Telewizory 100Hz (korekcja

deniro24

Member
Bez reklam
mirecore wiem co to cenzura, nie traktuj mnie jak dziecko. Ale czy Nam się podoba czy nie, to każde forum rządzi sie swoimi prawami, w każdym istnieje jakiś regulamin. Dla mnie to akurat nie jest przejaw cenzury. Jestem tu trochę dłużej niż Ty i odkąd pamiętam to Arts zawsze zwracał na takie rzeczy uwagę.

Pamiętaj, że każdy ma prawo mieć swoje zdanie i wyrazić je poprzez swojego posta - co ja i Ty właśnie uczyniliśmy w tym wątku. Nie musisz się ze mną zgadzać, a ja z Tobą. Ja wyraziłem swoje zdanie, Ty swoje. Ja nie muszę mieć zawsze ostatniego słowa.

Pozdrawiam.
 

marian111

New member
Moje info:

kenobi36 napisał:
Dziś w ElectroWorld przeglądałem telewizorki, na wszystkich leciało demo philipsa, test płynności przesuwania obiektów:
1.Wieżowiec (okna i balkony w kratkę) kamera przesuwa widok z góry na dół i z prawej do lewej)
2. Pani jedzie ścieżką na rowerze a drzewa przesuwają się z prawej do lewej.

Na wszystkich poza kilkoma telewizorami wieżowiec i drzewa przesuwały się skokowo.
Na wszystkich poza:

Sharp seria XL2 - idealna płynność.

Sony 40X3000 - idealna płynność ale przy wieżowcu lewo->prawo na krawedziach czyli 2 cm od prawej i 2cm od lewej coś się dziwnego działo.

Sony 40D3000 - drzewa OK ale wiezowiec przez pierwsze 3 sekundy na zmianę szarpi albo idzie płynnie jakby procesor nie mógł się zdecydować, po 3 sekundach jest OK.

Sharp seria XD1 - lekko szarpałal ale był o niebo płynniejszy od pozostałych telewizorów nie mających 100Hz.

Panasonic 42PV7 - Niestety nie było Panasa PV70 i PV700 ale był 42PV7 i ten skakał. Co pewien czas spotykam się na forum że PV70 i PV700 są 100Hz i pytanie czy to prawda i czy poprawia to płynność poruszających się obiektów czy tylko eleminuje efekt migotania matrycy plazmy?

Pioneer 508XD - obraz skokowo się przemieszcza, ale lepiej niż w innych, podobnie do Sharpa XD1. Natomiast przy wieżowcu obraz się dziwnie falował jakby wiezowiec na bokach się zawęzał lub rozszerzał jakby zmieniała się geometria na bokach - wyglądało to koszmarnie.

Philipsów 100 Hercowych o dziwo nie było mimo dema z logo Philips.

Samsung plazma ps50q96 (PS42Q96HDIG) Obraz idealnie płynny.

I ten ostatni model plazmy mnie właśnie zaintrygował na tyle że myslę o odpuszczeniu sobie Panasonica 42PV70.
Czy ktoś wię gdzie to cudo kupić w niższej cenie?


Ja też zastanawiam się bo planuję przejść na full HD,więc obserwuję różne modele i firmy i tak ustawiłem "LIGĘ" 1.Philips 9732 {9000},2.Samsung F86.,3.Sharp z końcX2E.,4.Panas LZ700.Ktoś powie a dlaczego tak? Pod uwagę biorę tylko 100Hz,to moja zasada {popatrz na telegazetę i się przekonasz dlaczego. Philips ma najwięcej filtrów"dnr" itp ,Samsung ma różne filtry już aktywne do szybkich scen{nie zawsze potrzebne}ale "lampa"żaden tak nie świeci i jechać można na min.Sharp bije moich {1 i 2}tylko plamką 4ms,poza tym to typowa syrenka,gdyby nie 100Hz to byłby poza bandą.Panas to nie ten z przed 15 laty-został z tyłu,nie którzy mówią,że mało "awaryjny"ale cena? Jeśli nie mam racji ?,każdy jest omylny i może nie do końca autorytetem,to jest demokracja nawet tutaj przy wyborze ,proszę się nie kierować że może "lobbuję",w tym kierunku nie ma nawet cienia.Zresztą każdy niech się zastasnowi i nie ulega czyjejś sugestii,lub że ktoś w rodzinie,czy sąsiad, taki ma. Bądź przekonany że każdy chwali to co ma! Jestem już emerytem i dalej się uczę-podglądając innych,to nic nie kosztuje,tylko czas się nie kiedy liczy,czasem na naszą korzyść.Reasumując to jeszcze poczekam,tutaj zobaczyłem, że mało jest polskich stacji w HD.Z resztą jakie tylko hd,a gdzie do full HD.Na koniec to ceny! ! !Pozdrawia Marian -Kraków-CZEŚĆ !
 

kenobi36

New member
ArtS007 napisał:
zamieniłem Sza... na Samsunga. Proszę nie popełniać błędów w nazwach firm.

Czekam z niecierpliwością na Twoje wrażenia telwizyjne...

ArtS :)

Wyażenie Szajsung było umyślne i tak jak wiele moich znajomych uważam tę markę za szajs. Mimo osobistych bardzo złych doświadczen z tą marką zaryzykowałem.
Nigdy bym nie przypuszał że obraz z kablówki może tak dobrze wyglądć na 50". Wrażenia są super ala jeszcze chwilę cierpliwości. Musiałem odpracować zakup.
 
Ostatnia edycja:
Do góry