Telewizor z wbudowanym tunerem SAT a abonament

kg2000

Member
Witam,

Na rynku są dostępne telewizory z wbudowanym tunerem SAT, które pozwalają oglądać n-kę czy Canal bez dekodera. Olbrzymią zaletą takiego rozwiązania jest brak zabawy dwoma pilotami co dla wielu osób jest strasznie uciążliwe i nieintuicyjne.

O ile jednak rozumiem to w takim telewizorze można tylko wykorzystać oferty n-ki i cyfry na kartę a przez to o wiele uboższe niż abonamentowe. Czy jest jakaś możliwość oglądania w takim telewizorze programów opłacanych w ramach abonamentu ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
samo wbudowanie tunera sat daje tylko możliwość oglądania bezpłatnych programów FTA ,tuner taki wbudowany w telewizor musi mieć gniazdo ma moduł CI wtedy jest możliwość oglądania programów z oferty Polsatu ,Cyfry + ,enki oraz zagranicznych platform satelitarnych
 

kg2000

Member
Myślałem właśnie o telewizorach z wbudowanym modułem CI (sorry za brak precyzji). Np. Sony czy Samsung, które mają nawet certyfikat zgodnosci z n-ką. Tyle że jak rozumiem (może błędnie) tam można skorzystać tylko z oferty n-ka na kartę bo abonentowa karta jest sparowana z dekoderem n-ki.

Moje pytanie dotyczy czy w np. w Sony HX855 mogę jednak włożyc kartę n-ki z abonamentu i nie byc skazany na zubożoną ofertę n-ki prepaidowej.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dobrze myślisz w przypadku "enki" w grę wchodzi kupno modułu nCam HD w cenie 199zł czyli jest to tak naprawdę n na kartę HD ,tak od siebie dodam ,że nie wiem czy jest sens tak bardzo się rozpędzać z ofertą enki bowiem formalnie doszło już do połączenia cyfry + i enki w nową platformę DHL ,sam jestem ciekawy jak będzie wyglądała sprawa wyboru systemu kodowania gdyż Cyfra korzysta z Mediaguard a enka z Conax - nie wierzę żeby były stosowane oba te systemu chociażby ze względu na opłaty licencyjne ....chyba że oferty będą świadczone równolegle

Nie włożysz karty z enki do telewizora ,gdyż karty są parowane z tunerami (czyli karta kodowa jest przypisana programowo do konkretnego tunera)
 

The Mario

New member
Cyfra nie paruje karty z dekoderem - więc možna użyć "normalnej" abonamentowej karty

Wysyłane z mojego Transformer Prime TF201 za pomocą Tapatalk 2
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Owszem w przypadku Cyfry uprawnienia przechodzą ,problem w tym ,że samej karty nie włożysz trzeba dokupić moduł Aston (nowy 350zł) a to pociągnie cenę takiego rozwiązania
Po drugie - nie wiadomo jak wbudowany tuner w telewizor poradzi sobie w takim przypadku
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Myślałem właśnie o telewizorach z wbudowanym modułem CI (sorry za brak precyzji). Np. Sony czy Samsung, które mają nawet certyfikat zgodnosci z n-ką. Tyle że jak rozumiem (może błędnie) tam można skorzystać tylko z oferty n-ka na kartę bo abonentowa karta jest sparowana z dekoderem n-ki.

Moje pytanie dotyczy czy w np. w Sony HX855 mogę jednak włożyc kartę n-ki z abonamentu i nie byc skazany na zubożoną ofertę n-ki prepaidowej.

Oferta prepaid nie jest taka uboga,mozesz dokupic pakiet z kanalami hd
 
Do góry