Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

Db-ticus

New member
Wiesz co, w moim przypadku akurat IPS trochę na rękę bo u mnie w salonie kąty oglądania do 60 stopni kanapa i dwie sofy po bokach, jednak co niesie za sobą taka matryca to jak wspomniałeś nieco gorszy kontrast , nie wiem na ile; i to właśnie to bym chciał porównać w tych modelach. Zabiorę do sklepu jakiś materiał na penie i sprawdzę. Szkoda że w moim mieście nie ma SC więc pozostaje MM lub Saturn
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
... a tam niestety średnio można to sprawdzić przy takim oświetleniu... ale lepiej w taki sposób sprawdzić niż w ciemno ... powiem Ci że jak ja patrzyłem i porównywałem te dwa modele to nawet wydawało mi się że X 9005 kontrast był lepszy ale potem patrząc już na testach w warunkach bardziej przypominające to jednak widać było że kontrast jednak średni... ale wiesz Tobie może podpasować tv.. :) musisz zobaczyć.
 

FotoVideo

Member
Mysle ze mój 65'' X85C to ta sama matryca co w 55'' ustawienia fabryczne obrazu sa niezbyt trafione uważam ze najlepszy obraz jest w tym Soniaczu to Standard
Jasnosc 40
Kontrast 85
Poziom czerni - 45
Nasycenie 55
Czujnik swiatla wylaczony
Dostosowanie czerni - duza
Zaawansowane zwiększenie kontrastu - duze
Zywe kolory srednie
Temperatura barw Neutralna
Czystosc zostaje domyslna czyli fabryczna
Ruch - True Cinema

Przy tych ustawieniach jak dla mnie jest bardzo dobrze jak w dzień tak i w nocy
Pozdrawiam Sylwester !
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
Nie abym był znawcą ! Zamów kalibrację przy cenie TV to nie jest wielki koszt
I wtedy będziesz coś wiedział więcej bo jak myśle te ustawienia z netu są ......
no ale decyzla jest TWOJA !!!
 

FotoVideo

Member
Te ustawienia nie sa z netu ! Tylko ustawiane pod katem moich upodoban uazasz ze kalibracja to jedyne rozwiazanie ? Kalibrowalem z obrazem kontrolnym niestety ta regulacja sie nie sprawdzila kalibracja ma sens na ogolnie dostepnym sygnale hd czyli 720 w moim przypadku nc+ regulacja podczas ogladania TV
Jezeli ktos ma lepsza kalibracje to prosze o podpowiedzi
 

Kris63ie

New member
Ustawienia i to dobre wezmiesz z neta z francuskiej kalibracji,jesli masz 65" to zmieniasz color na neutralny wtedy zachowujesz balans bieli,obraz jest fantastic !!!.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Jakoś nie wiem o czym piszecie bo kalibracja kolorometren nie ma nic do tego co zostało napisane !!!
Poczytajcie i wtedy coś napiszcie ;)
 

FotoVideo

Member
vvv kalibracja kolorymetrem w tym modelu Sony jest zbedna wystarczy niewielka korekta w ustawieniach obrazu i jest swietnie co jak co ale co do jakości obrazu i odwzorowanie barw to Sony się postaral telewizory sa bardzo dobrze skalibrowane. Kupwanie nowego telewizora ze zle skalibrowanym ekranem sorry to nie swiadczy dobrze o firmie która sprzedaje takie telewizory, to tak jakby kupic nowy samochod ze zle ustawiona geometria kól :)
Ale fakt widziałem wiele zle skalibrowanych telewizorów moim zdaniem Smsung wypuszcza takie cukierkowe telewizory z niebieskim tlem które na starcie powinny zostać skalibrowane kolorymetrem.
 

Krukocz

New member
Witam. Wpadło mi ostatnio parę filmów 3D, przyrodniczych i nie tylko i ... . Problem z denerwującym napisem o formacie ekranu wyskakuje też gdy "już wcześniej" było ustawione informacja o sygnale 3d na wył. Trzeba w takim wypadku wejść do menu 3D i na chwile włączyć i wyłączyć tą opcje i więcej nam się nie powinien pojawiać ten napis w trakcie danego filmu. Druga rzecz to czasami gdy ustawiamy głębie 3D to wywala z tego menu a za którymś razem wiesza całkowicie możliwość wejścia do menu obrazu i 3D.
A teraz o marzeniach :D. Przez ostatni tydzień miałem okazję bawić się telewizorem LG 55UF950V i powiem, że system w tym tv oraz pilot to REWELACJA. Szybkość działania, intuicyjność i prostota w poruszaniu się po menu po prostu zjada androida w tv sony z tego roku. Gdy po tygodniu odpaliłem mój tv sony to aż mi się płakać chciało, taki jest syfylizm z działaniem tu. Na dzisiaj WEBoS 2.0 wymiata androida a można to porównać jak komputer poziomu 386 (android) do I7 core (WebOS 2.0) bez przesadyzmu niestety :(. Tam polecenie działa natychmiast, tak kalkulatory kieszonkowe to też umieją a TV Sony Android nie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niektórzy testerzy twierdzą że system operacyjny w Lg jest najlepszym ze wszystkich... myślę że android dla tych którzy naprawdę dużo bawią się w sieci itp. to jest przyszłością ale musi to być zrobione na 100% - zobaczy się czy Philips już w tym roku sobie z tym poradzi.. Topowy model - premiera jego została przesunięta więc nie wiadomo czy chodzi o SO czy o sam tv.. Ja do Lg nie mam zaufania i jak kiedyś będę zmieniał tv na inną firmę to myślę że to będzie Samsung.
A na chwilę obecną oczekuję żeby kolejne oprogramowanie poprawiło anomalie te które są na dzień dzisiejszy reszta mi pasuje i nic więcej nie potrzebuje ... ale ja tak jak pisałem dla mnie tv mógłby być całkowicie goły bez tych wszystkich przygwizdów - tylko YT może być zainstalowany i WIFI :)
 

Marcin TDI

New member
Ktoś powie jak ustawić dźwięk z TV był wysyłany do amplitunera?
Mam 75X8505 podłączony kablem HDMI (HDMI4/ARC) do amplitunera marantz SR6009 (Monitor ARC)
CBL/SAT w SR6009 mam podłączony HDMI do dekodera SAT.
Cały czas mam dźwięk albo z SAT...
Jak włączone odtwarzanie filmu z dysku sieciowego przez TV to nie ma w ogóle dźwięku.
Ktoś pomoże?

edit: poradziłem sobie, w ustawieniach hdmi w amplitunerze było coś namieszane.
 
Ostatnia edycja:

MiSiEk1987

New member
brak możliwości odtwarzania filmów z dysku zewnętrznego. Dysk 1t jest na nim wszystko łącznie z muzyką która działa przez Tv natomiast filmy i foldery z filmami (głównie w mkv) nie widzi. W czym leży problem czy to TV czy ja coś mam pomieszane na tym dysku... ???
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A zdjęcia masz na nim ? Możesz je otworzyć? A jak nie masz zdjęć przerzuć ze dwa zdjęcia i sprawdź...
 

MiSiEk1987

New member
otwierają mi sie zdjecia które znajdują się w folderach z muzyką (okładki albumów), natomiast reszta zdjęć jest niewidoczna..

Problem może leży w tym że filmy jak i reszta zdjęć jest w podfolderach ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Może tak być.... a może to jest po części spowodowane nowym softem i cos nie halo jest ... Musimy poczekać do nowego softu i zobaczymy co poprawia i oby przy okazji nic nie popsuli innego ...
 

FotoVideo

Member
W You Tube jest mnóstwo filmów w rozdzielczości 3840x2160 dostepnych jest również sporo smartfonów oraz kilka aparatów i kamer video które zapisują w rozdzielczości UHD jeżeli chcesz być krok do przodu i mieć naprawdę obraz swietnej jakości to oplaca się taki zakup !
 
Do góry