Telewizor Vs. Onkyo

RBE

New member
Cześć Wszystkim,

jakiś czas temu kupiłem telewizor i chciałbym podpiąć go do mojego zestawu audio:

Amplituner: onkyo tx 2500 mk1
Kolumny: Pylon Onyx 25
DAC (do podłączenia komputera): audio.trak prodigy cube black edition
Telewizor: LG SJ800V

Zmieniłem miejsce zamieszkania i kupiłem telewizor i mam taki problem. Nie jestem w stanie podpiąć telewizora do wzmacniacza bo telewizor ma tylko wyjście optyczne, usb, HDMI a wzmaczniacz tylko RCA. Do tej pory za pomocą DAC miałem podłączony komputer do ONKYO żeby puszczać sobie YT albo Spotify, po przeprowadzce po podłączeniu DAC do wzmacniacza wywala mi korki (RCA - RCA). Pomyślałem sobie to po co mam podłączać kompa do wzmacniacza jak mogę spotify i YT obsługiwać na telewizorze warzne żeby puścić to przez wzmacniacz i kolumny. ale teraz powstaje problem czy za pomocą DAC mogę wpiąć telewizor do wzmacniacza. Nie wiem tylko jak to zrobić, bo do komputera nie ma problemu wpinam się przez usb i działa wszystko, a telewizor? co prawda ma usb ale czy to będzie działać tak samo?

czy ktoś może mi doradzić jak to zorganizować? Wzmacniacz wiem że stary strucel w planach zmiana ale do tego mam wyjątkowy sentyment szczególnie jak podłączam gramofon Technicsa który chyba jest w podobnym wieku. Przepraszam za delikatny chaos wypowiedzi ale temat dość skomplikowany :)
 

RBE

New member
DAC ma wejście cyfrowe optyczne (TOSLINK), tylko nie wiem skąd ma wziąć zasilanie w takim razie, normalnie do komputera podłączony jest za pomocą USB, ale jak do TV podłączę go przez kabel optyczny to jak podpiąć do niego zasilanie...
 

RBE

New member
Czyli ten DAC nadaje się tylko do podłączenia komputera/laptopa

coś czuję że bez wymiany amplitunera to to nie pogra....
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jak masz sentyment i GRA DLA CIEBIE dobrze Twój amplituner, to za nic w świecie go nie wymieniaj. Zrobią się niepotrzebne koszty. Kup sobie kabel jack-2xRCA i podłącz w wyjście słuchawkowe w TV. Jeżeli kiedyś uznasz że czas na lepszą jakość, to podłączysz przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) poprzez wyjście optyczne w TV, wymienisz wzmacniacz, kolumny i się zacznie... :)
 
Do góry