Telewizor z pasywnym 3d do komputera.

SunTzu

New member
Telewizor będzie podłączony do komputera i wszystko będzie odtwarzane przez mediaportal. TV, Filmy, wszystko idzie przez komputer. Ważne jest by było proste menu. TV ładnie współpracował z kompem -> stand by i UP gdy dostanie sygnał z HDMI. Z komputera będzie leciało 3d czyli po HDMI 1.4. Dlatego chciałbym by TV był wyposażony przynajmniej 120Hz fizyczne odświeżanie. Wiem, że reklamują się jako 300Hz, a fizycznie jest 100Hz. Będę chciał wykorzystać integrę Intel-a. W razie konieczności skorzystam z NV.
http://www.nvidia.com/object/3dtv-play-system-requirements.html Tu jest lista niby telewizorów (znaczna część nieistniejących już na naszym rynku)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
24 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
3 do 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2-3 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Prawie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
Niemal brak słońca w pokoju
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
nie warto pisać.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
3d pasywne z komputera
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
HDMI z komputera
10.Jakie urządzenia ?
Komputer
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
12h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
55%TV, 35% Filmy, 10% Filmy 3d, gry
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Liczy się prostota, taka funkcje jest niewskazana.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Generalnie nie
16.Preferencje co do marki ?
Nie lubię Philipsa
17.Preferencje co do wielkości ?
Maksymalnie 42 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Słaba współpraca z komputerem
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
najlepiej do 3000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Pasywne!

Panasonik ET5E jest wysoko na mojej liście, ale niestety ma 100Hz, a nie 120Hz.
 
Ostatnia edycja:

smolax71

New member
Przerabiałem temat niedawno.

Nie ma telewizora z pasywnym 3d ponad 60Hz odświeżania !
Są to matryce najczęściej LG i są nawet modele np LW650s - 200Hz ale to polepszacze TM i MC.

Pasywne matryce mają fizycznie 60Hz, kropka

Co nie oznacza , że obraz jest super :)

Piszesz ;
''Panasonik ET5E jest wysoko na mojej liście, ale niestety ma 100Hz, a nie 120Hz.''
Ma 60 Hz - 100 to True Motion , które WYŁĄCZA SIĘ GDY PODŁĄCZASZ TV do KOMPUTERA I USTAWIASZ tzw PC
 
Ostatnia edycja:

SunTzu

New member
Czyli jak podłącze Panasonik ET5E do kompa to nie będzie 3d? Albo będzie bardzo męczyło?

Dziwne, że ET5E znalazł się na liście Nvidii. Tymczasem Tośki i Philipsa nie ma jak widać nowość i jeszcze nie dokonali aktualizacji
Chciałem zaoszczędzić 500zł czyli jak rozumiem wybór sprowadza się do Toshiby. 120Hz+, pasywne, jak komputer wyłączy ekran to tv wchodzi w tryb standby, jak komputer włącza sygnał to TV wychodzi z tego trybu.

Czy macie jakieś doświadczenia z 3d z komputera? Trzeba do tego karty NV czy wystarczy integra Intela?
PowerDVD może być tylko kodekiem i wyświetli 3d jak rozumiem.

Co z ceną. Dziś widziałem tylko 3k i powyżej. W EU ceny sa jakby troszku niższe.
 
Ostatnia edycja:

smolax71

New member
Czyli jak podłącze Panasonik ET5E do kompa to nie będzie 3d? Albo będzie bardzo męczyło?

Dziwne, że ET5E znalazł się na liście Nvidii. Tymczasem Tośki i Philipsa nie ma...
Chciałem zaoszczędzić 500zł czyli jak rozumiem wybór sprowadza się do Toshiby. 120Hz+, pasywne, jak komputer wyłączy ekran to tv wchodzi w tryb standby, jak komputer włącza sygnał to TV wychodzi z tego trybu.

Pomieszanie z poplątaniem !
Po kolei ;
Czyli jak podłącze Panasonik ET5E do kompa to nie będzie 3d? Albo będzie bardzo męczyło?
- nie , wszystko super

Dziwne, że ET5E znalazł się na liście Nvidii. Tymczasem Tośki i Philipsa nie ma...
- na liście Nvidia Play3d - chyba wciąż mylisz z Nvidia 3dVision !!!!!
Proszę poczytać o tych 2 różnych systemach na stronach nvidia - tu jest klucz.:popcorn:

Chciałem zaoszczędzić 500zł czyli jak rozumiem wybór sprowadza się do Toshiby. 120Hz+
- jaka Tośka ma 120 Hz + ???
- pasywna żadna.
 

smolax71

New member
nvidia Play3d to tylko sterownik do kart nvidia dla przesyłania każdego obrazu 3d do monitora lub tv lub projektora 3d.
To jest jak Tridef3d.
I tu nie ma znaczenia odświeżanie monitora czy tv... i oglądamy 3d w okularach telewizora.

Natomiast nvidia 3dvision to system przerabiania obrazu gier czy filmów w 3d przez kartę graficzną w 2 x 60 Hz czyli 120Hz i przesyłany obraz już jest 3d i oglądamy w okularach 3d nvidia dołączonych do zestawu wraz z emiterem.

Do obu systemów potrzebne karty nvidia.

Jeśli masz integrę to wystarczy do wysyłania filmu MKV sbs do tv pasywnego - po HDMI.
Wtedy tv widzi 2 obrazy i pilotem włączasz 3d i wybierasz sbs.
Wkładasz okulary od tv i ''bajka'' :)
 
Ostatnia edycja:

smolax71

New member
Każdy z tv pasywnych będzie spełniał parametry.
Od LG serii LM640s , Tośki, Panasonic, Sharp i Philips - to niemal to samo - najpewniej wszędzie matryca LG tylko różne procesory i tzw SMART.
I tutaj polecam tv pasywne z najlepszym, najładniejszym obrazem i każdy z nich będzie tak samo (superek) współpracował z PC do 3d pasywnego.

ps
jeszcze o 3dvision - to wymaga monitora, jak pisałeś, 120Hz bo są to okulary aktywne po 2 x 60hz
i zawsze jest tak przesyłany sygnał
natomiast jak oglądam w okularach pasywnych to nie ma znaczenia Hz, większość filmów leci 3d 24Hz - 24 klatki na sekundę i jest super
a niektóre filmy są zrobione w 50, 60 hz i też spotkałem 30 Hz
 
Ostatnia edycja:

SunTzu

New member
Pomieszanie z poplątaniem !
Po kolei ;
Czyli jak podłącze Panasonik ET5E do kompa to nie będzie 3d? Albo będzie bardzo męczyło?
- nie , wszystko super

Dziwne, że ET5E znalazł się na liście Nvidii. Tymczasem Tośki i Philipsa nie ma...
- na liście Nvidia Play3d - chyba wciąż mylisz z Nvidia 3dVision !!!!!
Proszę poczytać o tych 2 różnych systemach na stronach nvidia - tu jest klucz.:popcorn:

Chciałem zaoszczędzić 500zł czyli jak rozumiem wybór sprowadza się do Toshiby. 120Hz+
- jaka Tośka ma 120 Hz + ???
- pasywna żadna.

Na liście 3dTV Play rzecz jasna. Nie miałem na myśli Nvidia 3dvision.

Zrozumiałem z wypowiedzi kaprala, że Toshiba 42VL963 i Philips 42PFL6007 mają 120Hz<

Czym różnią się Toshiba 42VL963, 42WL968, ET5E ? Z czystych parametrów technicznych? Kolory? itp...
------------
Co z stand by, i wychodzeniem ze stand by gdy komputer przestanie nadawać sygnał? Aktualnie mam tak, że do usr... śmierci TV będzie świecić.

natomiast jak oglądam w okularach pasywnych to nie ma znaczenia Hz, większość filmów leci 3d 24Hz - 24 klatki na sekundę i jest super
a niektóre filmy są zrobione w 50, 60 hz i też spotkałem 30 Hz
Niby tak... a jednak wiele osób pisze, że ich męczy jak TV ma mniejsze odświeżanie ze względu na 3d. Chciałem mieć pewność, że będzie mieć kompatybilność z 3d. Bo czasem producent jak NV ubzdura sobie 120Hz i nie przeskoczysz tego, a działa tylko z NV.


Najważniejsze dla mnie jest to czy TV będzie wchodził/wychodził ze standby tak jak monitor.
 
Ostatnia edycja:

smolax71

New member
''Na liście 3dTV Play rzecz jasna. Nie miałem na myśli Nvidia 3dvision.
Zrozumiałem z wypowiedzi kaprala, że Toshiba 42VL963 i Philips 42PFL6007 mają 120Hz<'
Czym różnią się Toshiba 42VL963, 42WL968, ET5E ? Z czystych parametrów technicznych? Kolory? itp...''

Tutaj to ci nie pomogę. Powinieneś sam poczytać, który ma ładniejszy obraz.
Po miesiącu czytania najlepszym dla mnie był Philips 42PFL6087 (chyba) - nowy model z 3 x ambilight i z fajnym pilotem z qwerty.
Ale Philipsy coś z oprogramowaniem niby słabo.
Wolę nie doradzać tak. Trzeba samemu - najlepiej na żywo porównać.

------------
Co z stand by, i wychodzeniem ze stand by gdy komputer przestanie nadawać sygnał? Aktualnie mam tak, że do usr... śmierci TV będzie świecić.[/QUOTE]
A takie rzeczy to tylko użytkownicy znają.
Nie pamiętam jaki ale jakiś miał wyłączną lampkę stand by.

Natomiast powtarzam - każdy będzie podobnie współpracował z PC.
 
Ostatnia edycja:

zibciu

Member
Cześć, miałem podobny problem. Ze względu na brak Chroma subsampling w ET5, zrezygnowałem z tego wyboru na rzecz VL963. Osobiście polecam.
W 3D nie gram, filmy spokojnie odtwarzam za pomocą Stereoscopic playera albo Dot playera. Osobiście polecam...
Przy 4m odległości warto zastanowić się nad 55 calami. 3d wymaga wiekszego rozmiaru.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

SunTzu

New member
''Na liście 3dTV Play rzecz jasna. Nie miałem na myśli Nvidia 3dvision.
Zrozumiałem z wypowiedzi kaprala, że Toshiba 42VL963 i Philips 42PFL6007 mają 120Hz<'
Czym różnią się Toshiba 42VL963, 42WL968, ET5E ? Z czystych parametrów technicznych? Kolory? itp...''

Tutaj to ci nie pomogę. Powinieneś sam poczytać, który ma ładniejszy obraz.
Po miesiącu czytania najlepszym dla mnie był Philips 42PFL6087 (chyba) - nowy model z 3 x ambilight i z fajnym pilotem z qwerty.
Ale Philipsy coś z oprogramowaniem niby słabo.
Wolę nie doradzać tak. Trzeba samemu - najlepiej na żywo porównać.

------------
Co z stand by, i wychodzeniem ze stand by gdy komputer przestanie nadawać sygnał? Aktualnie mam tak, że do usr... śmierci TV będzie świecić.
A takie rzeczy to tylko użytkownicy znają.
Nie pamiętam jaki ale jakiś miał wyłączną lampkę stand by.

Natomiast powtarzam - każdy będzie podobnie współpracował z PC.[/QUOTE]
Nie chodzi o obraz i pomiary kolorymetrem, bo ich w necie nie ma, zresztą pewnie nie ma też kolorymetru takiego, którego skala odchyleń od normy mogłaby zmieścić TV :p

Chodzi mi o parametry techniczne, co ma ta tośka, czego nie ma Panasonic, co ma lepszego.

Szczerze jestem ciekaw jakby sprawdziła się technologia dodawania klatek w grach komputerowych. Masz np. 20 FPSów a TV robi ci z tego 100FPSów :) Ale jak rozumiem po HDMI to nie działa.
 

SunTzu

New member
Cześć, miałem podobny problem. Ze względu na brak Chroma subsampling w ET5, zrezygnowałem z tego wyboru na rzecz VL963. Osobiście polecam.
W 3D nie gram, filmy spokojnie odtwarzam za pomocą Stereoscopic playera albo Dot playera. Osobiście polecam...
Przy 4m odległości warto zastanowić się nad 55 calami. 3d wymaga wiekszego rozmiaru.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Co daje chroma subsampling, bo jak rozumiem jest to jakby "kompresja" danych.
 

smolax71

New member
A takie rzeczy to tylko użytkownicy znają.
Nie pamiętam jaki ale jakiś miał wyłączną lampkę stand by.

Natomiast powtarzam - każdy będzie podobnie współpracował z PC.
Nie chodzi o obraz i pomiary kolorymetrem, bo ich w necie nie ma, zresztą pewnie nie ma też kolorymetru takiego, którego skala odchyleń od normy mogłaby zmieścić TV :p
Chodzi mi o parametry techniczne, co ma ta tośka, czego nie ma Panasonic, co ma lepszego.
Szczerze jestem ciekaw jakby sprawdziła się technologia dodawania klatek w grach komputerowych. Masz np. 20 FPSów a TV robi ci z tego 100FPSów :) Ale jak rozumiem po HDMI to nie działa.[/QUOTE]

Wszystkie pasywy mają natywnie 60Hz odświeżanie i w zależności od firmy dodają do 100 a nawet 200hz.
Nie mylić z tym 2 parametrem Motion Clarity gdzie do 600 Hz podają.
Wszystkie są 1080p.
Każdy ma ''swoiste'' systemy poprawiania obrazu, szumów, krawędzi - wszystkie podobne.
Jedne menu działa szybciej inne ułamek sekundy wolniej, jedne ładne drugie nie-ocena subiektywna.
Wygląd i ramka - ocena subiektywna.
Okulary pasywne - podobne.
A co do obrazu to tu na forum każdy z tych modeli ma test.

Co do dodawania klatek;
Każdy ma ok 30-50 ms odpowiedź matrycy - ale w pełni uaktywnia się po ustawieniu HDMI / PC.
I niestety wtedy połowa ustawień obrazu ''znika''.
Natomiast grałem w HDMI z TM i nie dało rady i tak bo odpowiedź matrycy była za duża i smużyło.

a co do stand by to one i tak prawie nie pobierają prądu i masz pilota do włączania
 
Ostatnia edycja:

smolax71

New member
Nie chodzi o obraz i pomiary kolorymetrem, bo ich w necie nie ma, zresztą pewnie nie ma też kolorymetru takiego, którego skala odchyleń od normy mogłaby zmieścić TV :p
Chodzi mi o parametry techniczne, co ma ta tośka, czego nie ma Panasonic, co ma lepszego.
Szczerze jestem ciekaw jakby sprawdziła się technologia dodawania klatek w grach komputerowych. Masz np. 20 FPSów a TV robi ci z tego 100FPSów :) Ale jak rozumiem po HDMI to nie działa.

Wszystkie pasywy mają natywnie 60Hz odświeżanie i w zależności od firmy dodają do 100 a nawet 200hz.
Nie mylić z tym 2 parametrem Motion Clarity gdzie do 600 Hz podają.
Wszystkie są 1080p.
Każdy ma ''swoiste'' systemy poprawiania obrazu, szumów, krawędzi - wszystkie podobne.
Jedne menu działa szybciej inne ułamek sekundy wolniej, jedne ładne drugie nie-ocena subiektywna.
Wygląd i ramka - ocena subiektywna.
Okulary pasywne - podobne.
A co do obrazu to tu na forum każdy z tych modeli ma test.

Co do dodawania klatek;
Każdy ma ok 30-50 ms odpowiedź matrycy - ale w pełni uaktywnia się po ustawieniu HDMI / PC.
I niestety wtedy połowa ustawień obrazu ''znika''.
Natomiast grałem w HDMI z TM i nie dało rady i tak bo odpowiedź matrycy była za duża i smużyło.

a co do stand by to one i tak prawie nie pobierają prądu i masz pilota do włączania[/QUOTE]


Jeszcze ci powiem, że jak nie zależy ci na graniu z PC to filmy 3d masz po podłączeniu do tv pendrive do USB.
I tu ma znaczenie żeby tv widział jak najwięcej formatów a najlepiej MKV z dts.
Wkładasz pendrive i masz film 2d czy 3d jak chcesz, bez PC.

A SMART pozwoli ci na przesyłanie wszystkiego z PC - i też nie musisz podłączać żeby oglądać filmy 3d.

I tu chyba najlepsze smart ma LG.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Tyle pisania, a więc i sporo błędów.

Najpierw trzeba rozróżnić jak w ogóle działa system hz, fps i 3d w telewizorach.

Pierwsza sprawa - nie ma telewizora który obsługuje sygnał z kompa w 1080p przy więcej niż 60hz. To jest max, bez względu na to czy mamy matrycę 50hz, 100hz czy 200hz.
Drugą rzeczą jest rzeczywisty czas odświeżania przez komputer - czyli klatki na sekundę (fps).
Na średniej klasy kompie odpalając jakąś bardziej wymagającą grę (Guild Wars 2, Wiedźmin 2) przy średnich detalach czesto osiągamy około 30fps. Czy to znaczy że nasza matryca zwalnia?

Absolutnie nie - po prostu przy takiej prędkości każda klatka jest wyświetlona dwa razy. przy 20fps mielibyśmy wyświetloną każdą klatkę trzy razy. Identycznie działa pod tym względem plazma - podbija wszystko do swoich "stałych" 600hz - czyli przy sygnale z tv większość plazm każdą klatkę pokazuje 12 razy.
Dalej - aby odpalić takowe gry w 3d - trzeba mieć już lepszy sprzęt niż taki "średni". A żeby odpalić w 3d przy 60fps? Cena takiego sprzętu to pewnie coś w okolicach 10tyś zł.

Dalej przejdźmy do samego systemu 3d w telewizorach.
Siedzę właśnie przy 32" z 3d aktywnym - tośką tl933. Na trybie do gier mam opóźnienie 50ms - żadnych opóźnień przy ruchu myszką.
Włączając konwersję - opóźnienie zwiększa się o połowę. Włączając 3d SbS mam analogiczną sytuację - wyraźnie większy input lag. Co znaczy, że tv z technologią aktywną bez względu jaki mamy tryb i tak zwiększa częstotliwość odświeżania dwukrotnie, tak aby nie zostało nam na każde oko tylko 30hz.

Przy technologii pasywnym migotania nie mamy. Stąd cały czas widzimy 60hz - a to jest już jak najbardziej zadowalająca oko liczba. Stąd tutaj telewizor nie musi zwiększać klatek - czyli na trybie do gier zostawia swój najmniejszy możliwy input lag.

Chroma subsampling (4:4:4) - to umiejętność pełnego odwzorowania kolorów. Niestety nie każdy tv ją posiada, stąd wtedy po podłączeniu do komputera widzimy wyraźnie rozmyty obraz, a czcionki są nieczytelne.
 

SunTzu

New member
ok... pewnie komentarze na temat męczenia oczu dotyczyły aktywnego 3d. Jak widać wszystko powinno działać.

Sprzęt do grania w 3d to wydatek niewielki....
CPU+Mobo=1100zł (2500k)
GPU= 7850 650zł
(cała reszta wedle uznania/ze starszego kompa)

FPS spada o 50%... ale nie jest źle.

Powinno dac się grać w sensownych ustawieniach na większości gier. Wszystko na fulla to 670, a i to będzie za mało do niektórych gier.
 

zibciu

Member
Sam testowalem w sklepie. Ponadto Panasonic sam sie przyznaje, ze ta funkcja jest tylko w modelach VT50 i WT50. Wystarczy poszukac w necie ;)

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry