Telewizor z outletu - jakie macie doświadczenia?

Alibaba123

New member
Witam,
ciekawi mnie co sądzicie o przecenionych telewizorach z outletu?
Macie jakieś doświadczenia?
Można rozważać czy definitywnie dać sobie spokój?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Rozważyć można, zależy jaki TV i co się z nim konkretnie działo. Jeżeli oferta cenowa jest atrakcyjna ( o co w polskich sklepach ciężko bo obniżki są niskie) to można się zainteresować.
 

Petru23

Banned
Jest tak samo jak z każdym innym sprzętem. Ważne, dlaczego jest na outlecie. Porządny sprzedawca powinien opisać właściwie przedmiot.
W MM masz niektóre tv jako doskonały stan, egz fabrycznie nowe, zapakowane. Wyprzedaż ostatnich szt. I takie warto a nawet trzeba kupować ;)

Inna sprawa to TV ze zwrotów. Loteria. Możesz trafić na idealny egz bo ktoś zwrócił ze względu np na rozmiar albo nie działa mu hifi z telewizorem. Ale może też zwrócić tak jak ja - uwalony pixel. Oddałem z ustawowych 14 dni jako rezygnacja.
Na szczęście outlet też możesz zwrócić.
 

Alibaba123

New member
Jest tak samo jak z każdym innym sprzętem. Ważne, dlaczego jest na outlecie. Porządny sprzedawca powinien opisać właściwie przedmiot.
W MM masz niektóre tv jako doskonały stan, egz fabrycznie nowe, zapakowane. Wyprzedaż ostatnich szt. I takie warto a nawet trzeba kupować ;)

Inna sprawa to TV ze zwrotów. Loteria. Możesz trafić na idealny egz bo ktoś zwrócił ze względu np na rozmiar albo nie działa mu hifi z telewizorem. Ale może też zwrócić tak jak ja - uwalony pixel. Oddałem z ustawowych 14 dni jako rezygnacja.
Na szczęście outlet też możesz zwrócić.
a jak podchodzić do powystawowych?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Powystawowe - bardzo ostrożnie. Oled - zdecydowanie nie. LCD - zależy ile czasu stał na tej wystawie, ile świecił...no i o ile jest niższa cena...
 

Alibaba123

New member
Sklep mi zaproponował Samsunga 50RU7452 z ekspozycji. Bez stopki bo nie mogą znaleźć. :-D Dla mnie to nie ma znaczenia bo i tak telewizory u mnie wiszą.
Normalny zwrot w ciągu 14 dni. Pełna gwarancja.
Wiadomo wisiał to i macany. Ale stan OK.

Cena: 1300zł. Taniej nie dadzą. Cena jakaś mega okazyjna to nie jest... rabat wychodzi jakieś 400-500zł.
 

bartmeces

Member
Kupiłem plazmę z półki G30 i mi pochodziła 2,5r i powiedziałem sobie że już więcej nie kupie TV z takiej opcji jedynie zapakowany.
 

Petru23

Banned
Na sklepie TV pracuje w ekstremalnych warunkach przez 12h. W takim tv może być zmęczone np podświetlenie.
To nie są sprzęty dedykowane do pracy w takich warunkach, od tego są monitory wielkoformatowe itp.
Tak jak z dyskami twardymi. Inne są do pc, inne do monitoringu że względu na warunki eksploatacji. Karty pamięci też są konsumenckie i np przemysłowe. Nie bez przyczyny. Dysk od PC jak wsadzisz do rejestratora, który jedzie nagrywał 24h/7 może Ci paść już po miesiącu nawet.
 

barburian

New member
Bez reklam
Telewizor z Outletu czy Powystawowy - To tak jak by mieć dziewczynę z Agencji Tow. Jest przyjemność, ale wiesz że nie byłeś pierwszy :)
 

Alibaba123

New member
Sklep mi zaproponował Samsunga 50RU7452 z ekspozycji. Bez stopki bo nie mogą znaleźć. :-D Dla mnie to nie ma znaczenia bo i tak telewizory u mnie wiszą.
Normalny zwrot w ciągu 14 dni. Pełna gwarancja.
Wiadomo wisiał to i macany. Ale stan OK.

Cena: 1300zł. Taniej nie dadzą. Cena jakaś mega okazyjna to nie jest... rabat wychodzi jakieś 400-500zł.


Telewizor kupiony OUTLETU Media Markt. Wszystko OK ale jest jeden problem.
Na czarnym tle widać 4 świecące kropki. Widoczne z bliska (poniżej 1m) z daleka nie widać. Na jasnym tle nie widać nawet z bliska.


Nie wiem czy jestem przeczulony czy jednak lepiej dla spokoju jednak oddać.
 

Kurakaodr

Member
co sądzicie o przecenionych telewizorach z outletu?

Petru23 napisał:
Tak jak z dyskami twardymi.

Petru23 napisał:
Karty pamięci też są

a010.gif
a050.gif
 

Alibaba123

New member
Naturalny czynnik ludzki, abstrahując od płaszczyzny technicznej, frustracja będzie narastać, rozsądnie lepiej wybrać opcję zwrotu!
Pewnie masz rację. Szkoda, bo myślałem, że duża sieć jak MM podchodzi do tego rzetelnie i opisuje rzeczywisty stan. O "bad pixelach" nie było mowy a pytałem kilka razy czy poza tym co było ujete w opisie są jakieś niedoskonałości. A zapewniano mnie, że TV jest sprawdzony dokładnie.

A z drugiej strony gdyby nie siedzenie w ostatnich dniach na forach + wyczulenie w związku z samym outletem możliwe, że na te kropeczki normalnie nie zwróciłbym uwagi.:lol:
Bo telewizor jak na outlet to wizualnie bez zastrzeżeń.
 

Alibaba123

New member
Podsumowanie na koniec.
W ostatanich dniach kupiłem 2 telewizory:
Xiaomi 4S 43' - nowy za 1130zł

Samsung 50RU7452 - z outletu za 1328zł

Nie jestem fachowcem i moja opinia jest subiektywna.
Samsung ma o wiele lepsze głośniki plus jak ktoś lubi się bawić to ma dużo więcej opcji ustawień.
Menu Xiaomi jest bardziej okrojone a głośniki słabsze. Na upartego słychać jakieś niepożądane szumy itp. Samsung ma dziwny pilot (ten metalowy) ale Xiaomi ma jeszcze ciut dziwniejszy. Trzeba się przyzwyczaić. Samsung ładniej wygląda. Sprawia wrażenie solidniejszego.
Xiaomi zalatuje "taniością" i jest trochę gruby.

Reszta XIAOMI miażdzy tego Samsunga. Jakość obrazu nie do porównania. Płynność i kąty widzenia nie do porównania (oba mają VA). Xiaomi zdecydowanie lepiej skaluje obraz.

Samsung wrócił do sklepu. Xiaomi zostaje.
Nauka na przyszłość: żadnych TV z outletu i jednak szukać czegoś w IPS.:-D
 
Do góry