Telewizor tylko z dwoma wymaganiami

trebord

New member
Witam
Mówią do trzech razy sztuka. Może w przypadku zakupu telewizora to się sprawdzi :)
Dotychczas miałem dwa modele SONY 50 829B oraz Samsung 48 H6400 no i niestety nie sprostały moim niewielkim oczekiwaniom.
Samsung okazał się strasznym niewypałem i wypłakiwałem się na forum.
SONY - słaba jasność matrycy, zamglony obraz i kolory i jedna cześć panelu świeciła jaśniej 3D słabiutkie

Dwie cechy na którym mi zależy najbardziej
1. Perfekcyjnie działający układ upłynniający ruch (lubię oglądać teatr) bez przycięć i artefaktów W tym przypadku mistrzem był SONY 829B, niestety tylko w tym :(
2. Równomiernie podświetlona matryca (plam na panelu jakichkolwiek maści nie zniosę!!!)

Reszta:
1. Odległość od ekranu: Od 2,5-3m
2. Jak słońce świeci w pokoju: świeci na TV
3. Jak duży jest pokój: około 20 m2
4. Preferowana technologia: LCD
5. Jaki masz obecnie telewizor: Samsung B650 (mistrzowski model)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: film 80%, sport 20%
7. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: delikatny półmrok
8. Matryca błyszcząca czy matowa: obojętnie
9. Preferowana wielkość telewizora: od 47"~50"
10. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder NC+, PS3
11. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% telewizja, 10% konsola PS3
12. Czy ważne jest wifi: tak
13. Czy będziesz korzystać z widgetów: Tak
14. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: Czasami
15. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: tak, dodatkowo TVN Player, YouTube
16. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: nie oglądam filmów z sieci
18. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
19. Ma mieć tuner DVB-C: niekoniecznie
20. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: dekoder nc+ oraz ps3 HDMI
21. Jaki masz sygnał: telewizja NC+
22. Ile programów HD:
23. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4h,
24. Ma stać czy wisieć: bedzie stał
26. DVB-T: nie
27. Na czym najbardziej Ci zależy: sprawnie działający układ upłynniający ruch oraz równomierność podświetlenia matrycy
34. klasa cenowa: 4 200
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Idealnie podświetlonej matrycy w tej kwocie niestety nie dostaniesz, ponieważ nikt obecnie nie stosuje dużej ilości stref
Toshiba%2055ZL1%20ProLED%20512.jpg

Tu mój tv, 512 stref, obecnie masz ich ledwie kilka o ile w ogóle.

Jedyny full led w tej cenie to Toshiba 47L7453 - ma jedną z najrówniej podświetlonych matryc, i co ciekawe zupełnie bez efektu halo, co u mnie się zdarza. Płynności, ostrości obrazu z pewnością nie brakuje, jeśli ktoś jest bardzo wrażliwy, to niektórzy zauważają banding, czy delikatnie jaśniejsze narożniki, ale to musiał byś sam ocenić. Jasności matrycy się nie musisz bać, to jest żarówka 700cd/m2 :p
Przy dopłacie miałbyś także full leda od Panasia z większą liczba stref - tj. model 47AS800.
Ale to oczywiście kwestia dla Ciebie.
Pod względem płynności moim osobiście zdaniem nic nie będzie aż tak dobre jak Sony - nawet jeśli mam u siebie matrycę 200hz, to i tak wyżej pod tym względem oceniam Soniacza.
 
Do góry