Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

FotoVideo

Member
Witam ! Co do ustawien obrazu to w moim X8505C używam
Tryb obrazu standardowy
Czujnik swiatla wylaczony
Jasnosc 40
Kontrast 90
Gamma 0
Poziom czerni 45
Dostosowanie czerni Duza
Zaawansowane zwiększenie kontrastu Duze
Nasycenie 60
Zywy kolor Maks (przez 4 miesiące uzywalem sredni niestety kolor trawy jest niedostatecznie nasycony)
Ruch True Cinema (jak dla mnie najbardziej naturalny mysle ze to będzie 100 HZ)
Pozostale ustawienia pozostawiam domyślne
Co do aplikacji to polecam na smartfonie zainstalować aplikacje TV SideView i sparować telewizor ze smartfonem mamy wtedy pilot dotykowy oraz kontrole nad programami z osia czasu. Jeśli chodzi o aplikacje w TV nic godnego instalacji nie znalazłem przydalby się jakiś dobry odtwarzacz wideo który radzi sobie z 4K takiego nie znalazłem bo ten co jest zainstalowany przez Sony został po aktualizacji uszkodzony !
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sprawdziłem pobór na swoim tv i tak po wyłączeniu tv z pilota jest 22 W, po około - 15-20 min dalej było u mnie 22 W... następnie majster zakładał mi światło w garażu dodatkowe, a ja pojechałem po kable itp... nie było mnie około godziny czasu.. po tym czasie zostało sprawdzone i miernik pokazał 0,5 W... czyli od momentu wyłączenia tv z pilota powiedzmy po około 1 godz. i 20 min ( w moim przypadku) tv miał już pobór 0,5 W w spoczynku. Miernik wydawał się najzwyklejszy z gniazdkiem..
 

accu

New member
Bez reklam
Sprawdziłem pobór na swoim tv i tak po wyłączeniu tv z pilota jest 22 W, po około - 15-20 min dalej było u mnie 22 W... następnie majster zakładał mi światło w garażu dodatkowe, a ja pojechałem po kable itp... nie było mnie około godziny czasu.. po tym czasie zostało sprawdzone i miernik pokazał 0,5 W... czyli od momentu wyłączenia tv z pilota powiedzmy po około 1 godz. i 20 min ( w moim przypadku) tv miał już pobór 0,5 W w spoczynku. Miernik wydawał się najzwyklejszy z gniazdkiem..

Witam uprzejmie,

Dziękuję za wykonanie pomiaru poboru prądu telewizora firmy Sony KD-55X8505C po jego przełączeniu , kiedy przechodzi do stanu standby .
Do miernika nie można mieć zastrzeżeń , bo zwykły wystarczy najzupełniej do wykonania tej czynności .
Natomiast do faktycznego czasu po jakim telewizor przeszedł z poboru 22W na pobór 0.5 W , to już można mieć zastrzeżenia . Jest to czas tylko przybliżony , więc nie konkretny .
Nie przybliżyliśmy się więc do ustalenia faktycznego czasu , po którym telewizor pobiera 0.5 W w stanie standby . No cóż ...
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dopiszę tyle Kolego że znam Kolegę który ma ten tv, który że tak powiem oczyma się patrzył w miernik po wyłączeniu tv z pilota i u niego było to w granicach 58 min jak miernik pokazał 0,5 W. Więc jest to porównywalny czas do mojego - myślę że można przyjąć że tv przechodzi od 30 min do 60 min w stan pełnego spoczynku.. Na pewno nie jest to 15-20 min bo kilka osób już robiło pomiary i miernik dalej pokazywał 22 W - jednemu pokazał 0,6 W ale przed aktualizacją tylko nie wiem o której mowa myślę, że to ta ostatnia która była 21.12.. po tej aktualizacji tak jest jak ja napisałem ... wg mnie nie jest źle...
 

Pigway

New member
Witam,

Otrzymałem dzisiaj ten TV w wersji 55', nowiutki, wszystko fabrycznie zapakowane, ale nie spodziewałem się że Sony wpakuje podstawę TV w folię, zamiast miękkiego płótna ochronnego.

Podstawa zaraz po odpakowaniu z folii fabrycznej posiada zauważalne pod światłem mikrorysy (dobrze je widać podświetlając latarką telefonu). Nowy TV i zamiast testować z zapałem zastanawiam się czy nie wymienić. Tylko że w nowym zapewne będzie podobnie. Co polecacie z tym zrobić i jak to wygląda u was (metalowa część)?

Nadmieniam że bez ostrego światła ciężko to dostrzec.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego chyba pomyliłeś tv ja miałem coś takiego jak kupiłem HX 955 tylko zapłaciłem za niego 100% więcej niż za tv serii X 8505 C i było to w 2013 r. gdzie wartość tamtych pieniędzy była większa niż to co jest dzisiaj.. Nie przesadzasz troszkę ??? Ja rozumiem że dla Ciebie może to jest duża kwota ale nie patrz pod siebie tylko całościowo.. bo jeszcze trochę to niektórzy za tv za 5 -6 tys w 55 calach będą chcieli taką jakość jak w samochodach z serii premium...
Proponuje wgrać ostatni soft i zobaczyć czy wszystko jest ok z tv, a z tymi mikro rysami dać sobie luz...Przecież nie będziesz oglądał tv z latarką w ręku...
 

racuh

Banned
Kolego chyba pomyliłeś tv ja miałem coś takiego jak kupiłem HX 955 tylko zapłaciłem za niego 100% więcej niż za tv serii X 8505 C i było to w 2013 r. gdzie wartość tamtych pieniędzy była większa niż to co jest dzisiaj.. Nie przesadzasz troszkę ??? Ja rozumiem że dla Ciebie może to jest duża kwota ale nie patrz pod siebie tylko całościowo.. bo jeszcze trochę to niektórzy za tv za 5 -6 tys w 55 calach będą chcieli taką jakość jak w samochodach z serii premium...
Proponuje wgrać ostatni soft i zobaczyć czy wszystko jest ok z tv, a z tymi mikro rysami dać sobie luz...Przecież nie będziesz oglądał tv z latarką w ręku...

Weź pod uwagę że dla niektórych te 5,5 tys za TV to 3 wypłaty, płacąc tyle sam bym oddał TV bo jak coś ma być nowe to oczekuje że nawet mucha na niego nie siadała. Nie każdego stać na TV za 10 tys i uważać że to budżetówka.
 

Kordecki Rob

New member
Dobrze mówisz "lolek" wiesz teraz soft jest w miare stabilny niema na co bardzo narzekac...to teraz z drugiej manki ze obudowa zle spasowana ze jakies mikro rysy...itd Taki narod nigdy nie dogodzisz...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dobrze mówisz "lolek" wiesz teraz soft jest w miare stabilny niema na co bardzo narzekac...to teraz z drugiej manki ze obudowa zle spasowana ze jakies mikro rysy...itd Taki narod nigdy nie dogodzisz...

Trudno jest dogodzić szczególnie jeśli to jest kwota duża dla kogoś ale tak jak napisałem trzeba popatrzeć na to nie tylko pod względem swojego portfela.. bo dojdzie do tego że w tv za 3 tys będziemy chcieli od razu go dostać ze złotym słoniem.. bo dla nas te 3 tys to jest drogo...


Weź pod uwagę że dla niektórych te 5,5 tys za TV to 3 wypłaty, płacąc tyle sam bym oddał TV bo jak coś ma być nowe to oczekuje że nawet mucha na niego nie siadała. Nie każdego stać na TV za 10 tys i uważać że to budżetówka.

Kolego ja to rozumie tylko żyjemy w takim a nie w innym świecie.. jeśli to byłyby super zarysowani to ok rozumiem na 100% ale jeśli są to ryski że pod oświetleniem latarki widać - daj żyć..
Jeden zarabia tyle drugi tyle... ale jak idziesz do salonu i kupujesz Opla astrę to nie wymagasz od tego samochodu żeby jakościowo pod każdym względem również wykonania była to jakość z Audi A 3.. bo jeśli chce się tą jakość to trzeba kupić A 3.. a jeśli nie stać człowieka to kupuje Opla i jest się z niego zadowolonym bo to też przyzwoity samochód..
I tak samo w tym wypadku - napisałem prawdę jak jest i nie można chcieć żeby w tv za 4,5 -5 tys w chwili obecnej był zapakowany jak diamenty od Swarovskiego tylko dlatego ze dla mnie to coś jest drogie.. Bo to wszystko kosztuje a każdy ucieka od kosztów żeby być konkurencyjnym do innych...
Dla przykładu już nieważne jaka firma cała obudowa była porysowana w pewnym modelu w dwóch rozmiarach i pytałem się gościa który był na dziale czy się nie wstydzą taki tv dawać na wystawę i żeby ludzie to widzieli... Gość odpowiedział czy ta lekko porysowana obudowa to jest taka ważna w tych tv... uwierz na słowo nie trzeba było latarką świecić żeby rysy było widać.. tv w 55 calach kosztował około 6 tys..
 
Ostatnia edycja:

Pigway

New member
Chodzi o to że jest to nowy sprzęt który powinien być idealny wizualnie. Często widzę tę podstawę z bliska i tego typu "szramy" na nowym sprzęcie mnie denerwują.

Ponadto czy 6k za 55' rozmiar to mało? Nie powiedział bym. Tym bardziej że aby skorzystać z jego walorów (4k) musiałem złożyć PC'ta za dwa razy cenę tego TV - czyli już razem prawie 18k. Ile można wydać na sprzęty?

Czy ja wydam na TV 12k też 6k chciałbym aby sprzęt nowy nie miał takich zarysowań, to chyba nie jest duże wymaganie? TV LG zakupiony przeze mnie w 2013 roku za podobną kwotę nie miał nawet najmniejszej skazy, a co dopiero całą podstawe w rysach.
 

racuh

Banned
Chodzi o to że jest to nowy sprzęt który powinien być idealny wizualnie. Często widzę tę podstawę z bliska i tego typu "szramy" na nowym sprzęcie mnie denerwują.

Ponadto czy 6k za 55' rozmiar to mało? Nie powiedział bym. Tym bardziej że aby skorzystać z jego walorów (4k) musiałem złożyć PC'ta za dwa razy cenę tego TV - czyli już razem prawie 18k. Ile można wydać na sprzęty?

Czy ja wydam na TV 12k też 6k chciałbym aby sprzęt nowy nie miał takich zarysowań, to chyba nie jest duże wymaganie? TV LG zakupiony przeze mnie w 2013 roku za podobną kwotę nie miał nawet najmniejszej skazy, a co dopiero całą podstawe w rysach.

Nowy to nowy, oddawaj aż będzie dla Ciebie idealny, ja tak oddawałem Panasonica 5 lat temu aż dali mi w stanie idealnym, a dałem za niego prawie 4 tysie, mieli mnie już dość ale mnie go g**** obchodziło.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale KOlego to jest prosta sprawa oddaj tv i kup Lg i nie mowie tego ze złości.. mówię całkowicie szczerze... a ile można dać na sprzet tyle ile kogoś jest stać i tyle na ile lubi to hobby.
A gdzie Ty ten tv kupiłeś za 6 tys jak na spokojnie można było go kupić w grudniu za około 5 tys..
6 tys to ja dałem za ten tv w połowie października.. Powiem Ci że przepłaciłeś ...
A wracając do rys jeśli Cię to denerwuje to oddaj tv.. bez sensu żyć z tv i mieć jakiś niedosyt.. tylko z drugiej strony raz piszesz o mikro rysach widzianych pod światłem latarki, a drugim razem piszesz tak jakby je było widać niemalże z miejsca w którym oglądasz tv..
 

racuh

Banned
Ale KOlego to jest prosta sprawa oddaj tv i kup Lg i nie mowie tego ze złości.. mówię całkowicie szczerze... a ile można dać na sprzet tyle ile kogoś jest stać i tyle na ile lubi to hobby.
A gdzie Ty ten tv kupiłeś za 6 tys jak na spokojnie można było go kupić w grudniu za około 5 tys..
6 tys to ja dałem za ten tv w połowie października.. Powiem Ci że przepłaciłeś ...
A wracając do rys jeśli Cię to denerwuje to oddaj tv.. bez sensu żyć z tv i mieć jakiś niedosyt.. tylko z drugiej strony raz piszesz o mikro rysach widzianych pod światłem latarki, a drugim razem piszesz tak jakby je było widać niemalże z miejsca w którym oglądasz tv..

tu się z Tobą zgodzę w 100%, niech oddają kasę i niech bierze LG albo Samsunga JU7000, będzie mega zadowolony.
 

Pigway

New member
Piszę że je po prostu widać i to wszystko (trochę z przodu podstawy i bardziej na tylniej części) i zastanawiam się czy podobnie jest u innych, chciałbym aby ktoś to w miarę możliwości sprawdził bo jeśli jest podobnie to nie ma sensu załatwiać tego że sklepem, tym bardziej że na innych płaszczyznach jestem dotychczas bardzo zadowolony z TV.

Nie rozumiem po co od razu wojnę robić...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego przecież ja nie robię wojny :) luzik napisałem swoje zdanie, a Ty sam musisz podjąć decyzję ale tak jak napisałem raz napisałeś o mikro pęknięciach widzianych pod światłem latarki a drugim razem już zupełnie co innego... więc nie miej do mnie pretensji... napisałem dokładnie to co Ty w swoich postach..
 
Ostatnia edycja:

Pigway

New member
Nie zmieniam zdania w żadnym wypadku, widać to przy odpowiednim świetle... ale widać.

Miałbyś moźliwość zerknąć u siebie?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja nie widzę u siebie choć minimalne przez bardzo małe m może i są ale to też kwestia już wycierania tej podstawy X razy.. ale z odleg. 0.5-1 m ja tam nic złego nie widzę.. ale pewnie tez mam troszkę inne podejście do tematu - ten tv u mnie jest w sypialni i swoje zadanie spełnia..
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziwie się trochę. Patrzysz na postawę tv, a nie na ekran. Gdybyś pisał o cloudingu, był bym w stanie to zrozumieć, bo głównie to forum służy do tego. Nawet nie mam tego modelu, ale po Twoim poście, zacząłem oglądać podstawę od mojego w 809C, jest w porządku.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Db-ticus

New member
Ja mam za to TV na ścianie (wprawdzie to trochę inny model bo KD-65x9005C) i nawet nie wiem czy podstwa byłą porysowana została w kartonie za to mam Clouding i Bandung, ludzie ale to wkońcu tylko telewizor, żeby człowiek miał w życiu tylko takie problemy...
 
Do góry