Telewizor użytkowy LED do 47'' - filmy, konsola, zdjęcia...

Levy_

New member
Witam.
Chciałbym zmienić telewizor z kineskopowego, który posiadam obecnie na LCD. Jakiś specjalnych wymagań co do konkretnych marek nie mam, jednak skłaniam się w kierunku Philipsa ze względu na jakość obrazu w porównaniu do innych modeli z podobnej półki cenowej.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - +/- 25m2 / Duże okno, drzwi balkonowe - światła nie brakuje.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - ~3 metrów.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-3 os.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost, również bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? - do godziny 12-13
7. Jaki masz obecnie telewizor? - Kineskopowego Samsunga
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? FullHD, wbudowany tuner DVB-T, obowiązkowo wbudowana karta Wi-Fi, także DLNA, nagrywanie na USB, TimeShift
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - Tuner satelitarny
10. Jakie urządzenia? - Playstation 4 oraz PlayStation 3
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - około 6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - sport, filmy akcji
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? około 3. Gry sportowe, strzelanki
16. Preferencje co do marki? - j/w: Philips, Sony, inne.
17. Preferencje co do wielkości? - od 40'' do 47''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - migotanie, horyzontalne pasy
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - różnie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 3500 PLN
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - TAK, aczkolwiek raczej nie przykładam większej wagi do tego, ta funkcja traktowana będzie jako dodatek, jednak ze względu na wyższą jakość obrazu raczej wybrałbym aktywne

Do tej pory znalazłem kilka swoich faworytów wśród poszczególnych marek i byłyby to:
- Philips PFL6008K, PFL7007K, PFL7008K
- Sony KDL-42W805A
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś zdecydowanie Philips 47PFL 7008 ( mam taki w domu i polecam). Do odległości którą podałeś pasywne będą i lepsze i znacznie zdrowsze.
 

Levy_

New member
Z tych co podałeś zdecydowanie Philips 47PFL 7008 ( mam taki w domu i polecam). Do odległości którą podałeś pasywne będą i lepsze i znacznie zdrowsze.

A jak wygląda sprawa z odwzorowaniem czerni i działaniem Smart Tv w ogóle i przeglądarki internetowej?
Korzystasz może z nagrywania poprzez port USB? Nie ma problemów z obsługą dysków zewnętrznych bez własnego zasilania? Bo zdarza się, że niektóre TV przekazują zbyt mało mocy na urządzenie zewnętrzne uniemożliwiając korzystanie z tegoż...
 
Ostatnia edycja:
Do góry