telewizor z anglii

slawikos

New member
czesc wszystkim mam pytanie czy telewizor kupiony w anglii(lcd)moze miec problem z dzwiekiem, chodzi mi czy wszystko powinno prawidlowo dzialac czy nie ma jakis roznic, ktore sprawiaja ze telewizor bedzie trzeba przestrajac czy cos takiego dzieki.
 

balanz

New member
Mam to samo pytanie.Kupilem tv w anglii i teraz chce wrocic do polski i nie wiem czy bedzie dzialal jak nalezy:confused: Tv marki Acoustic Solution...32"LCD model ctvl32w3hd.
 

mirek1004

New member
Fonia TV w Polsce to D/K i NICAM
Na Zachodzie to większości B/G
W menu dostrajania(ręcznego?) TV kanałów znaleść ten parametr
i przełączyć na D/K.
Jeśli TV nie ma NICAM dźwięk będzie mono.

Pozdrawiam.
 

sittek

New member
Telewizor z UK

mam podobne pytanie co do działania w Polsce TV zakupionego w Anglii.
Panasonic Polska oficjalnie nie wie, gdyz nie testowała tego sprzetu.
Z domysłów sugerują ,że dźwiek nie będzie działał a tuner nalezy dostroić.
W specyfikacji sprzętu angielskiego , np :

TH-37PX80B HD Ready Plasma-TV


http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/564544/index.html?trackInfo=true

Broadcast Stereo Reception
NICAM -B
n/a
NICAM -G
n/a
NICAM -I
n/a
NICAM -L
n/a
NICAM
n/a
NICAM (FM)
yes
Teletext Reception
1000P Level 2.5, FASTEXT/LIST

Receiving System

PAL -B/G/H
n/a
PAL -I
yes
PAL -D/K
n/a
SECAM -B/G n/a
SECAM -D/K n/a
SECAM -L/L'
n/a
DVB
yes

wymienione są tylko NICAM (FM) oraz PAL-I.
Rreszta na biało n/a czyli nie dostepne

czy ktoś z Was wie, czy te formaty działaja w Polsce?
czy ktos sprowadziła taki sprzęt z UK ?
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

zygmuntt

New member
Panasonic TX-32LZD85

Ja kupiłem Panasonica Viera przyjechałem do Polski i nie mam dźwięku. Co więcej nawet w uk odpowiedzili mi w serwisie (mądry Polak po szkodzie..). że nic nie mogą pomóc i sobie muszę zapłacić sam za konwersję.
A w polskim serwsiei powiedzieli, że samo spojrzenie, żeby stwierdzić do jest do zmiany kosztuje 250zł.....

Czy ktoś wie, czy przynajmniej z satelity (N, Cyfra+ itp) będę miał dźwięk??
 

Henryk55

New member
W UK obowiązuje standard PAL I, w Polsce PAL D/K.
Jeśli TV nie obsługuje D/K dzwięku z analogowej telewizji naziemnej nie będzie.
Natomiast cokolwiek (tuner satelitarny, kablowy, dvd itp.) podłączycie do gniazd SCART, HDMI, Copmponent, RCA będzie działać poprawnie.
 

zygmuntt

New member
Pal I - Pal D/K

Trochę mi żal jednak telewizji analogowej. Nie chcę ingerować we wnętrze telewizora, bo jednak VIERA jest w miarę nowa na polskim rynku, więc nie ufam serwisom.

Zatem pojawiło mi się pytanie: czy można kupić jakiś zewnętrzny konweter systemu dźwięku, żeby wpiąć w to coś kabel antenowy i dostać na wyjściu dźwięk w systemie brytyjskim?

pozdrawiam..z
 
Ostatnia edycja:

Henryk55

New member
Analogowa TV powoli będzie wypierana przez DVB-T, ale jak nie możesz bez niej żyć to jest pewien sposób.
Jeśli dysponujesz tak archaicznym sprzetem jak magnetowid to podłącz antenę do niego, a dalej przez SCART lub chinch do telewizora. Nic nie musisz rozkęcać ani przestrajać.
Jak nie posiadasz magnetowidu to może warto wybrać się do jakiegoś komisu i kupić. Byle miał sprawny tuner, kaset odtwarzać nie musi. Na pewno wyjdzie taniej niz te 250zł, które chciał z Ciebie zedrzeć serwis.
 

snieciorz

New member
Henryk55 napisał:
Analogowa TV powoli będzie wypierana przez DVB-T, ale jak nie możesz bez niej żyć to jest pewien sposób.
Jeśli dysponujesz tak archaicznym sprzetem jak magnetowid to podłącz antenę do niego, a dalej przez SCART lub chinch do telewizora. Nic nie musisz rozkęcać ani przestrajać.
Jak nie posiadasz magnetowidu to może warto wybrać się do jakiegoś komisu i kupić. Byle miał sprawny tuner, kaset odtwarzać nie musi. Na pewno wyjdzie taniej niz te 250zł, które chciał z Ciebie zedrzeć serwis.


Witam

chcesz powiedziec kolege ze bede mogl normalnie wyszukac programy z kablowki? jezeli podlacze antene do magnetowidu i puszcze przez euro do tv to jak niby wyszukam?
 

Henryk55

New member
Odpowiedź dotyczyła TV naziemnej.
Jeśli chcesz w ten sposób odbierać programy z kablówki to głowica w tunerze magnetowidu musi być przystosowana do odbioru częstotliwości na których pracuje kablówka.
Włączasz przeszukiwanie, programujesz, zapisujesz, odbierasz.
 

Tomek_dab

New member
zamiast inwestować w Magnetowid wystarczy iść z biegiem czasu i kupić nagrywarkę DVD. Większość nagywarek DVD posiada tuner cyfrowy i analogowy. Nowsze wyjścia HDMI i Full HD, Dolby Digital (wszystkie najnowsze standardy, które dotyczą najnowszych telewizorów i zestawów kin domowych) więc myślę, że w dzisiajszych czasach inwestycja w Magnetowid już nie miałaby sensu.
 
Do góry