Telewizor za 4000 do gier i MKV-ek

GxZas

New member
Nie chciałem tu nikomu zawracać głowy i przejrzałem dział z testami, ale niestety nie ma tam opisanych wielu telewizorów. Chciałbym kupić telewizor o poniższych cechach:

- Do oglądania z około 3 metrów (myślałem nad 46-calowym)
- Do grania na Xboksie i PS3, więc nie może mieć żadnego smużenia ani zauważalnych input lagów (byłoby fajnie, gdyby odtwarzał też dobrze obraz z PS2)
- Odtwarzający MKV-ki 1080p (a jeśli sam telewizor nie ma takiej opcji, to ma możliwość podłączenia jakiejś maszynki, która odtwarza MKVki)
- Obraz dobrze widziany pod kątem i w dobrze oświetlonym pomieszczeniu
- Nieawaryjny (i najlepiej z gwarancją door-to-door)
- Bez żadnych irytujących cech (typu brzęczenie, kiepskie/nierówne podświetlenie itd)
- W cenie ok 4000 złotych

Myślałem nad jakąś plazmą, ale podobno rachunki za prąd są przy niej kosmiczne, więc LED też wchodzi w grę.

Nie wiem, czy taki "telewizor idealny" w ogóle istnieje, ale proszę o wszelkie propozycje. Dziękuję
 

digitalus

Banned
witam
rachunki za energie nie sa kosmiczne. mam na mysli plazme
przyklad, poprzedni model lg 50 cali
YouTube - LG 50PQ6000 @ energy use
jesli telewizor nie ma wbudowanego odtwrzacza plikow to mozna skorzystac z hdplayera.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/56228-jakich-playerow-uzywaja-forumowicze-statystyka.html
w tescie video1 info nowetrendy. plazma lg 50pk550
pokonala telewizory lcd tzn Samsung UE40C6200, Philips 42PFL6805H, Sony KDL-46EX505.


praktyczny przyklad - dobra jakosc obrazu
YouTube - Test Ecran plasma LG 50PK350
jesli chodzi o PS3 to trzeba samemu sprawdzic.
nie powinno byc zle jesli nawet 42pj350 ma dobra jakosc obrazu. maly minus to odblaski.
YouTube - TV LG PJ350 MAIS XBOX 360.mp4
lcd nie warto kupowac .w moim krotkim tescie fotograficznym (przepraszam za slaba jakosc obrazu) wygrala plazma
http://s2.ifotos.pl/img/Foto0037_hrnarer.jpg
wiecej szczegolow widac w plazmie. odblaski sa tez w lcd. dobre ustawienie telewizora i oswietlenie to brak odblaskow. praktyczny przyklad z youtube - 50pk350
najwyzsze oceny test video 1 . jakosc obrazu - uzyskala najtansza plazma.
 

Attachments

  • LCD_plazma_tab.jpg
    LCD_plazma_tab.jpg
    40,1 KB · Wyś: 1449
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic 50V20
Toshiba 46VL 733
Sharp 46 LE 700
Sony 46 EX 500
Samsung 46C6000
 

hcl4

New member
Myślałem nad jakąś plazmą, ale podobno rachunki za prąd są przy niej kosmiczne, więc LED też wchodzi w grę.

Nie wiem, czy taki "telewizor idealny" w ogóle istnieje, ale proszę o wszelkie propozycje. Dziękuję
Hehe - masz wymagania :) - nie ma takiego tv jakiego chcesz - takiego idealnego, każdy ma jakieś wady. Ja myślę, że plazma ma najmniej wad o których wspominasz. A po 2 rachunki za prąd wcale nie są takie wysokie bez przesady, to nie czajnik elektryczny czy mikrofala. Ciężko będzie Ci znaleźć tv jaki chcesz:). Niby sharpy pobierają niewiele prądu - i co z tego - poczytaj opinie. Więc nie kieruj się tylko poborem prądu.
 

GxZas

New member
Dzięki za posty. Digitalus, ta plazma LG wydaje się fajna, ale w komentarzach na YT wiele osób narzeka na błąkające się piksele i duży input lag, a te telewizory kikiego które mi pasują, zaczynają się od 4600 :/ trochę dużo. poszukam dalej
 

cezary69

New member
Bez reklam
A co chcesz od sharpów? :) Mam drugiego i chwale sobie żadnych problemów. Tak samo można poczytać o lg, samsungach, soniakach i innych. Także nie strasz sharpami :) Tylko pisz obiektywnie. Mi się to podobało to kupiłem. Wszystko zależy od tego co kto potrzebuje i ile może przeznaczyć na to funduszy. Nie ma idealnej marki! Każda ma lepsze i gorsze modele, i jak się chce porównywać to najlepiej tej samej klasy ma to wtedy jeszcze jakiś sens.
 

cezary69

New member
Bez reklam
A co do pobierania prądu to piszą niektórzy, że plazmy wcale tak dużo nie biorą. Np. niech będzie tak średnio 120W razy 8 godzin dziennie = 960W razy 30 dni = 28,800W! miesięcznie. Niedużo? Może nie dużo dla niektórych, a jak podniosą opłatę za prąd to tylko pozostanie teleexpress obejrzeć :)
 

digitalus

Banned
pobor pradu juz byl "walkowany":) , jesli bedziemy zwracac uwage tylko na pobor energii to moze lepiej kupic lampe naftowa, to oczywiscie zart.
od sharpa nic nie chce :). najwazniejsze ze jestes zadowolony z telewizora
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
Także nie strasz sharpami :) Tylko pisz obiektywnie
Ja nie straszę tylko wypowiadam SWOJE zdanie:). Tak się składa że miałem z nim do czynienia i mi z różnych względów nie odpowiadał (nie będę opisywał bo już kilka razy w różnych miejscach o tym wspominałem). Zresztą wątek - o sharpach i nie tylko - jest ogólnie dostępny i można poczytać :). A jest dokładnie tak że każdy kupuje to co mu najbardziej odpowiada. Tylko, że jeśli jeszcze się nie wydało sporych pieniędzy na tv to trzeba solidnie poczytać trochę opinii - i to nie pozytywnych ale NEGATYWNYCH - bo te są ważniejsze, a najlepiej zobaczyć osobiście, bo każy będzie miał inne zdanie. A czytając coraz więcej - ma się większy mętlik. Mi osobiście nie podoba się w lcd "efekt rozmycia" przy szybkich scenach, czego w plazmie nie widzę. Jak oglądam mecz, to za piłką nie "ciągnie" się smuga itd. :) - ciężko wytłumaczyć, to trzeba zobaczyć. Ja akurat na to zwracam uwagę i to mnie drażni, ale inni mogą wogóle uwagi na to nie zwrócić.

A co do pobierania prądu to piszą niektórzy, że plazmy wcale tak dużo nie biorą. Np. niech będzie tak średnio 120W razy 8 godzin dziennie = 960W razy 30 dni = 28,800W! miesięcznie. Niedużo? Może nie dużo dla niektórych, a jak podniosą opłatę za prąd to tylko pozostanie teleexpress obejrzeć :)

Idąc tym tropem myślenia, to najlepiej sobie popatrzeć przez okno :) to jest jeszcze za darmo.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
wracamy do przeszlosci. oczywiscie teoretycznie:) wchodzimy do sklepu. na polkach tylko telewizory crt czyli kineskopowe ale roznych firm. "wytrawne" oko:) poszukuje najlepszego telewizora i szybko znajduje jest to telewizor sony trinitron. ktos inny kupuje telewizor innej firmy bo uwaza ze telewizor spelnia jego oczekiwania. tak bylo , jest i bedzie.
wracamy juz do terazniejszosci:) na planach filmowych mozna jeszcze zauwazyc monitory sony trinitron a przeciez sa lcd. dlaczego? niech kazdy sie domysli:)
dobrym przykladem jest komentarz operatora filmowego.
http://www.hdtv.com.pl/forum/509065-post1553.html
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Tu się zgodzę :) ale pozostaje jeszcze brać pewien margines na to co inni piszą o tym czy innym tv, bo kto wie może to jest antyreklama? Może ktoś komuś za to płaci... :) Tylko tak głośno myślę, pewnie poczytać można, ale od tego czytania to właśnie bardziej człowiek zbaranieje :) Jak mówią każda sroczka swój ogonek chwali.
 

don111

Banned
A co do pobierania prądu to piszą niektórzy, że plazmy wcale tak dużo nie biorą. Np. niech będzie tak średnio 120W razy 8 godzin dziennie = 960W razy 30 dni = 28,800W! miesięcznie. Niedużo? Może nie dużo dla niektórych, a jak podniosą opłatę za prąd to tylko pozostanie teleexpress obejrzeć :)
jeśli nie stać Cię na 15zł miesięcznie to trudno, szukaj dalej... tylko miej na uwadze fakt, że LED też nie bierze 0W, a odpowiednika jakościowego Panasonica v20 w LEDowej technologii nie kupisz w cenie nawet zbliżonej do tej plazmy, co to to nie :)
 

cezary69

New member
Bez reklam
he he i to ma być wzorzec w porównaniu? Daj spokój :) Nie wiem czym to jest powodowane, ale osoby mające plazmy chcą całemu światu wmówić, że to najwyższy cud techniki :)
 

digitalus

Banned
to nie jest cud techniki ale jest roznica, na pewno widac wyraznie na filmie z youtube.
pozycze od znajomego dobry aparat i zrobie kilka zdjec w sklepie. wtedy na pewno kazdy zauwazy roznice.
dlatego wczesniej napisalem jak wygladalo to w przeszlosci, przyklad z telewizorem sony.duzo osob nie dostrzegalo zadnej roznicy czy to sony czy funai
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
idź do tematu o LCD, do działu Sharpa i testu LE810, poczytaj co o obydwu technologiach napisał Kapral Hicks, który miał - Sharp LE810, Philips 9705 vs Panasonic x10 (tani hd ready) i Panasonic v20
na początku był zachwycony LCD bo obraz efektowny, na dłuższym okresie stwierdził że jednak to plazma zdeklasowała LCD i żałował że ją sprzedał
i tak to właśnie jest w sklepach, LCD zawsze znajdzie więcej chętnych bo pierwsze wrażenie robi piorunujące ale pod dłuższym oglądaniu sytuacja się odwraca... :)
 

cezary69

New member
Bez reklam
Wystarczy, że poczytałem o plazmach panasonica, które piszczą :) Powtórzę to co już wcześniej napisałem każdy producent ma lepsze i gorsze modele i nie ma w tym nic dziwnego, normalne prawo rynku. Można powiedzieć swoje, ale zawsze trzeba zostawić wybór osobie, która kupuje, a nie usilnie wmawiać, że to jest cacy, a tamto to już be.
 
Do góry