głosu dzieje się tak na każdym wejściu HDMI do którego podłączam dekoder nc+, kabel do podłączenia to Reinston ultra. Jak by była możliwość sprawdzenia czy u Was też coś takiego się dzieje był bym bardzo wdzięczny bo nie wiem za bardzo jak to ugryź. Telewizor jest po sofcie z stycznia PKG3.169.0100EUB i przywracałem już ustawienia fabryczne i resetowełem przez odłączenie z prądu na 45min. i nic głosu jak nie było tak nie ma.
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
Zainstaluj Es File Explorer na telewizorze, jest dostępny w Google Play. Na kompie w wyszukiwarce Google wpisz Dolphin Browser apk. Z pierwszego linku ściągnij apke. Skopiuj na pena, włóż do tv odpal Explorera i zainstaluj apke.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam

Od paru dni jestem posiadaczem 55x8509 na który zdecydowałem się po przeczytaniu tego tematu i jak narazie jestem zadowolony lecz potrzebuje rady. Znalazłem w ustawieiach zewnętrznych wejść (format sygnału HDMI) i po podniesieniu do ulepszonego formatu i ponownym uruchomieniu TV jest obraz a brak głosu dzieje się tak na każdym wejściu HDMI do którego podłączam dekoder nc+, kabel do podłączenia to Reinston ultra. Jak by była możliwość sprawdzenia czy u Was też coś takiego się dzieje był bym bardzo wdzięczny bo nie wiem za bardzo jak to ugryź. Telewizor jest po sofcie z stycznia PKG3.169.0100EUB i przywracałem już ustawienia fabryczne i resetowełem przez odłączenie z prądu na 45min. i nic głosu jak nie było tak nie ma.

A kabel HDMI inny podłączałeś ?
 

grubszy

New member
Witam

Tak podłączałem na innym i to samo. Tylko że ten drugi kabelek kupywałem ze 2 lata temu i nie wiem czy to jest 1.4.
Myślisz że to wina kabla? Bo jak bym miał kupić nowy to co byście polecili?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak nie chcesz dużo kasy wydać to w granicach 50-100 zl to będzie spoko, tylko ja bym najpierw pożyczył od kogoś taki kabel.. bop może to nie jest wina kabla tylko coś się pokręciło w tv.. a wtedy tylko serwis..
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Myślę, że na 90% nie jest to wina kabelka. Kupiłem już kilka kabelków HDMI (specyfikacja 1.4) po ok. 20 zł za sztukę i żaden mnie nigdy nie zawiódł. Osobiście uważam, że wydawanie 100 zł za kabelek, de facto nic nie wnosi do poprawy jakości obrazu, no chyba, że ktoś nie ma na co kasy wydawać, to sobie może i kupić za 200 zł :p
 

grubszy

New member
Cos mnie tkneło i postanowiłem przytargać ps3 od syna z pokoju podłączam odpalam film na blu-ray i wszystko działa i na jednym i drugim kabelku oraz wszystkie wejścia hdmi po podciągnięci sygnału, a dekoderek nc+(PACE HD PVR HDS7241) nihuhu. I co dekoder do wymiany czy co?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zapewne tak jakiś czas temu tez czytałem, że jakiś model topowy tv Sony nie chciał z jakimś dekodrem od cyfry plus współpracować - Cyfra się na to wypina - przynajmniej wtedy tak było ... te dekodery to takie szajstwo jest że to szkoda gadać... a nie pomyślałem że to może być wina dekodera bo o tym przypadku co napisałem to czytałem ze 2-3 lata temu..

Rafcio można i większe pieniądze wydać :), a le tez słyszałem o przypadkach z pierwszej ręki, że co niektórym osobom np płyta hdmi poleciała w amplitunerach poprzez kiepski kabel hdmi.. a każdy zdaje sobie sprawę ile taka naprawa kosztuje.. ale każdy kupuje to co mu odpowiada i nie ma co dyskutować ...
 
Ostatnia edycja:

grubszy

New member
Dzieki za podjęcie tematu i chęć pomocy zobaczymy co powiedzą w nc+. A tak poza tematem to narazie z tv jestem mega zadowolony obraz kot, android narazie nie szaleje oby tak dalej.

A i jeszcze pytanko zastanawiam się nad kalibracją co wy myślicie o takim rozwiązaniu bo koszt takiej zabawy z dojazdem do mnie to 550zł(skalibruj.pl) i wolał bym wydać na co innego te pieniądze jeśli efekt będzie niewielki chyba że warto bo poprawa jakości obrazu będzie bardzo widoczna i co za tym idzie opłacalna. A może inne źródła lub metody kalibracji.

I jedno pytanko do lolek126 czy mógł byś napisać na jakich ustawieniach obrazu masz swój telewizor bo jeśli dobrze pamiętam to chyba masz 8505?
POZDRAWIAM
 

kubar1972

New member
Cos mnie tkneło i postanowiłem przytargać ps3 od syna z pokoju podłączam odpalam film na blu-ray i wszystko działa i na jednym i drugim kabelku oraz wszystkie wejścia hdmi po podciągnięci sygnału, a dekoderek nc+(PACE HD PVR HDS7241) nihuhu. I co dekoder do wymiany czy co?
Kolego to Ty przy niezłym sprzęcie, który posiadasz korzystasz z dekodera pace od NC+?, przecież to padło, a nie dekoder. Dostosuj dekoder do poziomu posiadanego sprzętu i kup np: Duo2, będzie i obraz i dzwięk żyleta.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
A czy warto inwestować w wersję 8509? Jest nieco droższa, ale nie wiem, czy warto.

Ze specyfikacji wynika, że różnią się tylko odświeżaniem:
model X8505C ma Motionflow XR 800 Hz
model X8509C Motionflow XR 1000 Hz.

Oczywiście przy zakupie każdego TV nie należy się wyłącznie opierać na opiniach w necie, tylko koniecznie trzeba przetestować TV w sklepie, żeby nie ryzykować ewentualnego zawodu z zakupu danego modelu. TV zamawiany przez neta można zwrócić, ale nie każdemu chce się w to bawić. Prościej jest sprawdzając TV w sklepie i wówczas na starcie już wie się na czym się stoi. Mnie osobiście model X8508C jakością obrazu nie rzucił na kolana, ale to jest tylko i wyłącznie moje subiektywne odczucie. Innej osobie ten TV może się natomiast bardzo spodobać, a najważniejsze jest przecież zadowolenie z zakupu :)
 
Ostatnia edycja:

krystian_man

New member
Zakupiłem wczoraj model 55X8509C i powiem szczerze, że obraz jest przeciętny, według mnie oba tv które mam w podpisie mają lepszy.

Zamówię kalibrację może to coś da.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Zakupiłem wczoraj model 55X8509C i powiem szczerze, że obraz jest przeciętny, według mnie oba tv które mam w podpisie mają lepszy.

Zamówię kalibrację może to coś da.

Kalibracja z pewnością pomoże, ale tylko do pewnego stopnia. Z tą przeciętnością obrazu, to dobrze to ująłeś, ja i kolega z którym testowaliśmy model 55" X8508C mieliśmy podobne wrażenia. Obraz nie był zły, ale nie był też rewelacyjny, co najwyższej przyzwoity i nic poza tym. W tym samym dniu sprawdzaliśmy również Soniaka FHD 65" W855C i jeszcze większa przeciętność obrazu (naszym zdaniem). Są jednak ludzie, którym obraz na tych modelach bardzo się podoba i ja to rozumiem, bo każdy może dany obraz odbierać nieco inaczej. Najważniejsze jest zawsze to, żeby kupujący był zadowolony z zakupu, bo to on będzie oglądał TV na co dzień, a nie np. jakiś recenzent. Reasumując, przed zakupem trzeba przetestować TV w sklepie i to na własnym materiale plus kanały DVB-T.
Daj znać jaki efekt po profesjonalnej kalibracji z modelem X8509C.
 
Do góry