Telewizory 4K firmy Sony -- seria X9005C .

FotoVideo

Member
lolek126 możesz przestać już z tymi oryginymi filmami ! Mam sporo filmow własnej produkcji w formacie innym niż 16:9 i szlak mnie trafia jak systemowy player dopasowuje je do pelnego ekranu odpuscilbym sobie tego playera ale on jako jedyny radzi sobie z 4K Sony nie robi nic żeby to naprawić i to jest fakt !


Db-ticus proszę zglos problem telefonicznie bezpośrednio do Sony jak ja to zrobiłem teraz wyslalem e-maila o pilny kontakt do mnie w tej sprawie niech cos zrobia bo zaczyna mnie ta firma wkurw....ac
 
Ostatnia edycja:

Db-ticus

New member
lolek126 możesz przestać już z tymi oryginymi filmami ! Mam sporo filmow własnej produkcji w formacie innym niż 16:9 i szlak mnie trafia jak systemowy player dopasowuje je do pelnego ekranu odpuscilbym sobie tego playera ale on jako jedyny radzi sobie z 4K Sony nie robi nic żeby to naprawić i to jest fakt !


Db-ticus proszę zglos problem telefonicznie bezpośrednio do Sony jak ja to zrobiłem teraz wyslalem e-maila o pilny kontakt do mnie w tej sprawie niech cos zrobia bo zaczyna mnie ta firma wkurw....ac

Też zgłoszę problem do BOK bo byłem niemal pewien że lutowa aktualizacja ten problem rozwiążę, ale jak widzę nie reagują na zgłoszone maile i słowem mają nas w głębokiej d..pie
A co do Oryginalnych filmów to powiem CI lolek126, że dużo swoich filmów BLuray zripowalem w większości z bestratnie i mam na dysku 6TB na swoim serwerze domowym NAS - SYNOLOGY gdyż odpalenie filmu z dysku po sieci (oczywiście LAN bo po WIfi się tnie) trwa dosłownie 5-10 sekund, i interfejs oryginalnego wbudowanego playra wygląda dużo lepiej z listą filmów, a podpięcie dysku przez USB to 15 min. czekania aż się pliki poindeksują.
 

milanoa

Member
Też zgłoszę problem do BOK bo byłem niemal pewien że lutowa aktualizacja ten problem rozwiążę, ale jak widzę nie reagują na zgłoszone maile i słowem mają nas w głębokiej d..pie
A co do Oryginalnych filmów to powiem CI lolek126, że dużo swoich filmów BLuray zripowalem w większości z bestratnie i mam na dysku 6TB na swoim serwerze domowym NAS - SYNOLOGY gdyż odpalenie filmu z dysku po sieci (oczywiście LAN bo po WIfi się tnie) trwa dosłownie 5-10 sekund, i interfejs oryginalnego wbudowanego playra wygląda dużo lepiej z listą filmów, a podpięcie dysku przez USB to 15 min. czekania aż się pliki poindeksują.

Coś o tym wiem porażka na całej linii, jak trzeba było napisać jak się sprawuje sprzęt po zakupie to ślą maile jeden za drugim ale jak człowiek do nich coś napisze to już rączki umywają, też zero odzewu na mój problem ze złym wyświetlaniem obrazu 3d :(
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
lolek126 możesz przestać już z tymi oryginymi filmami ! Mam sporo filmow własnej produkcji w formacie innym niż 16:9 i szlak mnie trafia jak systemowy player dopasowuje je do pelnego ekranu odpuscilbym sobie tego playera ale on jako jedyny radzi sobie z 4K Sony nie robi nic żeby to naprawić i to jest fakt !


Db-ticus proszę zglos problem telefonicznie bezpośrednio do Sony jak ja to zrobiłem teraz wyslalem e-maila o pilny kontakt do mnie w tej sprawie niech cos zrobia bo zaczyna mnie ta firma wkurw....ac

Nie dam spokoju bo prawidłowo każdy powinien kupić film oryginalny, a nie ściągać... problem ze ściąganymi filmami jest od wieków w tv, od powiedzmy 10 lat słyszę właśnie o problemach jak nie z napisami to z innymi podobnymi rzeczami odnośnie tego faktu.. są tacy co wyłącznie oceniają tv pod tym względem... przecież to jest paranoja.. na dobrą sprawę Sony żadnej aplikacji mogłoby nie dać do oglądania, bo do oglądania służy odtwarzacz BR i filmy oryginalne, a problem jest to tych którzy filmy ściągają.. Kiedyś zapewne się to zmieni i będzie wybór że za opłatą będzie można ściągać filmy, a wtedy każda z firm musi dać taki odtwarzacz żeby był funkcjonalny nie poziomie stacjonarnych..

Ale druga prawda też jest taka że filmy są drogie i po części to rozumiem ale po pierwsze człowiek nie musi wszystkiego oglądać , można mieć C+ czy HBO i obejrzeć sobie później , a druga sprawa to jeszcze rozumiem ludzi którzy kupią tv za 5-6 tys i piszą o tym, ale już za diabła nie potrafię zrozumieć ludzi którzy kupią tv za 10-15 tys (..i więcej) a również o tym piszą, to tak jakby kupić fajny samochód za fajne pieniądze z dużym silnikiem benzynowym i władować do niego butlę z gazem...Albo człowieka stać na dobry tv i oglądanie oryginalnych filmów albo nie... podobnie z samochodem jak ktoś wywala powiedzmy 300 tys i do tego silnik benzynowy 4 l to chyba powinno taką osobę stać na paliwo.. i jak będzie taki samochód miał problem z gazem to taka osoba będzie pisała do kitu samochód bo ma problem z gazem...

A wiesz jak takie odtwarzacze wyglądają w tv w innych firmach i jak one się sprawują jeśli chodzi o filmy ścigane.. ?

I powiem Ci szczerze myślę że mało prawdopodobne żeby coś zrobili w tym kierunku... takie jest moje zdanie ale mogę się mylić... może będzie to inaczej w nowych modelach tak jak Kiki napisał ale też nie zdziwiłbym się jakby to chodziło w podobnym stopniu jak i w tym modelu..

Myślę że Sony jak i Philips ma znacznie poważniejsze problemy z samym androidem żeby był stabilny, szybki i żeby ludzie wszyscy mogli normalnie korzystać .....

Ostatnia sprawa jak ja to mówię jak zawiodę się na danej firmie w tym wypadku Sony to następny tv będzie inny , tylko Ci wszyscy którzy na podstawie odtwarzacza do filmów oceniają tv to niech zastanowią się co mogą kupić za 5-6 tys od np. LG czy Samsunga..

Milanoa a Tobie 3d z filmu oryginalnego i z odtwarzacza, oraz na oryginalnych okularach chodzi dobrze ? Sprawdzane to było? TY masz model 9005 ? Bo Tobie się to się stało po ostatniej aktualizacji z lutego .. a mi nic tylko ja mam model x 8505
Jak w tv po sofcie chyba z października się rozwaliło 3d to ja wysłałem chyba z 10 @ do nich i kilka do serwisu ... trwało to powiedzmy ponad miesiąc i otrzymałem zapewnienie że po sofcie będzie problem rozwiązany i chyba po grudniowym 3d już jest ok . A i oczywiście pisałem kilka @ na ich forum i dawałem im tam czadu.. tam warto pisać...

W sony niewątpliwie jest problem na linii: infolinia- dział techniczny- szefostwo, które podejmuje decyzje..
 
Ostatnia edycja:

Razahell

New member
Jako posiadacz tylko TV Sony FHD bez 3D dorzuce tylko... W tym co napisal kolega lolek sie zgadzam odnosnie tego ze z jakiej racji firma sony ma wspierac piractwo... Ale z 2 strony jezeli juz implementuje sie aplikacje pozwalajace na ogladanie tresci video w różnych formatach to powinni zrobic to jak należy.

2 dni testowalem ogladanie z dysku filmow i Kodi v16 odtwarza filmy FHD lepiej niz poprzednia 15.2 to nadal odtwarzacz firmowy Video robi to lepiej, lepsza plynnosc (widoczne dzialanie motionflow) i ogolnie lepsza jakosc wideo tak jak by procesor x-reality lepiej radzil sobie na wbudowanej aplikacji niz na KODI. Niestety firmowa apka potrzebuje czasu na index plikow. Im wiekszy dysk i bardziej zapleniony różnymi materialami tym dluzej wczytuje.
 

FotoVideo

Member
W sprawie playera systemowego który rozszerza i wyciąga material video do 16:9 dostałem dzisiaj odpowiedz od Sony "Sprawa cały czas jest rozpatrywana przez dział inżynieryjny"
Każdy kto choć raz zetknol się z edycja plikow video własnej produkcji ma do wyboru format finalny, i wybiera format jaki mu pasuje nie zawsze jest to 16:9 firma Sony uznala ze jest to standard ? Nie rozumiem toku myslenia inzynierow z Sony ? USB nie sluzy wyłącznie do odtwarzania filmow z torrentow jak tu co nie którzy sugerują !
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z punktu koleżeństwa życzę żeby to zrobili ale realnie myśląc uważam że nic z tym nie zrobią chociaż chciałbym się mylić... ale pamiętaj że Sony ma spółkę która nosi nazwę Sony Pictures :)
 

colibri75

New member
Nowe modele nowymi modelami ale teraz mozna 65x9305c np. z ps4 kupic za sporo ponizej 16000. Malo o tym tv jest a to naprawde dobra propozycja. Posiada ktos w domu?
 
Ostatnia edycja:

crawford

New member
Właśnie stałem się nieszczęśliwym posiadaczem tego TV (65X9005C)
Podświetlenie rozwala w TV za 13 tys. :(
1.jpg

2.jpg
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Wymień u sprzedawcy na inny egzemplarz, bo filmów z czarnymi pasami nie da się oglądać z taki skopanym podświetleniem,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie beznadziejnie...
Takiego jeszcze nie widziałem!
Ale nie ma się co denerwować zwróć i sięgaj po sprawdzony super telewizor Philipsa 65PUS8601.
Ten ma extra i podświetlenie i obraz i dźwięk.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja bym oddał ten tv i wziął na innej matrycy... na podświetlenie nie ma rady nawet za 50 tyś tv może się trafić beznadziejne.. szybko oddawaj tv do sklepu ... chyba że sam tv Ci pasuje a jedyną wadą w nim dla Ciebie to podświetlenie..
 
Ostatnia edycja:

Db-ticus

New member
Właśnie stałem się nieszczęśliwym posiadaczem tego TV (65X9005C)
Podświetlenie rozwala w TV za 13 tys. :(
View attachment 13463

View attachment 13464

U mnie w tym samym modelu podobnie a powiedziałbym nawet dużo gorzej, ale TV kupiłem w listopadzie ubiegłego roku. Teraz dopiero wykończyłem dom i powiesiłem TV i masakra. CZy tak skopane podświetlenie matrycy można reklamować w całym okresie gwarancji. Może ktoś z WAS ma dośwaidczenie gdzie mam dzwonić (TV kupiony w SATURNIE)
 

DrWredman

Active member
Ja też się wstępnie napaliłem na ten TV. Ale zastanowiło mnie że nagrodę EISA dostał za .... DESIGN. Czyli wisi na ścianie i jest piękny jak jest wyłączony. Sprzedawca w Sony Center też nie wpuszczał mnie w maliny. Za co mu dziękuję. Od razu pokazał o co chodzi z podświetleniem. Ten TV jest za cienki aby dobrze podświetlić matrycę. Powiedział też, że klient oddał mi ten TV gdy obejrzał Grawitację i się załamał.
Jeśli możecie to zwracajcie, jeśli zadeklarujecie zamianę na inny, nie powinno być problemu.
 

DrWredman

Active member
Ale czy można zwrócić po 4 miesiącach ??? Czy już tylko BOK?
Spróbować warto, bo model wciąż jest na rynku i mogą go wciąż sprzedać, nawet jako ostatni z ekspozycji. Najlepiej pójść z żoną. Kobiety potrafią zrobić taką awanturę ;), że sprzedawcy sami wolą przyjąć towar i mieć święty spokój. W końcu to telewizor za spore pieniądze.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Dziś w Auchan WP jest 55" za 6400 i 15% na skarbonkę. To wychodzi ok 5440 zł. Chyba czad?
 
Do góry