Telewizor za ~11000z

Witam. Przyszedł czas na wymianę telewizora.
Obecnie posiadam panasonica tx42s20e (plazma) i chętnie kupiłbym znów plazmę jednak ciężko dostać je już, tymbardziej, że chcę wziąć tv na raty 0% (obecnie spory wybór jest w sieci euro rtv)
myślałem nad tv 55-65' (skłaniając się bardziej ku 65)
Pomieszczenie w jakim ma być tv to około 16m2
odległość od tv to jakieś 2.5-3m
ma wisieć na ścianie.
Będziemy oglądać tv trochę pod kątem z boku, idealnie na wprost nie.
TV będzie w salonie, w słoneczne dni jest jasno w pomieszczeniu,jednak większość czasu przed telewizorem będziemy spędzać wieczorem/nocą (to byłby plus plazmy)
czasem tv będzie wykorzystywany pod konsolą PS3

Bardzo zainteresował mnie model samsunga ue65hu7200 (3d jest mi całkowicie zbędne),zakrzywiony ekran jest ciekawy jednak czy nie przeszkadza to w oglądaniu pod kątem,dodatkowo gdy tv wisi na ścianie?
Rozdzielczość 4k, ładnie to wygląda na papierku i z materiałem nagranym w tej rozdzielczości(a jest go niewiele), jak to się ma do normalnych filmów akcji,gdzie jest sporo szybkich scen? jak to się ma podczas grania na konsoli? Nie będzie tzw zamulania?
I przede wszystkim czy znów nie płacimy za markę?
dodam iż lubię produkty samsunga, wyświetlacze w telefonach są świetne ale mam wrażenie, że płacę dodatkowo za markę a nie jakość produktu.
lubię także markę panasonic(mam styczność na codzień z 2ma jednak plazma i nie wiem co do ledów czy są takie dobre)
jednak jestem otwarty na wszelkie propozycje,najlepiej osób które mają styczność z danym sprzętem i może wyrazić swoją subiektywną opinię.
 
Ostatnia edycja:

andreas2012

New member
Witam. Przyszedł czas na wymianę telewizora.
Obecnie posiadam panasonica tx42s20e (plazma) i chętnie kupiłbym znów plazmę jednak ciężko dostać je już, tymbardziej, że chcę wziąć tv na raty 0% (obecnie spory wybór jest w sieci euro rtv)
myślałem nad tv 55-65' (skłaniając się bardziej ku 65)
Pomieszczenie w jakim ma być tv to około 16m2
odległość od tv to jakieś 2.5-3m
ma wisieć na ścianie.
Będziemy oglądać tv trochę pod kątem z boku, idealnie na wprost nie.
TV będzie w salonie, w słoneczne dni jest jasno w pomieszczeniu,jednak większość czasu przed telewizorem będziemy spędzać wieczorem/nocą (to byłby plus plazmy)
czasem tv będzie wykorzystywany pod konsolą PS3

Bardzo zainteresował mnie model samsunga ue65hu7200 (3d jest mi całkowicie zbędne),zakrzywiony ekran jest ciekawy jednak czy nie przeszkadza to w oglądaniu pod kątem,dodatkowo gdy tv wisi na ścianie?
Rozdzielczość 4k, ładnie to wygląda na papierku i z materiałem nagranym w tej rozdzielczości(a jest go niewiele), jak to się ma do normalnych filmów akcji,gdzie jest sporo szybkich scen? jak to się ma podczas grania na konsoli? Nie będzie tzw zamulania?
I przede wszystkim czy znów nie płacimy za markę?
dodam iż lubię produkty samsunga, wyświetlacze w telefonach są świetne ale mam wrażenie, że płacę dodatkowo za markę a nie jakość produktu.
lubię także markę panasonic(mam styczność na codzień z 2ma jednak plazma i nie wiem co do ledów czy są takie dobre)
jednak jestem otwarty na wszelkie propozycje,najlepiej osób które mają styczność z danym sprzętem i może wyrazić swoją subiektywną opinię.


po 1 nie bierz w euro tam nie ma rat 0% to sciema nalicza ci dodatkowa kase, no i ta jest nieuczciwa firma zwrotu nie uwzglednia sprawdzić za bardzo nie ma jak kupujesz kota w worku

po drugie ciężko będzie przejść na LCD z plazmy, w tej cenie może cos z sony się nada po plazmie a więcej to raczej nic mi do glowy nie przychodzi
 

Henry

Active member
Bez reklam
po 1 nie bierz w euro tam nie ma rat 0% to sciema nalicza ci dodatkowa kase, no i ta jest nieuczciwa firma zwrotu nie uwzglednia sprawdzić za bardzo nie ma jak kupujesz kota w worku

Nie pisz głupot, kupiłem tam masę różnego rodzaju sprzętów i zawsze w ratach 0%, a co do zwrotów to faktycznie jest tam przegięcie, bo zależy od decyzji kierownika sklepu, aczkolwiek też nie miałem z tym nigdy problemu
 
spokojnie panowie,jeśli nie będą mieli 0% to po prostu zrezygnuję, ze zwrotem myślę także dam sobie radę. sharp i philips? zawsze unikałem tych 2marek w tv sądząc że są słabe.
Jednak nie ma ich w sieci euro więc odpadają,bo n ie widzę nigdzie rat0% i sądzę że 70' to już przesada na moje pomieszczenie.

Wypowie się ktoś co do ekranu curved? Oraz rozdzielczości 4k a dynamiką obrazu?

dodam jeszcze iż wymagam takich funkcji jak youtube, strumieniowanie dlna/bt(zdjęcia,filmy,muzyka)

i naprawdę proszę się nie sugerować posiadaniem plazmy,moje oczy z czasem przyzwyczają się(skoro z amoleda udało mi się przesiąść na IPS to dam radę z plazmy na lcd)
Byle tylko nocą przy zgaszonym świetle nie świecił jak jarzeniówka ;)

a co sądzicie o Sony KD-65X8505B
 
Ostatnia edycja:
jako że temat trochę zmarł to jednak dziś zakupiłem samsunga ue65hu7200.
faktycznie w euro rtv mają raty 0%
40x nie przeszło ale wziąłem na 30
pojutrze tv u mnie, w niedzielę myślę podzielę się wrażeniami po przesiadce z plazmy 42 bo info o tym tv praktycznie 0
 
Do góry