Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

AlbertoTomba

Active member
Mhm

E777FD44-A2DD-4D47-8306-8640AAB45A10.jpeg

😂
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
"w TCL, tu nagle przełącza się na pierwsze podpięte HDMi, co u mnie np. automatycznie uruchamia niepotrzebnie konsolę.
Nie ma obszaru w tym dennym sofcie, który nie byłby w jakimś stopniu spierdzielony. Cały ten tv jest upośledzony, nigdy więcej."

Polecam dojście do końca kanałów z DVB-T, filmy google play wtedy.
Z konsolą też to przeżywam.

Fajnie spojrzeć, po ponad pół roku użytkowania. Tv jest spoko jeśli chodzi o obraz (pomijając jaśniejszy pasek), ale dobija go soft takimi małymi wkurwiającymi rzeczami. I jestem przekonany, że nigdy go nie naprawią.
W najnowszym sofcie poszło w cholerę skandynawskie quick menu, teraz żeby dostać się do listy kanałów TV trzeba przemęczyć się pilotem ekranowym. Wcześniej działał "OK", włączał listę, raz na jakiś czas oczywiście bo nie za każdym razem. Łatwiej natomiast było to zrobić z poziomu quickmenu.
 

AlbertoTomba

Active member
Szkoda gadać nawet, podstawowe kwestie użytkowe leżą i kwiczą. Do tego te dwa gówniane piloty, pomysł zupełnie nietrafiony i w dodatku fatalnie zrealizowany.
Ciekawe kiedy wleci jakiś update do tego wycofanego updatu - ostatnio nawet tych ruskich za bardzo nie ma...
 

Mariu

Member
No tak się nie da . Wywala że soft jest w starszej wersji .
Poradziłem sobie w ten sposób że zainstalowałem wersję beta test5
W wersji test 2 coś było skopane z podświetlaniem....
 

Mariu

Member
Tego nie wiem. Ja mam wersję 65cali.
Głośniki dalej wydają jakiś zniekształcony dźwięk przy dolby atmos .
Natomiast wersja test2 miała taki dziwny błąd z podświetlaniem .
Kiedy był czarny ekran i np. jakiś nie duży napis to zawsze był podświetlony na maxa....
Albo nawet większe jakieś białe elementy .
Przy zwykłym sygnale sdr.
Nawet napisy jak oglądałem jakiś wiem w HDR to też bardzo raziły w oczy .
Natomiast ten błąd występował po wyłączeniu tv i ponownym włączeniu . Podczas wyłączenia tv w stan głębokiego czuwania tego błędu nie było .
No ale test5 już działa ok pod tym względem
 

AlbertoTomba

Active member
W ogóle to niebawem minie rok od premiery tego tv i jeśli uznać ze ten wycofany po chwili z OTA update się nie liczy, to... nie było do tego tv ŻADNEJ AKTUALIZACJI oficjalnej.
Przez prawie rok.
 

soplus

Active member
Bez reklam
TCL albo sobie nie radzi z tym modelem albo ma to totalnie w dupie. Poczekam do wakacji i oddaję na gwarancję. Ciekawe, co wymyślą.... U mnie oprócz standardowego paska w panoramie dochodzi jasny pasek od podświetlenia matrycy na dole ekranu w full screen (najbardziej widoczny na szarym, jednolitym tle).
 

AlbertoTomba

Active member
Ściągasz soft w wersji IMG, rozpakowujesz plik na pendrive, tv off, tv on trzymając power aż uruchomi się przywracanie systemu. Do C935 najnowszy IMG jest bodaj v440.
 

Mariu

Member
A ja szukałem najnowszej wersji IMG .
Coś w tych wersjach testowych kombinują z algorytmami podświetlania .
Tak jak pisałem . W wersji test2 był blooming.
Tak teraz nawet w najnowszej wersji test7 jest dużo lepiej . Doszly nawet opcje w HDR tone mapping . O to były zarzuty w któreś recenzji . Że po włączeniu tone mapping obraz jest coś tam zbyt jasny .
W tych najnowszych wersjach z kolei przy niektórych scenach obojętne czy w HDR czy w DV. Obraz czasami delikatnie ciemnieje a czasami robi się jaśniejszy . A czasami raz tak raz tak . Jak by sam nie wiedział jakie podświetlenie dobrać .
 
Do góry