Telewizor . Tylko jaki ?

1unoproblemo

New member
Witam
Od razu zaznaczę że jeśli chodzi o telewizory jestem kompletnym laikiem. Przeglądnąłem dosyć sporo tematów na forum pomagających przy wyborze telewizora i mimo że niektóre pokrywały się z moimi preferencjami postanowiłem założyć nowy temat aby uzyskać od was nazwę modelu idealnego dla mnie.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
Pomieszczenie to pokój z tzw. andresolą. Wliczając andresolową wnękę ma 12m2 bez niej około 10/11m2.

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
Moją wizją jest ustawić telewizor naprzeciwko łożka które znajduje się na andresoli ale również mieć możliwość na obrotowym uchwycie oglądać na dole. Odległość z andresoli 2m od tv. Z "parteru" około 4/5m.

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
W łóżku 1-2. Na dole 1-4.

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Jeśli wszystko by wypaliło to siedzielibyśmy i na wprost i czasami również wylegując się w fotelu z dołu patrząc się w górę (trochę jak w pubie czy barze)

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Wisieć

6.Jak słońce świeci w pokoju ?
Słońce prawie nigdy nie gości w moim pokoju bo gdy wpada to zasłaniam po prostu rolety, mimo wszystko telewizor byłby w najciemniejszym miejscu w pokoju.

7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Obecnie mam w pokoju bardzo stary kineskopowy telewizor JVC 21" któremu po 20-letniej służbie należy się trochę odpoczynku. Chłopak w swoim czasie był rasowym telewizorem a do dzisiaj mnie nie zawodzi.

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
HD, Ogólna bardzo dobra jakość obrazu, przydałoby się jakieś USB i mile widziane było by WiFi do oglądnięcia jakiś filmików na YT czy innym TVN playerze.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
Zaraz po zakupie zamawiam nc+ z tym 500gb dekoderem z możliwością nagrywania.

10.Jakie urządzenia ?
PC, od czasu do czasu konsola.

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
około 4-5 godzin w weekend mniej.

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Jak już mówiłem średnio się znam na telewizorach ale jeśli jakiegoś technicznego znaczenia wybór którejś matrycy nie ma to jest mi to obojętne.

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Filmy,seriale w najwyższej jakości fajnie jakby można było odtwarzać mkv, telewizji za bardzo nie oglądam ale ważna jest dla mnie doskonała jakość oglądania sportu głównie piłki nożnej.

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Poczty na telewizorze nie będę sprawdzać ale fajnie by było oglądnąć jakiś filmik na youtube 1080p.

15.Czy zamierzasz grać w gry ?
w gry raczej nie będę grać chyba że spodoba mi się FIFA na dużym ekranie :p. Powiedziałbym tak Konsola raz na jakiś czas rzadziej niż miesiąc. Bardziej gry PC ale głownie jakieś meczyki z kolegami na PC jeśli dało się jakoś łatwo połączyć sprzęt.

16.Preferencje co do marki ?
Z racji że znam się na telewizorach tak jak Karol Strasburger na rozśmieszaniu ludzi wybór marki całkowicie oddaje wam.

17.Preferencje co do wielkości ?
Preferencje co do wielkości ograniczają się tylko przez cenę i szerokość ściany która ma 124cm. Mam nadzieję że wybierzecie najbardziej odpowiednią wielkość przy takich warunkach jakie podałem.

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Nawet najmniejsza skaza której po prostu nie da się wyczyścić. U brata i kuzyna denerwuje mnie to że jak przyniosę film z napisami to albo nie da się w ogóle złączyć napisów z filmem albo zamiast polskich znaków mamy chińskie krzaczki ale akurat z doświadczenia innych tv jakoś wiele sobie nie obiecuje że coś znajdziecie co pozwoli połączyć napisy z filmem tak jak trzeba :p

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Proporcje dzień 40% wieczór 60%

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
max 2700 zł Jakby coś mnie zachwyciło to zawsze można się zdecydować na wyłożenie kilka stówek więcej.

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
3D Kompletnie mnie nie rajcuje. W żadnym wypadku nie potrzebuje tego "dodatku".

Zdaje się na wasze wyczulone nosy eksperci i mam nadzieje na szybką odpowiedź. Pozdrawiam :wink:
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
Z tą odległością musisz się na coś się zdecydować 2 m czy 5 m, to będzie kluczowe przy wyborze rozmiaru.
Raczej celuj w tv z 3D mimo że technologia Tobie zupełnie jest nie przydatna to często Tv z dobrym obrazem moją to w dodatku.
Interesują Cię nowe linie czy jeszcze te z 2013 (tutaj za 2700 można coś fajnego "wyłowić")
Pisałeś o NC+, myślałeś o module CAM? (Pozbywasz się dodatkowego dekodera)
Interesują cię tylko i wyłącznie Plazmy?
 

1unoproblemo

New member
Z tą odległością musisz się na coś się zdecydować 2 m czy 5 m, to będzie kluczowe przy wyborze rozmiaru.
Raczej celuj w tv z 3D mimo że technologia Tobie zupełnie jest nie przydatna to często Tv z dobrym obrazem moją to w dodatku.
Interesują Cię nowe linie czy jeszcze te z 2013 (tutaj za 2700 można coś fajnego "wyłowić")
Pisałeś o NC+, myślałeś o module CAM? (Pozbywasz się dodatkowego dekodera)
Interesują cię tylko i wyłącznie Plazmy?

Chętnie posłuchałbym o różnicach i ewentualnych wadach czy zaletach modulu CAM. Nie muszę mieć dekodera ale wtedy jak np z przewijaniem tv albo nagrywaniem ?

Nie tylko plazmy ale słyszałem że najlepiej oddają jakość obrazu.

Myślę że przydałby się większy telewizor bo jak ktoś na forum kiedyś przyznał nawet jak ogląda się z bliska to telewizor po jakimś czasie maleje. Ale przez dużą cześć czasu będzie się oglądać z tej większej odległości.
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Gdyby nie kwestia napisów w filmach to zdecydowanie polecałbym PANASA L42E6E lub L50E6E. Nie ma 3D ale reszta jest świetna w tym czerń wieczorem, w przeciwieństwie do L47ET60 czy PHILA.

Poczytaj testy i opinie dotyczące E6E.

Pozdrawiam
 

1unoproblemo

New member
W klasie cenowej kasy na plazme nie wystarczy.

hdtv.com.pl/forum/panasonic/95385-panasonic-tx-l47et60-test-otwarty-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac - nie mogę jeszcze wstawiać linków ;(

Bardzo spodobał mi się ten model bo ma tak naprawdę wszystko czego oczekuje. Mam pytanie jak będzie wyglądać jakość obrazu czy będzie znacząco gorsza od przeciętnej plazmy i jeśli tak to jak bardzo ?
 

1unoproblemo

New member
Gdyby nie kwestia napisów w filmach to zdecydowanie polecałbym PANASA L42E6E lub L50E6E. Nie ma 3D ale reszta jest świetna w tym czerń wieczorem, w przeciwieństwie do L47ET60 czy PHILA.

Poczytaj testy i opinie dotyczące E6E.

Pozdrawiam

Jeśli napisy różnią tylko te 2 telewizorki L42E6E VS L47ET60. A jakość jest lepsza na tym pierwszym to w sumie mozna by bylo puszczac filmy na programie z komputera i wtedy napisy nie byłyby problemem ? Jakość obrazu jest najważniejsza
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mówimy o klasie cenowej.
I tu jest bardzo dobrze. Chyba ze chcesz porównać z plazmą - to wybrałbym 50st60. Chociaż to też nie jest smoła...
 

1unoproblemo

New member
Mówimy o klasie cenowej.
I tu jest bardzo dobrze. Chyba ze chcesz porównać z plazmą - to wybrałbym 50st60. Chociaż to też nie jest smoła...

Panasonic 47Et60
E6
50st60

Co powiedzielibyście o tych 3 telewizorach mianowicie chodzi mi o to w czym jeden jest lepszy od drugiego i jaka jest cena każdego z nich ?
 
Do góry