Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

Pigway

New member
Jestem w stałym kontakcie że sklepem w sprawie podstawy, być może dojdziemy do jakiegoś porozumienia, ponieważ szkoda mi wymieniać TV w dobie gdzie Clouding i Banding to ruletka i przykra codzienność. Nie ukrywam że chciałbym tylko wymiany tej stopki.

Idąc dalej, po dwóch dniach użytkowania tego TV uważam że jest to kawał dobrego sprzętu, dotychczas jedyny problem jaki u mnie wystąpił to to, że w momencie gdy chciałem go rano odpalić, ekran zaświecił się na chwilę a sam TV się nie włączył. Za drugim razem wszystko w porządku, jak i również przez pozostałą część dnia. Także mam nadzieję że niesławne problemy z systemem Android TV nie dotkną mnie w żaden dokuczliwy sposób. Drobne potknięcia, biorąc pod uwagę możliwości mogę przełknąć.

Ostatecznie mógłbym rozważyć wymianę za dopłatą na X9005C, ale w 55' za takie pieniądze mamy już OLEDa, na którego siłą ewolucji prędzej czy później i tak się zapewne przejdzie. Ponadto w podobnych próbach cenowych kryje się wersja 65' świetnej X85C.

Mam jeszcze jedno pytanie, da się jakoś odpiąć zaczep do którego przymocowany był kabel zasilania? Próbowałem to wyciągnąć silniej, ale "na chama" nie chcę pchać, a wystający czarny pasek jest dosyć szpetny.

Pozdrawiam w szczególności poddenerwowanych problemami innych - tymi natury estetycznej.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak to się zmienia - kiedyś wszyscy pisaliby o nowym oprogramowaniu, a teraz proszę cisza jak makiem zasiał :) mam nadzieję że coraz lepiej tv się sprawują ...
 

accu

New member
Bez reklam
Jak to się zmienia - kiedyś wszyscy pisaliby o nowym oprogramowaniu, a teraz proszę cisza jak makiem zasiał :) mam nadzieję że coraz lepiej tv się sprawują ...

Witam uprzejmie,

Zobaczy się 29 lutego 2016 r . co konkretnego w końcu firma Sony usprawni , aby niektóre funkcje
zaczęły działać zgodnie z specyfikacją telewizorów z systemem Android .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
A o czym tu pisać. Telewizor działa w miarę dobrze. Mam na myśli model W809c. Tylko powinno być tak od początku. Żeby nie było tak różowo, dłuższa zabawa przeglądarką, kończy się restartem tv. To jest błąd ostatniego softu, wcześniej tak nie było.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak piszesz o ostatnim to masz na myśli 05.01 czy z grudnia 2015 ? Chyba masz na myśli z grudnia bo dla serii W chyba ie ma aktualizacji ze stycznia tego roku o ile pamieć mnie nie myli.. ale u mnie nie ma tego problemu w serii X choć nie wiem co dla Ciebie znaczy jak się długo korzysta ...


Accu 100% racji ..
 
Ostatnia edycja:

xform

Member
Mam jeszcze jedno pytanie, da się jakoś odpiąć zaczep do którego przymocowany był kabel zasilania? Próbowałem to wyciągnąć silniej, ale "na chama" nie chcę pchać, a wystający czarny pasek jest dosyć szpetny.

Nie powiem Ci jak bo już nie pamiętam, ale da się, bo u siebie to od razu zdjąłem i jeśli dobrze pamiętam po prostu się to wypina i obyło się bez przecinania czy wydłubywania czegokolwiek. Kabel rzeczywiście przeszkadza, szczególnie gdy wieszamy to na ścianie.
 

Pigway

New member
Nie powiem Ci jak bo już nie pamiętam, ale da się, bo u siebie to od razu zdjąłem i jeśli dobrze pamiętam po prostu się to wypina i obyło się bez przecinania czy wydłubywania czegokolwiek. Kabel rzeczywiście przeszkadza, szczególnie gdy wieszamy to na ścianie.

Dziękuję za odpowiedź, wrócę do domu to spróbuję w takim wypadku.

Co do podstawy, sklep dośle jutro nową kurierem, myślę więc że warto upominać się o swoje, nawet jeśli defekt jest mało znaczący.

Ponadto po tygodniu użytkowania mogę stwierdzić że ten TV to kawał dobrego sprzętu, gry w 4K z PC'ta to bajka, a filmiki robią ogromne wręcz wrażenie i widać sporą różnicę względem Full HD (oczywiście zasiadając w odpowiedniej odległości). Nie polecam testować materiałów 4K z poziomu aplikacji YouTube w TV, jeśli ktoś dotychczas tak robił, gdyż nie oddaje to w żaden sposób należytego efektu.

Kilka bubli z oprogramowaniem mi się niestety zdarzyło, z którego najbardziej irytującym jest losowe nie zapamiętywanie przez TV trybu ustawień dźwięku przy HDMI do którego podłączony jest PC, kompletnie nie wiem czemu tak się dzieje.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moim skromnym zdaniem mając stabilne łącze 20 Mb/s czy 30 Mb/s - połączenie przewodowe , lub
bezprzewodowe ustawione w opcji 5 GHz(oczywiście router dual band - 2.4 GHz/5 GHz - np . Netgear DGND3700v2) nic nie stoi na przeszkodzie , aby materiał o ile
jest dostępny w 4K na YouTube odbierać w dobrej jakości .(Wi-FI Direct w telewizorze firmy Sony KD-55X8505C ustawione na : Wył. , jeżeli korzysta się z połączenia bezprzewodowego 5 GHz)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dziś oglądałem w Media Expert Soniaka 55 X8508C i tak:
- obraz DVB-T mocno przeciętny, w tym też na kanale TVP 1 HD i TVP 2 HD,
- podłączyłem własny dysk zewnętrzny: demka 4K wyglądały naprawdę ładnie, ale opadu szczęki nie było, filmy 1080p mkv - również prezentowały się ładnie.
Reasumując, spodziewałem się, że obraz zrobi na mnie większe wrażenie i szczerze mówiąc jestem zawiedziony.
Czy ktoś porównywał ten TV w sklepie z Samsungiem JU7000??? Czy obraz na Samsungu jest lepszy czy praktycznie to samo???
Jeśli to samo, to niestety będę musiał poczekać na modele roku 2016, jeśli i w nich będzie ta sama przeciętność obrazu, to pozostaje tylko OLED :)

Na koniec na szybko puściłem filmiki na Sony 65" W855 i obraz w mojej ocenie był gorszy niż na Sony X8508.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Mam zupełnie odmienne zdanie na temat jakości wyświetlanego obrazu , jaki można wyświetlić
na ekranie telewizora Ultra HD firmy Sony KD-55X8505C , pisałem już o tym zagadnieniu w końcu sierpnia 2015 r. , o ile to się
wykonuje w odpowiednich warunkach i przy odpowiednim ustawieniu parametrów obrazu .
Jakość wyświetlanego obrazu to akurat bardzo pozytywna cecha tego modelu .
Inna zupełnie kwestia to stabilność oprogramowania tego telewizora , ale może w końcu , w marcu
będzie już w miarę dopracowane .(firma Sony zapowiada to na 29 lutego 2016 r. , ale z tymi zapowiedziami to różnie bywa )

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego Accu,
Miałeś może przyjemność porównywać na żywo ten model z Samsungiem JU7000. Zdaję sobie sprawę, że w warunkach sklepowych to nie to samo co w domu, ale generalnie rzecz biorąc być może ja i mój kolega z którym razem oglądaliśmy tego Soniaka, mamy zbyt duże oczekiwania co do jakości wyświetlanego obrazu.
Kolega jest wieloletnim użytkownikiem plazmy.
Ja z kolei mam 32" Panasa 100Hz z 2008 r. z górnej półki, kiedy go wówczas kupowałem to był to w mojej ocenie najlepszy pod względem obrazu TV LCD (w tej przekątnej) na rynku (dałem za niego ponad 3700 zł z kalibracją). Panas wtedy robił LCD w przekątnych do 37".
Niestety ani na mnie, ani na koledze Soniak X8508C nie zrobił ogromnego wrażenia. Na demkach 4K było bardzo ładnie, na filmach 1080P ładnie, a TV DVB-T zwyczajnie kiepsko. Sprawdzaliśmy na różnych ustawieniach obrazu. Dodam, że TV nie miał zaktualizowanego softu. Nie wiem czy po aktualizacji softu poprawiły się parametry czy nie. Generalnie TV fajny, ale "nie rzucił nas na kolana" jakością wyświetlanego obrazu, nie było efektu wooooowww :) Taki efekt zapewne by był, gdybyśmy przesiadali się z CRT-ka lub najtańszego LCD. Takie były nasze subiektywne odczucia - zaznaczam jeszcze raz w warunkach sklepowych, ale na różnych trybach obrazu (m.in. standard, żywy, kino pro). TV ogólnie dobry, ale w naszej ocenie nie wart swojej ceny (5400 zł). Moim zdaniem już lepiej kupić Full HD za 3500 zł na tzw. "przeczekanie", a z 3-4 lata zrealizować kupno dobrego OLED-a:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja osobiście serii 7 Samsunga nie porównywałem bezpośrednio do Sony w warunkach domowych ale z tego co ja oglądałem to ja Samsunga bym brał od serii 8 w górę. Wszystko kwestia kto jakie ma podejście do tematu i czego oczekuje.. Wg mnie Sony w obrazie jest naprawdę bardzo dobre inna sprawa już się ma z SO to co pisał Accu..
Osobiście gdybym kupował tv a nie spieszyłoby mi się to chyba bym poczekał na nowe modele żeby zobaczyć choćby z czystej ciekawości.. w końcu to już niedługo...
A jeśli teraz bym kupował i poruszał się w tych kwotach to zdecydowanie wolałbym Sony a Samsunga od serii 8.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego lolek126,
Dzięki za cenną opinię nt. Samsunga JU7000, nie widziałem go na żywo, ale skoro piszesz, że jak Samsung, to z serii 8xxxx, to niższa seria 7xxxx szału nie robi. Skoro nie pali mi się z zakupem TV, to muszę poczekać na modele 2016, które wkrótce się pojawią i być może w klasie średniej TV zaoferują obraz, który będzie mnie bardziej zadowalał :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko pamiętaj że to jest moja opinia i niekoniecznie inni musza się z tym zgadzać, a już na pewno nie Ci którzy mają w domu tego samsunga :)
 

yellowmen

New member
Mam TV Sony 55X8509C - i mam pytania.
Jakie najlepiej zastosować ustawienia by otrzymać najlepszy obraz ??
Czy ten model ma możliwość "konwertowania " obrazu np TVP1 na 3D ??
Mam na HDD kilka filmów 3D, ale po odpaleniu nie mam pojęcia jak zrobić by dwa obrazy Poziome, lub pionowe nałożyły się na siebie. Ktoś pomoże ??

A i jeszcze jakie okulary 3D pasują do tego modelu ?? Bo te od sony mają cenę z kosmosu :(
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Poczytaj watek a będziesz wiedział o okularach bo chyba było pisane w tym wątku, na 100% na konkurencyjnym forum.. jakieś od samsunga pasują tylko chyba nie wszystkim spisują się ok - ewentualnie coś źle robią.. ja mam od Sony i jest git..
 
Do góry