Telewizor za około 3500

Micz84

New member
Poszukuje jakiegoś telewizora za około 3500 zł, najlepiej podświetlany LED, energooszczędny (u mnie telewizor pracuje po kilka-kilkanaście godzin dziennie), pokój jest dosyć nasłoneczniony, telewizor by stał pod skosem do okien południowych i prawie na przeciwko okna zachodniego (oddalonego o jakieś 6-7 m). Telewizor pod cyfrę plus na tunerze Pace PVR HD. Nie musi mieć obsługi 3D, i innych bajerów, najważniejszy jest obraz. Rozmiar od 40" do 47", z góry dziękuje za pomoc w wyorze czegoś sensownego w tej cenie.

Dodam jeszcze, że najlepiej sklep z Bydgoszczy i okolic.

Czy zna ktoś jakieś dobre recenzje tego modelu:

http://www.neo24.pl/?p=lg_42lw570s&aff_id=101372

Bo w sumie dla mnie jeśli 3D to tylko na zasadzie takich okularów, a nie tych migawkowych.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
3D w tej klasie możesz sobie spokojnie odpuścić.
Pokój nasłoneczniony to matryce matowe:
Toshiba 46 SL 733, JVC 46S 90 .

jaką masz odległość od ekranu ?
 

Micz84

New member
Odległość od ekranu to głównie 3 m, a 5 licząc oglądanie z jadalni. JVC fajny, ale mono przekracza budżet. Podałem też za duży ekran, bo podałem jak dla siebie, a to dla moich rodziców, i oni jednak nie chcą tak dużego telewizora, wolą 40-42".
A co sądzisz o Samsungu UE40D6500? Wiem, że ma 3D, ale teraz coraz ciężej o modele bez 3D, na szczęście można go kupić bez okularów. Myślałem też o tych LG Cinema 3D, ale poczytałem o nich i chyba jednak lepiej je sobie odpuścić na razie.

A nie ma jakiegoś trochę wyższego modelu tej toshiby z matowym ekranem ale 40"?
 
Ostatnia edycja:

Micz84

New member
Mój ojciec czytał też o Philipsie 40PFL9704/5 i się zastanawia czy nie warto dołożyć te kilka set złotych do któregoś z tych telewizorów. W teście widziałem, że 40PFL9705 otrzymał zbliżoną liczbę punktów co te JVC, który podałeś, i niewiele mniej od 40PFL9704 (konwertując starą skalę na nową). I takie pytanie czym różnią się te dwa modele philipsa oprócz tego, że ten nowszy ma 3D i chyba wbudowaną przeglądarkę? Pytanie czy warto dołożyć jakieś 800 zł w stosunku do tego JVC i mieć tego starszego philipsa, i idąc dalej dołożyć kolejne 300 zł i mieć ten nowszy model.

Jeszcze jak wypada Samsung EU40D6500? Bo słyszałem o nim dużo dobrego.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVc jest w Twojej cenie z matową matrycą i extra do sygnałów SD. Sharp ma większy wypas ale ma też 3D za tysiąc złotych dodatkowo .
Napisałeś że pomieszczenie jasne, więc Samsung nie wytrzyma warunków.
 

Micz84

New member
Ostatecznie padło na tego sharpa, bo ten test robi wrażenie, i spełnia wszystkie warunki, co prawda 3D nie jest potrzebne, ale niech już będzie. Niskie zużycie energii to tobry znak bo ten telewizor będzie pracował po kilka kilka naście godzin dziennie.
 
Ostatecznie padło na tego sharpa, bo ten test robi wrażenie, i spełnia wszystkie warunki, co prawda 3D nie jest potrzebne, ale niech już będzie. Niskie zużycie energii to tobry znak bo ten telewizor będzie pracował po kilka kilka naście godzin dziennie.

Pamiętaj też o kalibracji, która u Sharpów jest obowiązkowa żeby uzyskać extra obraz. Co prawda kosztuje to trochę ale warto.
 

Micz84

New member
Tak wiem, że kalibracja to ustawienia, chodzi o to, że muszę znaleźć w internecie kilka gotowych ustawień jako punkt wyjścia do kalibracji.
 
Do góry