Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-50DX750 - pierwszy ogląd tego telewizora .(test)

bluray

Banned
PANASONIC jest bez wsparcia FireFox to znaczy, że mała sprzedaż znakomitych TV montowanych w Turcji jednak nie przynosi dochodów.
Więcej TV PANASONIC przynosi od lat straty.

Pamiętajmy:
zakup każdego TV LCD PANASONIC to zwiększenie straty finansowej udziałowców tego znakomitego producenta plazm, a teraz super deficytowych LED TV.
 

tedzikooo

New member
Szanowny Panie,



dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że zgodnie z informacjami przekazanymi przez siedzibę główną Panasonic Polska, nasze telewizory nie ucierpią z powodu wszelkich zmian spowodowanych zaprzestaniem działania systemu Firefox OS. Inteligentny interfejs pozostanie taki sam, a liczba aplikacji może się zwiększyć ze względu na naszą własną działalność deweloperską.

Klienci, którzy są w posiadaniu naszych telewizorów z w/w systemem operacyjnym w dalszym ciągu mogą liczyć na pełne wsparcie systemu.


i co Wam zniknie przegladarka youtube ? co siejesz poploch ?
dx to sa skladane w czechach a w turcji to vestel sklada najnizsze serie panasi.
 

misiek833

New member
Witam

Nie znalazłem albo przeoczyłem taką sprawę: raczej jestem zdecydowany na Panasonic TX-65DX750E jak się uda to 780, czy jak podłącze PC przez HDMI czy Miracasta 9głównie mi chodzi o oglądanie w ten sposób filmów) to można dowoli kalibrować tv czy jest to tu ograniczone? Czy po odłączeniu PC wszystkie indywidualne ustawienia się kasują i od nowa trzeba ustawiać? Wcześniej miałem zamiar kupić Samsunga UE65KS ale z wiadomych na tym forum przyczyn odpuściłem sobie. Miesiąc temu w MM 65KS8000 był na reprezentacyjnym miejscu z 5 wypalonymi pikselami... Nawet na ekspozycje nie ma dobrych:)

pozdrawiam
 

misiek833

New member
O obudowie i pikselach już ktoś tu wspominał.... Ze sto razy:)
Budżet do około 9 tys.
Dylematowałem wcześniej między:
Sony KD-65XD9305 (jednak ciut za drogi)
LG 65UH5807
Samsung UH65KS700
i Panasonic TX-65DX750 i przez opinie na tym forum i testy na innych portalach stanęło na tym ostatnim. Jak pisałem głównie chodzi mi oglądanie filmów z podłączonego PC. Nie chce mi się na pen driva przegrywać. Jeśli chodzi o samsunga to nie zachęca mnie to, że robią wymianę bez problemu może technik przypadkiem coś uderzy, naruszy i znowu będzie problem, czy jak u kolegi wyskoczą 3 bad piksele po 2 miesiącach(model 6400). Cena panasa obecnie 7,5tys.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na 9 tyś mieścisz się w 65PUS7601 i to z kalibracją profesjonalną gratis.
To jedyny model z podświetleniem strefowym w tej klasie.
Świetna Czerń, głębia obrazu.
Panasonic też jest dostępny .
Pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel.
 

VergilSparda

New member
Możesz dowolnie manipulować obrazem przy podłączonym PC, wszystkie opcje są dostępne - pewne info mam 58dx780. Też po długich poszukiwaniach wybrałem ten model i jestem bardzo zadowolony. Jedynie co to dość słaby systemowy player który wrzuca wszystko do 1 folderu, ale jak oglądasz z kompa to nie ma już tego problemu.
 

misiek833

New member
Dzięki za odpowiedź, nad Philipsem jakoś się nie w ogóle nie zastanawiałem, teraz trochę dylemat mam. Pierwotnie miałem brać panasa 58cali (obecnie już koło 5tys chodzi) ale cena 65 calowego zaczęła lecieć, nawet 7400zł jest już. Cóż temat jeszcze do przemyślenia ale decyzje chce podjąć w tym albo następnym tygodniu bo po nowym roku wystawa w Las Vegas i nowe modele, nowy dylemat, nowe kwiatki (np. Samsung ks7000-piksele i ramka).
 

WuMike

New member
Bez reklam
W styczniu, na targach w Las Vegas powinna ukazać się specyfikacja nowej serii. Ciekawe, czy wejdą już w nową technologię matrycy IPS z tym bombowym jak na nią kontrastem, łącząca zalety VA (czerń) oraz kąty właśnie Z IPS...?

Drugie pytanie, może wtedy cena za 65DX750 spadnie wyraźnie poniżej 7 tysięcy?
 

misiek833

New member
Uważam, że warto. Ja wczoraj zamówiłem w Media Markt. Wyszło po rabacie 6950zł( 7600-13X50zł). Za rabat tzn karty podarunkowe muszę coś kupić MM ale to nie problem bo kolega bierze amplituner to się dogadaliśmy. Dziś brałbym w Saturnie. Cena pewnie trochę jeszcze spadnie ale na pewno będzie go coraz ciężej zakupić. Rok temu temu obserwowałem bodajże Samsung 65ju7000, cena spadła chyba z 10-9,5tys na 8300zł (?) ale potem na początku roku znikł bo nowe modele weszły. W rozmowie tel. konsultant zapewnił mnie, że tv i inne sprzęty są zawsze wysyłane nowe, fabrycznie zapakowane chyba, że jest wyraźnie napisane, że z ekspozycji. Cóż zobaczymy.. W EURO, które przynajmniej wczoraj miało świetną cenę ale zostały tylko z ekspozycji w całym kraju, wiem bo dzwoniłem.. Jak przejrzy się gdzie są dostępne nie ekspozycyjne w dobrej cenie to tylko MM i Saturn zostaje, zresztą to jeden własciciel
 

barburian

New member
Bez reklam
Przesyłam info z Panasonic Polska

Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Informujemy, że model TX-65DX750E posiada pełne podświetlenie matrycy. Fabryka nie udostępniła nam informacji o strefach wygaszania dla tegorocznych modeli więc nie potrafimy pomóc; posiadamy wyłącznie informację, że jasność wynosi 550 nitów.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jasne... Fabryką się zasłaniają. 65", mimo że direct LED, nie ma lokalnych stref i dlatego nie chcą się tym chwalić. Ciekawe, że w przypadku DX900 trąbią wszem i wobec o 512 strefach :)

Tak, czy owak dzisiaj znowu go sobie oglądałem i wciąż jest numer jeden, tym bardziej, że 65KS800 to jednak kwota około 8500 zł, a wcale nie jest specjalnie lepszy, może poza wyższą, krótko trwającą jasnością.
 
Do góry