Telewizor Ultra HD firmy Sony KD-75X9105C .

jarmalik

Member
Bez reklam
Gdzie kupiłeś i za ile? Jak jest z tą czernią o którą pytałem wcześniej? Czy kąty boczne są znośne? Czy czyta pliki XAVC-S 4K? Jeśli tak to czy czyta je płynnie (25p).
 

blant

New member
Coś więcej możesz napisać o jakości obrazu i płynności w tym tv ... porównywałeś swój model do tańszych modeli i jak to się przedstawia w Twojej ocenie- bo różnica w cenie dosyć duża ... 3d aktywne jest w tym tv ?
Nie porównywałem, bo nie ma do czego w tym rozmiarze. Tzn. sony ma jakieś ubiegłoroczne modele ale chciałem tv z androidem. Nie miałem czasu dokładniej przetestować konkretnych funkcji typu dlna | formaty plików etc... Moja sztuka to jedna z pierwszych wyprodukowanych i konkretnego info nigdzie nie było, wiec to był zakup w ciemno. Jakość obrazu bardzo dobra - skalowanie SD dobre, HD jeszcze lepsze. Demka 4k to taki skok, jak demka 1080p w swoim czasie. Na jasnym tle w miare równo podświetlona matryca, na ciemnym tle wieczorem widać delikatne podświetlenie w rogach. 3D aktywne ale nie dają okularów wiec nie sprawdzę. Ogólnie android po ostatniej aktualizacji sony jeszcze poprawił płynność menu ale moim zdaniem do wersji finalnej jeszcze troche brakuje.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Też uważam że ostatni soft poprawił działanie tv ale tak jak napisałeś żeby na 100% działał android tak jak powinien to musi być jeszcze jakaś aktualizacja która by jeszcze więcej poprawiła .. Ważne że jesteś zadowolony z tv choć cena jest niezła ale niestety u nas tv od 75 cali w górę swoje kosztują.. masz rozszerzoną gwarancję czy tylko podstawowa na dwa lata?
Choć żenada dla mnie jest (ale wszystkie firmy w tym roku tak robią z aktywnym 3d) że za takie pieniądze nie dają w zestawie 2 par okularów..
 

blant

New member
Gwarancje rozszerzyłem maksymalnie. Jeśli dostane źródła do plików multimedialnych w formatach które was interesują, to mogę sprawdzić czy tv czyta te formaty.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Kiki, a co z moją prośbą? Pewnie jesteś zajętym człowiekiem, ale ja już pytam się chyba czwarty raz o ten model chcąc go kupić od ciebie i właściwie bez odzewu. Już do mnie dzwonią ze sklepu Sony że w piątek go przywiozą, więc jak nie dasz mi odpowiedzi to chyba go kupię tam. Chyba szkoda...
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Gwarancje rozszerzyłem maksymalnie. Jeśli dostane źródła do plików multimedialnych w formatach które was interesują, to mogę sprawdzić czy tv czyta te formaty.

Wklejam link do pliku XAVC-S 4K 100Mb/s 25p nagranego moją kamerą SONY FDR-AX33

http://we.tl/sXPaOIYQW4

Byłbym wdzięczny gdybyś mógł sprawdzić go dzisiaj bo chciałbym ten TV jak najszybciej zamówić. Proszę o sprawdzenie czy TV go czyta i czy odtwarza płynnie (być może trzeba włączyć opcję upłynniania ruchu).
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
 

blant

New member
Nawet bardzo dobra.
Wczoraj wieczorem potestowalem demkami uhd +hdr tv w bardzo ciemnym pomieszczeniu i generalnie bardzo dobrze. Te kolorowe demka samsunga czy trailer star wars wyglądały fenomenalnie - szczegolnie w ciemnych scenach, gdzie obraz był jednolity - tzn nie przebijało podświetlanie.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Zamówiłem u Kikiego, mam go od dwóch tygodni. Wrażenia podzielę na dwie kategorie: zwykły TV oraz smart TV. Jako telewizor daję mu piątkę z plusem. Fantastyczny obraz, bardzo dużo możliwości regulacji jego parametrów które są osobno zapamiętywane dla każdego trybu obrazu i dla każdego wejścia osobno. Absolutnie hitowa czerń zwłaszcza - o dziwo - w porównaniu z poprzednikiem czyli plazmą LG która czerni właściwie nie miała (szarość). Oczywiście w całkowitej ciemności jeśli na czarnym tle są jakieś świecące delikatnie elementy to troszeczkę ekran świeci, ale bardzo, bardzo nieznacznie. Ja i tak nie oglądam TV po ciemku więc dla mnie czerń jest czarna jak smoła. Z resztą jest kilka suwaków do regulacji tylko i wyłącznie czerni, jak się trochę popracuje to można naprawdę fajnie ją
sobie ustawić. Podświetlenie jak dla mnie jest równomierne, nie widzę żadnego cloudingu. Piękne i żywe kolory zwłaszcza przy dobrym obrazie 4K. Znakomite skalowanie obrazu FHD nawet z programów HD z boxa Pace 500 z nc+ - siedzę przed telewizorem w odległości 2,6 m a i tak mam ochotę przesunąć kanapę bliżej. Nie mówiąc już o obrazie z blu-raya: malina! Obrazy SD także da się z tej odległości oglądać na tak dużym ekranie - oczywiście bez szczegółów, jednak zniwelowane są jakiekolwiek pikselozy. Co więcej, oglądam też na nim zdygitalizowane taśmy VHS
(240 lini) zgrywane w rozdzielczości 576 i da się to oglądać. Obraz 3d także bardzo dobry, w demach efekt wychodzenia przed ekran jest tak silny, że przedmioty czasami wydają się być tuż przed nosem i nie powoduje to
żadnego zmęczenia oczu. Okulary są aktywne, matryca VA, kąty boczne dość kiepskie od 45 stopni, ale u mnie nikt tak nie ogląda TV. Dobrze działają własne tunery: naziemny i satelitarny. Wreszcie wielkość ekranu: poprzednik miał 50 cali więc przekątna wzrosła o 50% co robi ogromne wrażenie.
Teraz smart TV: tu mam nieco mieszane uczucia stąd ocena gorsza - daję czwórkę. Zacznę od plusa jakim jest ważne dla mnie oglądanie zdjęć. Jakość ich wyświetlania w trybie 4k powala na kolana. Szczegółowość, kolorystyka, przejścia tonalne, plastyczność są nie do opisania. Oczywiście zdjęcia muszą być wykonane aparatem z dobrą matrycą. Wcześniej w sklepach próbowałem wyświetlać zdjęcia na Samsungach, Panasoniku i LG i na żadnym nie udało mi się zobaczyć takiego obrazu jak na SONY. Natomiast program do obsługi wyświetlania zdjęć jest bardzo lichy, brak
porządnego powiększania obrazu, bardzo rachityczny pokaz slajdów bez możliwości zmiany jakichkolwiek ustawień (czasu wyświetlania, rodzaju przejścia) a w dodatku ostatnio nie mogę odczytywać zdjęć z dysku USB ponieważ każda próba wejścia do pliku kończy się wyjściem z programu. Na szczęście przez sieć z serwera czyta pliki prawidłowo. Program
do wyświetlania filmów także jest skromny choć czyta kilka formatów, jednak nie jest wygodny do używania. Niestety, chociaż pliki XAVC-s 4k są odczytywane jednak co chwilę urywa się dźwięk i pojawia się nieznośny syk. Na szczęście zainstalowałem z Play store MX-Playera i ten czyta już poprawnie choć też czasami się zacina. Upłynnianie ruchu w tych plikach (25p) działa lecz nie do końca. Co jakiś czas następuje denerwujące szarpnięcie obrazu. Mam nadzieję że w następnym Androidzie albo w nowej wersji playera będzie lepiej. I teraz bardzo duży mankament smart TV: w sytuacji gdy Sony promuje standard plików xavc-s 4k i to nawet z przepływnością 100Mb/s zastosowanie karty sieciowej 100Mb zakrawa
na kpinę. Nie da się tych plików przesłać siecią wprost z serwera gdyż zacinają się. Duży minus bo tego upgradem się nie rozwiąże.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Listopadowa aktualizacja w moim telewizorze nie wniosła nic, natomiast ta ostatnia znakomicie poprawiła odczyt plików xavc-s 4k które w odtwarzaczu systemowym nareszcie odtwarzają się płynnie, bez zacinania i zanikania dźwięku. Przydałoby się za to przeprojektowanie obsługi i widoku folderów i plików gdyż jest ono całkowicie nieczytelne. Brak jakiejkolwiek struktury folderów i podfolderów powoduje totalny bałagan i trudności w odnalezieniu konkretnego materiału. Także widok ogromnych kafelków (jedyny możliwy) nie ułatwia zadania.

PS: Kiki, co z kalibracją?
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Jarmalik jak cena tego tv jest? Jak czerń tak szczerze, podświetlenie, inp do ps4,rownomiernosc podświetlenia jak system? Proszę dodaj jakieś fotki tego tv w nocy czy nie ma duszkow na ekranie na czarnym. Jaki Jarmalik byś wybrał ten 75 czy 75 w855c? Pod filmy i granie na ps4?
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Cena u Kikiego nieco niższa niż oficjalna w salonach. O czerni pisałem szczerze jak i o wszystkim. Parametry do ps4 - tu ci nie pomogę bo nie jestem graczem i nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Wybrałem model 4K a nie FHD ponieważ używam kamerę 4K oraz oglądam zdjęcia i do moich celów jest on znacznie lepszy. Może w weekend uda zrobić się parę fotek. Kilka dni temu oglądałem na nim po raz pierwszy film w 3D (Noe) i to w zupełnej ciemności. Efekt jak dla mnie nawet lepszy niż w kinie.
 
Do góry