Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W miarę dobra cena telewizora firmy Sony KD-55X8505C w Saturnie , bo 5073 zł .(możliwość zwrotu
do 30 dni)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

revelare

New member
Witam, zakupiłem ten TV i pierwsze wrażenia bardzo pozytywne aż do momentu gdy nie włączyłem IPLA lub TVP.vod.... Każdy film który próbuje uruchomić to albo po 5 sekundach zamienia sie w małe piksele na gorze ekranu, albo od samego początku jest czarny ekran i widac tylko mały czarny kwadracik w lewym górnym rogu - jakby małe piksele tego co ma sie wyświetlać.... Dźwięk słychać poprawnie, ale obrazu nie ma wogole...zanim zaktualizowałem software do najnowszego to wszystko działało...
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Daj sobie spokój z aplikacjami od Sony. Zainstaluj kodi player. Zainstaluj polskie repozytoria: sd-xbmc.org add-ons. Zainstaluj wtyczkę video Telewizja Polska (kanały, VOD, filmy, seriale) W tej wtyczce jest ipla i TVP VOD. Działa o wiele lepiej niż to co daje Sony.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie jakość Iple sryple itp. to szkoda prądu i oczu... ale każdy ogląda to co lubi więc luzik.. Ale taki tv będzie lepiej się sprawował im lepszy materiał mu zapodamy..
 

Szczepano

New member
Czy uważacie, że jest jakaś wyraźna różnica na korzyść X8509C względem X8507C ? Wiem, że nominalnie ma 100 Hz więcej ale ten ostatni jest teraz w jednym dużym sklepie w dobrej cenie więc zastanawiam się czy nie skorzystać?
 

RoSa.11

New member
od jakiegoś miesiąca chce kupić tv. Na początku prawie w ciemno bym brał tego SONIACZA X8509. Teraz im więcej czytam tym bardziej się skłaniam ku zwykłemu FHD.

Strasznie dużo negatywnych opinii na temat tego TV a do tego całe 4K to wydaję się jakiś totalnym chwytem marketingowym ,..... :(
 

Kris63ie

New member
sony 8509c

Witam serdecznie wszystkich maniakow HDTV,jestem nowym uzytkownikiem choc od paru lat czytam rozne posty na HDTV,otoz od 10 dni jestem posiadaczem sony 65x8509c,zanim zdecydowalem sie kupic ten model troche czasu minelo ale wybor uwazam za sluszny,swoj pierwszy lcd kupilem w 2005r i byl to Sony,w 2011 kupilem tez soniaka,obecnie majac ten model moge potwierdzic niesamowity skok techniczny ,jakosc obrazu powala-szczegolnie gdy ogladam filmy z neflixa 4k.
Zanim podjalem decyzje o zakupie tego modelu dokladnie na tzw zywo przetestowalem konkurencje lacznie z LG oled 65x.
Wnioski :
Wg. mnie Sony poszlo we wlasciwa droge-czyli LCD
Jakosc w porownaniu z oledami nie ustepuje na tyle zeby wydawac 3xwiecej
Poziom black w oledach nie przekonuje mnie za te pieniadze
Uwazam ze rozmiar 65 dopiero pokazuje swoje mozliwosci
Wszystkim polecam ten model -jakosc obrazu robi wrazenie
Jesli ktos ma dylemat z kupnem nowego tv polecam sony 4k a nie fhd gdyz ten tv pieknie skaluje tresci fhd.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
od jakiegoś miesiąca chce kupić tv. Na początku prawie w ciemno bym brał tego SONIACZA X8509. Teraz im więcej czytam tym bardziej się skłaniam ku zwykłemu FHD.

Strasznie dużo negatywnych opinii na temat tego TV a do tego całe 4K to wydaję się jakiś totalnym chwytem marketingowym ,..... :(

A gdzie Ty tyle tych negatywnych opinii wyczytałeś odnośnie tego modelu? Bo tak patrząc ogólnie to wszyscy chwalą - oczywiście jest problem ( choć po ostatniej aktualizacji już jest lepiej) z androidem to obraz jest naprawdę niezły - patrząc jakość obrazu - cena.
Odnośnie tv FHD Sony tam tez jest android ... jeśli naprawdę bardzo bardzo dużo korzystasz z gadżetów w androidzie to może lepiej kupić inny tv niż Sony. Tylko tez zobacz opinie te sprzed ostatniej aktualizacji jak i po wspomnianym oprogramowaniu. Bo jest różnica jeśli chodzi o SO.
 

RoSa.11

New member
chociażby na oficjalnej stronie SONY , znaczna większość to negatywy :( faktycznie dotyczą one głównie osprzętu i oprogramowania. To , że nie działa "połowa" z tego co podaje producent w specyfikacji , np nagrywanie na dysk itp.
Obraz faktycznie większość chwali tylko nadal to jest skalowanie do 4K.

Niestety nie mam doświadczenia i możliwości żeby porównać na żywo sygnał z kablówki w TV FHD a UHD. Wiadomo, że im lepszy podasz sygnał tym lepiej przeskaluje ale spora część czasu będzie się oglądało CANAL+ HD czy DISCOVERY HD , nie wspominając już o sygnale "bez HD" :) jak to wygląda skalowanie wtedy w tym akurat modelu ??

Odległość do monitora to około 2.5m.

Jeszcze co do osprzętu w x8509c , podobno siedzi tam słaby procek odpowiedzialny za oprogramowanie ( nie za obraz). Przez co się właśnie dosyć mocno grzeje i spowalnia androida strasznie.

Powtarzam, to są wnioski po przeczytaniu internetów :) nie mam z nim doświadczenia :( a chcą wydać dobrze te 5 000 :) bije się z myślami jeszcze na phillipsem pfs8109 tez w 55calach.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nagrywanie dysku nie działa - zgadza się - podobno ma w grudniu być już do użytku.. a używasz tunera wbudowanego w tv do kanałów cyfrowych bo tylko w ten sposób można nagrywać...
Co do procka tak piszą że jest za słaby a czy to jest kwestia wyłącznie procka to nie wiem - nie znam się na tym.. po ostatniej aktualizacji Ci co używają dużo androida piszą że się poprawiło, szybkość Menu również choć np. w moim wypadku jak nic nie wgrywałem na tv jeśli chodzi o aplikacje było w sumie spoko i przed aktualizacja a teraz jest jeszcze lepiej. Zadaj sobie pytanie ile będziesz korzystał z różnych aplikacji plus weź pod uwagę że tv 4k jest ich działanie o jakość obrazu jest taka że im lepszy materiał dasz tym lepiej się ogląda ... czyli generalnie korzystanie z różnych ipli itp. lepiej będzie na tv FHD.. przynajmniej z tego co ja zauważyłem że nawet na filmie dvd jest różnica w stosunku do filmu nagranego na BR ... to samo się ma z kanałami niby hd które mamy a kanałami sd czy tez kanałami które niemalże w 100% z nazwy są hd ...
 

RoSa.11

New member
nie będę korzystał z ipli itp większość znaczna to będą programy z NC+ , no i filmy albo z pena jakiegoś albo z sieci domowej.

Ciekawi mnie, czy w sklepie gdzieś są w stanie pokazać mi jak faktycznie TV skaluje obraz a nie tylko DEMO filmy mające się nijak do rzeczywistości .. :(
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W zależności w jakim mieście jesteś ja w Wawie miałem taka możliwość aczkolwiek to i tak trochę odbiega później od tego co się widzi w domu... ale zdecydowanie jest lepiej pooglądać swoje filmy niż same tylko dema..
 

FotoVideo

Member
Fakt ! Te modele Sony to fal starty jeśli chodzi o media i obsluge niestety Samsung sporo wyprzedza Sony (moja zona jak ma obejzec najnowsze seriale IPLA,TVN PLAYER to idzie do małego pokoju ogladac w TV Samsung "2000zl'' tam jest wszystko na bierzaco i o wiele lepiej skonifgurowane) szkoda ze telewizor za który dalem 10 000 zl zachowuje się jak chiński prototyp przystawki android ! Ale jedno trzeba mu pzyznac jakość obrazu jest nie do przebicia najlepszy jak do tad widziałem uzywalem plazme 5 lat moim zdaniem ten TV jest lepszy ! Jeszcze jedno portal YOU TUBE działa doskonale .......pod warunkiem trzeba mieć predkosc minimu 20 mb/s
Nie zamieniłbym na dzień dzisiejszy na inny pomimo tych niedorób najwaznieszy jest jednak obraz !!!
 
Ostatnia edycja:

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sony to na pewno nie prototyp przystawki z androidem. Cofnij się stronę do tyłu i przeczytaj co napisałem o kodi player. Player tvn wygląda identycznie jak w samsungu, ipla tak samo, poza tym mamy dostęp do wiele większej ilości serwisów. Jeśli będziesz miał problemy z instalacją chętnie pomogę.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry