Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

FotoVideo

Member
Sony X85 po przesiadce z plazmy Panasonica uważam ze jakość obrazu jest zaskakujaca, czern jest bardzo gleboka kolory naturalne jasność i kontrast idealna plynnosc na true cinema tak jak być powinna brak pixelozy polecam ten telewizor osoba szukającym telewizoru z dobrym obrazem darujcie sobie nowinki techniczne w stylu sterowanie gestami machanie pilotem dotykowym wklesle ekrany 3D to tylko marketing ! Ale UHD to ma sens ten telewizor na tej rozdzielczości pokazuje co to znaczy ostrość i jakość ! Polecam.....
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tak , funkcja nagrywania programów cyfrowych na dysk HDD poprzez port USB REC w telewizorze firmy
Sony KD-55X8505C nadal nie będzie działać . Prawdopodobny termin wprowadzenia tej funkcji poprzez aktualizację oprogramowania to 30 listopada 2015 r . Z uwagi na złożoność zagadnienia termin uruchomienia tej funkcji może się przesunąć do 24 grudnia 2015 r. "Zabawa w kotka i myszkę" nadal trwa w najlepsze , bez dwóch zdań .

https://www.sony.de/support/de/article/77123

Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

wingg

New member
Sony Support

Info prasowe od Sony na temat dzisiejszej i przyszlych aktualizacji.
😄 Czyli kolejny "żyjący własnym życiem telewizor" cytując z powyższej informacji ....Konstrukcja telewizora Sony z platformą Android TV nieustannie się zmienia i wprowadzane są do niej wielowarstwowe rozwiązania.....😃

Ciekawe jak to się ma do tematu niezgodności oferowanego produktu że specyfikacją podaną przez producenta.

-->>
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tak , funkcja nagrywania programów cyfrowych na dysk HDD poprzez port USB REC w telewizorze firmy
Sony KD-55X8505C nadal nie będzie działać . Prawdopodobny termin wprowadzenia tej funkcji poprzez aktualizację oprogramowania to 30 listopada 2015 r . Z uwagi na złożoność zagadnienia termin uruchomienia tej funkcji może się przesunąć do 24 grudnia 2015 r. "Zabawa w kotka i myszkę" nadal trwa w najlepsze , bez dwóch zdań .

https://www.sony.de/support/de/article/77123

Pozdrawiam,:)
accu



Accu powiedz to jest tak skompilowane że to tyle im zajmuje ? Czy to ze względu na androida jest z tym problem.. ja to mam w poważaniu bo nic nie nagrywam a jak nagrywam to na dysk od dekodera ale pytam z ciekawości..


�� Czyli kolejny "żyjący własnym życiem telewizor" cytując z powyższej informacji ....Konstrukcja telewizora Sony z platformą Android TV nieustannie się zmienia i wprowadzane są do niej wielowarstwowe rozwiązania.....��

Ciekawe jak to się ma do tematu niezgodności oferowanego produktu że specyfikacją podaną przez producenta.

-->>

Kolego to jest proste.. jak Sprzedawca poinformuje Ciebie o takim fakcie że jest to na chwilę obecną skopane ( nie można z tego korzystać) to po ptakach kupujesz ze świadomością tego, ale jeśli nic Ci nie powie a w 95% myślę że sprzedawcy nie wiedzą o tym to jak najbardziej powołujesz się na Ustawę... i po ptokach.. :) Tylko to dla tych którzy maja ten model i cos im nie pasuje, natomiast Ci którzy są zainteresowani tym modelem wiedzą o tym - więc bez sensu kupić po to żeby oddawać za powiedzmy miesiąc.. Myslę też że w większości przypadków nikt nie będzie oddawał tych modeli bo ludzie są zadowoleni więc ta przypadłość nie spowoduje fali oddawania tv.. ale jak komuś nie pasuje tv jak najbardziej ja bym na to się powołał...


.... nie bardzo rozumiem Sony bo piszą że android to system który musi być ciągle aktualizowany żeby prawidłowo działał i z tym się zgadzam ale skoro o tym wiedziano plus wiedzieli jakie miał Philips problemy rok temu to czy na pewno dobrym posunięciem było pchać się właśnie w ten system ? Nie maja problemy ludzie tacy jak ja którzy tam nie będą wgrywać aplikacji, gier itp. ale to nie jest rozwiązanie dla szerszej grupy ludzi. Zdaję sobie sprawę że w przyszłym roku będzie już lepiej z nowymi tv ale tak czy siak po mojemu troszkę to przy długo już trwa.
 
Ostatnia edycja:

Krukocz

New member
Witam.

No to jestem po aktualizacji i się podzielę wrażeniami na gorąco.
Do tego modelu nowy soft dodaje ( to co zauważyłem ):
-po podłączeniu nośnika danych po USB pojawia się menu wyboru album, muzyka lub film
-delikatnie szybszy interfejs lecz nadal jest to beznadzieja, czas reakcji nadal dramat imo mniejszy jak był ( mam wgrane tylko kodi,vlc i mxplayer, gierki na tym tv tak tną ... nie mam żadnej )
-doszedł tryb video "video HDR" i co ważne poprawnie wykrywa materiał HDR i poszerzoną paletę kolorów BT.2020 i sam się w te tryby przełącza ( wcześniej paletę kolorów trzeba było ręcznie zmieniać )
-android w wersji 5.1.1
-playstation video

Tryb HDR robi wrażenie jest duuużo ładniejszy obraz z takiego materiału ( mam subiektywne porównanie sprzed aktualizacji ). Co ciekawe ten tryb włącza się na sztywno i nie można go zmienić w trakcie otwarcia filmu z HDR. TV podbija nasycenie do 65, kontrast i jasność na maks. i żywy kolor na min. i te ustawienia można zmieniać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Hdr podbija parametry oglądania i daje nie naturalny wygląd, który nawet kalibracja nie obejmowała. Dopiero dziś firma - wypuściła update na świat do kalibracji modeli HDR. Ja na targach w Berlinie oglądałem modele z HDR to owszem widziałem więcej szczegółów i dynamiki ale przy dłuższej prezentacji oczy bolą, więc wieczorem w domu ... sprawdzę na testach.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za info - ja wczoraj wgrałem nowy soft , dzisiaj postaram się jakieś dema 4k z HDR obejrzeć.. ja zawsze oglądam przy jakimś tam świetle, nigdy nie oglądam w ciemności ale też jestem ciekaw jak to będzie..


Może się okazać że dla tych co lubią oglądać filmy w całkowitej ciemności cały ten HDR to nie będzie najlepszym rozwiązaniem...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Pisałem jakiś czas temu , że czekam na wersję systemu operacyjnego Android 6.0 w telewizorach firmy Sony,
która powinna w końcu przyczynić się do stabilnego działania tego systemu operacyjnego w telewizorach firmy Sony . Może się to "ziścić" w stosunkowo niedługim okresie
czasowym .;-)

Sony's Android TV fr stor opdatering med bl.a. HDR & fejlrettelser - FlatpanelsDK

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

wingg

New member
Witam uprzejmie,

Pisałem jakiś czas temu , że czekam na wersję systemu operacyjnego Android 6.0 w telewizorach firmy Sony,
która powinna w końcu przyczynić się do stabilnego działania tego systemu operacyjnego w telewizorach firmy Sony . Może się to "ziścić" w stosunkowo niedługim okresie
czasowym .;-)

Sony's Android TV fr stor opdatering med bl.a. HDR & fejlrettelser - FlatpanelsDK

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Witam serdecznie.
Dzięki za informację.

Jeżeli Tylko hardware da radę- każda kolejna wersja androida, niestety jest bardziej "zasobożerna"- to jest to jakaś perspektywa.
Osobiście myślę że jet to próba ratowania "wizerunku produktu"

Wydajność "ukladu" zastosowanego w Telewizorach Sony 2015 do obsługi androida moim zdaniem lepiej sprawdzała by się z wersją 4.0.

-->>
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też się zastanawiam, czy Mediatek da radę. Procesor jest słaby do fakt i tylko 2 GB Ramu. Nie wygląda to zbyt dobrze. Sony dało trochę ciała montując tak kiepski hardware. Ja oczekuje, żeby funkcje tv działały poprawnie, nic więcej.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To może być z tym problem bo dużo lepiej wg mnie już nie będzie , a jak będzie to delikatnie lepiej.. zapewne już tv w przyszłym roku będą już tak chodziły jak powinny a teraz jest tak jak jest.. jak ktoś tak jak ja nie ma wgranych aplikacji itp to w miarę spoko choć mój HX jednak jest szybszy ale jak ma się już więcej aplikacji to jest problem ... choć i tak lepiej jak to miało miejsce w przypadku Philipsa z ubiegłego roku gdzie pierwszy raz wprowadził androida.
 
Do góry