Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ta strzelajaca obudowa to odglosy rozgrzewajacego sie tv, szczegolnie teraz w porze zimowej. W lecie nie bylo tego problemu bo byla mniejsza roznica temperatur. Odglosy ustepuja po kilku minutach.

Możesz mieć rację nie pomyślałem o temp. pomieszczenia... ale dlaczego tego nie ma u mnie ... nie żebym chciał ale to dziwne...
 

Sebool_uk

New member
U mnie w pokoju jest średnia temperatura taka sama jak u kolegi Krukocz. Dzisiaj jak wrócę do domu to zrobię mały test. Wpierw włączę ogrzewanie żeby podnieść trochę temperaturę otoczenia tak do 25 - 27 stopni i dopiero wtedy włącze telewizor i zobaczę czy ten problem ze strzelającą obudową zależy od warunków temperatury jaka panuje w pomieszczeniu czy też wadliwego egzemplarza telewizora. Dziwi mnie fakt, że mój już leciwy Samsung nigdy nie miał problemów z strzelającą obudową dziwne... być może im większa matryca im więcej elektroniki w nowych telewizorach i słabej jakości materiały są wynikiem takich problemów z jakimi teraz się borykamy...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Moze masz cieplo w pokoju. U mnie jest miedzy 20°a 22° C. W lecie mialem ~27°C i odglosow nie mialem.
Jak nikogo nie ma to w domu jest około 21-22 stopni po przyjściu do domu pierwszego domownika :) piec się włącza i jest około 24-25 stopni.


Sebool na 100% winą jest duża ilość elektroniki i oprogramowania które nie radzi sobie w 100% z tą elektroniką.
 
Ostatnia edycja:

MiSiEk1987

New member
dzisiaj po właczeniu Tv pojawił mi się problem z połączeniem na konto Google jak i cała resztę dodatków z nim związanych. Ta sama sytuacja jest z YouTube. Opera oraz Kodi smigają bez porblemu, czy to jest jakiś problem z samy androidem czy coś ze strony Sony ????
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
dzisiaj po właczeniu Tv pojawił mi się problem z połączeniem na konto Google jak i cała resztę dodatków z nim związanych. Ta sama sytuacja jest z YouTube. Opera oraz Kodi smigają bez porblemu, czy to jest jakiś problem z samy androidem czy coś ze strony Sony ????

Nie wyłączył Ci się tv? Bo jak się ten tv wyłączy z sieci to gubi datę i godzinę i wtedy net nie chce działać a właściwie jego część np. YT... Myślę że to wina jest oprogramowania które coś głupieje z androidem.. jedni pewne rzeczy maja a inni nie..
 

RoSa.11

New member
@lolek126, takie pytanko, jako posiadacza X8509.

Polecił byś ten model pomimo wad związanych z androidem ?? Czy może sam byś kupił coś innego jak byś miał kupować drugi raz :) ??
 

MiSiEk1987

New member
@RoSa.11, jeżeli chcesz znać moje zdanie, to w tej klasie cenowej wydaje mi się że jest naprawdę dobry, wg mnie jedyny konkurent to PUS7600 Phillipsa ale to już trochę większa cyfra....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
@lolek126, takie pytanko, jako posiadacza X8509.

Polecił byś ten model pomimo wad związanych z androidem ?? Czy może sam byś kupił coś innego jak byś miał kupować drugi raz :) ??

Kolego więc tak polecam go wszystkim tym którzy z androida nie korzystają jakoś specjalnie dużo - tylko sporadycznie tak jak ja. Ten tv dla mnie jest drugim tv który będzie stał docelowo w sypialni w salonie będzie stał dotychczasowy tv .
Generalnie pod względem obrazu tv naprawdę jest dobry, wpienia mnie oprogramowanie które ewidentnie sobie nie radzi z tym SO i muszą to poprawić bo tak jak sam czytasz widzisz co się dzieje w niektórych tv. Najdziwniejsze jest to że w jednych cos się dzieje po nowym oprogramowaniu a w innych egz. nie.. to jest dziwne..
Ogólnie patrząc jestem zadowolony bo pieniądze są naprawdę przyzwoite w stosunku do tego jaki obraz ten tv generuje.. niestety oprogramowanie szwankuje i musza to zrobić chcąc wyjść z twarzą.




wyłączyłem go z sieci bo przestawiałem Tv, ale czy to miało takie znaczenie ? Co mam w takim razie teraz zrobić ???

Po włączeniu tv musisz od nowa ustawić datę i godzinę + to co Accu napisał i u mnie już wszystko było ok - net działał włącznie z YT. Pamiętaj przy każdym wył. tv z prądu trzeba to od nowa zrobić..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja powiem inaczej oni muszą wyjść na prostą z Antkiem bo w przeciwnym wypadku będą mieli duży problem.. jedna sprawa to dobry obraz w stosunku do ceny, a druga sprawa to musi tv działać i rozumiem to że wprowadzili nowy SO z którego mogą wychodzić kwiatki ale muszą szybko reagować na takie rzeczy bo dla każdego co innego jest powiedzmy 5-6 tyś.. a dla tych dla których to duża kwota to chcą mieć tv w 100% sprawny. A android dla wielu ludzi to jest dobrym pomysłem w zastosowaniu w tv - tylko muszą być poczynione prace w kierunku umożliwiającym wykorzystywanie go w 100%.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja mam podobne do tych co są w testach w tym temacie ... troszkę po konsultacji z Kolegami pozmieniałem plus od siebie ... poszukaj w tym wątku są testy i zobacz czy Ci to odpowiada.
 

Db-ticus

New member
Czy ktoś z Was porównywał ten model (X8509C) z modelem (X9005C). Czy warto dopłacić do niego?? Będę wdzięczny za info bo nigdzie nie mogę namierzyć porównania tych dwóch modeli choćby w kwestii obrazu
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jedna z różnić jaka jest między tymi modelami to matryca w X 9005c jest na IPS, a tym samym 3d pasywne... porównania nigdzie nie znalazłem ale jak tak troszkę się poszuka w necie to szału nie ma z tym modelem.. lepiej coś w tych pieniądzach kupić już serię X ale na matrycy VA. Choć sam tv wygląda rewelacyjnie jest bardzo cienki ale wygląd to nie wszystko. Ale na 100% to trzeba byłoby zobaczyć ten tv w jakimś pomieszczeniu a nie w sklepie... SC maja takie pomieszczenia można poprosić żeby dali taki tv i wtedy zobaczyć jak się prezentuje taki tv - oczywiście nie wszystkie sklepy mają taką możliwość..
 
Ostatnia edycja:
Do góry