Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-65EX780 - jeden z pierwszych oglądów tego telewizora - linia 2017.

strazakp

Banned
No. Dziś dotarł do mnie Panasonic TX-58EX780E. Kurier przywiózł jak byłem w pracy. Siedziałem jak na szpilkach. W końcu doczekałem się, wróciłem do domu i dalejże za rozpakowywanie. Na razie stoi na stojaku, docelowo będzie wisiał na ścianie. Już zarezerwowałem kumpla do pomocy na piątek. Oczywiście podłączyłem go i zaczęły się testy. Najpierw z pendrive'a Big Buck Bunny w 4K 60fps, potem YouTube 4K.

Co się rzuca w oczy od razu to baaaaardzo płynny obraz. Określiłbym go obrazowo "jakby ręką gładzić kształtny tyłeczek odziany w jedwab". Multum ustawień, przez które jeszcze się nie przebiłem. Zapewne nie będę musiał w większości z nich grzebać, ale możliwości są potężne.
Druga sprawa - kolory. Spodziewałem się czegoś niezłego - moje oczekiwania zostały wynagrodzone z nawiązką. Na samplach 4K, jakich na YT jest mnóstwo (niektóre nawet podobno z HDR), obraz wygląda wprost bajecznie. Kolory nie są ani przesycone ani nienasycone. Po prostu w sam raz.
Trzecia rzecz: obraz z kablówki w SD wygląda koszmarnie. :) Przy takiej odległości siedzenia jest po prostu nieostry. Ale nie ma się co dziwić. Kanały HD wyglądają już nieźle.
Krótko podsumowując: jestem cholernie zadowolony z zakupu (no pewnie, za taką kasę niech byłoby inaczej ktoś zripostuje). Kilka dni zejdzie zanim pospinam wszystko za sobą (Zidoo X10 zakupiony na futeko.com już jest w Niemczech) ale już nie mogę się doczekać wrażeń z materiałów w wysokiej rozdzielczości oczekujących na moim NASie.

Gratuluję dobrego wyboru.
Takie wrażenia właśnie daje Panasonic :)
Sam widzisz teraz że wśród tych Samsungów, Sony, LG czy np Philips i tcl to Panasonic jest bdb graczem ale niestety niektorzy jakoś boją się kupić a marka przecież z tradycjami. Ci którzy kupili nie żałują :)
Ja choć mam niższy model ale i dałem połowę mniej kasy to też jestem zadowolony :) choć chciałbym ten model co masz ty ;-)
 

strazakp

Banned
Gratulacje z powrotu TV i dobrego wyboru. Powiem Ci jedno: mój 65DX750 zyskał ogromnie, po kalibracji. Wiem, ze to kilka stówek kosztuje, ale warto ją zrobić. Kolory i kontrast robią się niemal tak rzeczywiście, jak za oknem ;)
Ja mam dx700 i też się zastanawiałem nad kalibracja ale jakoś nie mogę się przekonać i zdecydować. Boje się że będzie niedosyt i kasa zmarnowana.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
WuMike
To jesteśmy zgodni co do kalibracji bo i umniejsza jest podobnie :)
strazak z tego co pamietam to pisałeś w tym wątku ze opanowałeś skalibrowanie swojego TV ....😉
 

Bigmoo

New member
Witam , mam następujące pytanie dotyczące TV Anywhere , chodzi mi o info czy można za jej pomocą oglądać ten sam program z kablówki na dwóch telewizorach w obrębie sieci wi-fi. Mój obecny tv to :panasonic TX-L50ET60E a zamierzam kupić TX-65EX780E
 
Ostatnia edycja:

Bigmoo

New member
Niestety nie dla mnie to rozwiązanie , bo działam na CI a nie dekoderze , ale dziękuję za info. W tej sytuacji chyba Panas odpadnie :(
 

Bigmoo

New member
Nie, odniosłem się do tego przekazu obrazu , zadzwoniłem do nich i opisali mi zasady działania. A swoją drogo to o tv też mogę zapytać , bo mam do TV 3m i nie mogę się zdecydować czy w tym samym budżecie lepiej kupić oled 55 czy lcd 65 cali , ot taki dylemat i oczywiście by było lepsze od yego co mam :):) .
 

accu

New member
Bez reklam

Witam uprzejmie,

Ale wątek ten nie jest przecież o telewizorze Ultra HD OLED Philips 55POS9002/12 , tylko o telewizorach
Ultra HD firmy Panasonic serii EX780 . :|

Ukazał test telewizora Ultra HD firmy Panasonic TX-50EX780 .

Panasonic 50EX780 – test – TV TEST

Podsumowanie . Telewizor zyskał pozytywną ocenę testującego . :|
Dobra cena tego telewizora bez dwóch zdań .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Było pytanie czy lepiej LCD czy Oled ?
Oczywiście oled bez dwóch zdań .
Z Qledem wygrał 29:1 to z LCD panasonica wygra 30:0
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-50EX780E - proste rozpakowanie .

https://www.youtube.com/watch?v=KIEdBV2jC20

BTW , mała uwaga , wysokość podstawy tego telewizora można tylko regulować w wielkościach przekątnych ekranu 58" i 50".
Przy wielkościach przekątnej ekranu 75" i 65" nie ma możliwości regulacji wysokości podstawy telewizora , z uwagi na
ciężar telewizora .
Telewizor ten można obracać w lewo i w prawo .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

magdak

New member
Witajcie
Od paru dni, posiadam ten model Panasonica TX-58EX780E 58. Przesiadłem się z plazmy Panasonica i mialem obawy o spadek jakości obrazu w tym lcd. Na szczęście, dbiornik ten potrafi urzec, ładnymi kolorami, szczególnie wieczorem, w trybie "prawdziwe kino" Ale potrafi zirytować swoim "brudnym ekranem" podczas oglądania np; piłki noznej. Przesuwającemu się obrazowi soczystej zieleni murawy, towarzyszą ciemne plamy, jakby brudny był ekran? Na mocno rozjaśnionych ekranie, lub ww materiale 4k, efekt ten zanika.
I jeszcze ciekawostka. Po właczeniu któregokolwiek kanału, wyswietla w lewym gornym rogu ekranu informację o 50 hz? Choc matryca jest 120hz i widać to, po bdb płynności obrazu.
 
Do góry