Telewizor?

graphia

New member
Słuchajcie
Nie będę wypełniał tej ankiety ponieważ doskonale wiem, że wystarczy mi telewizor max 37 cali (po prostu wolę dobrą muzykę od niekończących się powtórek w telewizjach HD :)). Oczywiście raz na jakiś czas chciałbym obejrzeć dobry dokument na BR lub w przyszłości koncert 5.1 :)
I teraz do rzeczy.
Nie potrzebuję od telewizora bajerów. Potrzebuję bardzo dobrej czerni, bardzo dobrego odwzorowania kolorów i płynnego przyjemnego obrazu. Budżet mam taki: wychodzę z założenia, że wolę lepsze 37 cali niż takie sobie 40 :)
Czy ktoś podrzuci mi jakieś propozycje? :D
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Powiem Ci tak - w tym roku dostaniesz łatwiej porządne 40" w lepszej cenie, niż średnie 37", bo w tym drugim rozmiarze na rynku jest ledwo kilka modeli (Panasonic E5E i ET5, Philips 3007, 4007 i 6007, LG LS570, Samsung ES5500, ES5700, ES6100), i są one droższe niż porównywalne cenowo 40" :).
Podaj budżet maksymalny, lub chociaż optymalny to coś znajdziemy.
 

graphia

New member
2200 zł do 2400 zł. Skoro piszecie, że łatwiej i taniej (sic!) znaleźć dobre 40 cali niż dobre 37 cali to ok. Niech Wam będzie 40 cali :)
 

graphia

New member
Jako że wciąż się zastanawiam po co mi takie duży telewizor skoro oglądam go dość okazjonalnie :) zapytam też o telewizor 32 cale. Może jest jakiś telewizor 32 cale który nie kosztując majątku da mi świetny obraz?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy 32" sprawa jest dość prosta - Toshiba 32TL933 - sam mam, i jestem niesamowicie zadowolony. To że 3d uznaj za bajer, bo okularów raczej i tak nigdzie w zestawie nie znajdziesz.
Przy 40" natomiast sprawa jest bardziej rozbudowana.
Sharp 40LE630
Philips 40PFL5007
Toshiba 40TL933
Sony 40EX650
 

graphia

New member
Karpaj. Napisz z jakiej odległości oglądasz swoje 32 cale? Ja w tej chwili oglądam na 20 calowym kineskopowcu Grundig :) I tak mi się wydaje, że te nowe 32 cale powinny mnie zadowolić :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uważam że powinieneś skierować do na klasę Premium telewizorów.
Przedstawicielem jest Philips 37PFL 6007.
Jeśli chcesz tylko 37"- to jest najlepszy wybór:
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html

Philips:
- dodatkowy wbudowany głośnik
- Dual games
- Procesor DUal Core
- Ambilight
- równiejsze podświetlenie matrycy
- 4 okulary w komplecie
- mniejszy input lag
- mniejszy pobór energii (Eisa nagroda)
European Green TV 2012-2013 - Philips 55PFL6007 | EISA - The European Imaging and Sound Association
- lepsza czerń
- wzorcowe blokowanie szumów.
- rewelacyjna płynność obrazu
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html - tu masz test poczytaj.
- świetny design (bezramkowy)
- obsługa extra z poziomu Androida.

http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html - tu masz jeszcze inne możliwości tego telewizora.
Na dniach przybędą nowe widgety więc będzie i pod tym względem super .
 

Karpaj

New member
Bez reklam
@Kiki - sam napisał że nie potrzebuje telewizora dla bajerów, a sam wymieniłeś całą taką listę tego TV :p
@Graphia - ja siedzę około 50-60cm od TV, bo używam go głównie jako monitora. Kiedy jednak jakiś filmik z USB, to jestem 2metry od ekranu.
 

graphia

New member
Dziś w jakimś sklepie obejrzałem sobie obraz z telewizora Panasonic TX-L37ET5 i bardzo mi się spodobał. Czy króryś z Was może mi go polecić lub odradzić? :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Karpaj- czy mógłbyś napisać jakie ta Tośka(32TL) ma kąty? i czy przy słabym wieczornym świetle widać wycieki podświetlenia?.

Kąty ma naprawdę dobre, nawet przy 60-70 przechyleniu nadal jest wysoki kontrast. Podświetlenie jest niemal idealne, absolutnie nie może być mowy o cludingu lub wyciekach podświetlenia, jedyne do czego mogę się przyczepić to tylko średnia czerń - nie jest głęboka, podobna jak na Panasonicach i LG z matrycą IPS.

Graphia - jak najbardziej godny polecenia model.
 
Do góry