Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

SoulHunter

New member
Co z tym można zrobić? Czy w ogóle coś z tym problemem można zrobić?
To kwalifikuje TV do reklamacji/ wymiany czy trzeba na to przymknąć oko albo czekać na soft, który to naprawi?
 

soplus

Active member
Bez reklam
Na razie nic ( albo kup oddzielny ampli i kolumny pod Atmos). Na wiosnę TCL niby zapowiada nowy oficjalny soft, ma poprawić / wyeliminować największe bolączki. Pożyjemy zobaczymy. Mi najbardziej przeszkadza jasny pasek na górze przy panoramie i podobny pasek na dole przy full screen.
 

AlbertoTomba

Active member
Ta może będzie może nie będzie. Żeby nie jakieś ruski na Telegramie, to do C935 nie ma oficjalnie żadnego updatu odkąd ja ten tv kupiłem ponad pół roku temu (czyli v440 o ile pamietam). Oficjalna strona to żart, w menu nic nie znajduje oprócz tych małych aktualizacji które wgrywają się same.
Powiem wam że mój entuzjazm do tego tv zleciał na pysk zupełnie. Liczba problemów o których piszą różni ludzie na różnych forach jest porażająca.

Nie polecam nikomu kupować nic tej firmy.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Mnie też ta firm wk...a coraz bardziej Wszystkie for piszą o tych samych problemach, TCL nadal nic nie robi. Jedyne co potrafią, to wypuszczać kolejny modele i szukać kolejnych jeleni.

Swoją droga zauważyłem ciekawą rzecz. Oglądałem przez chwile The Rig na Amazon, 4h,, HDR10. Panorama jest rozszerzona, zero jaśniejszego paska na górze..... W standardowej panoramie na netflix oczywiście jest, u mnie przy fullscreen (np. w The Last of US na HBO ale i TVN ) dolna krawędź też ma jaśniejszy pasek,
 

AlbertoTomba

Active member
Doszedłem do wniosku, że do jakichś youtubów czy "oglądania" tv w tle, nie potrzebuję soundbara - no to wyłączyłem uruchamianie/wyłączanie via CEC. I co? Soundbar się włącza razem z TV. No to wyłączyłem CEC w ogóle. I co? Soundbar się nie włącza, audio output ustawione cały czas na "auto", ale TV go "widzi" i nie włącza swoich głośników automatycznie, tylko usilnie próbuje sterować soundbarem. Więc pozostaje albo go odłączać kablem, albo po każdym uruchomieniu TV, wyłączać soundbar z pilota.
Do tego wszystkie problemy o których pisaliśmy wcześniej...
Mam już dosyć tego TV, trzeba było nie patrzeć na te zafajdane strefy podświetlenia i brać Sony. Jak pojawią się jakieś nowe modele na 2023 to wystawiam to pudło na OLX i kupuje coś z normalnej firmy
 

AlbertoTomba

Active member
Zauważyłem, ze głośność w soundbarze zmienia się przez CEC z dużo mniejszym lagiem niż na poprzednim sofcie.
Nadal gdy jesteśmy w EPG, kanał tv się przełącza na to co mamy podświetlone
Inne rzeczy wymagają nieco dłuższego obcowania ze sprzętem żeby coś stwierdzić
 

3echo

Member
Bez reklam
Czy znany jest wam problem trzeszczących głośników podczas oglądania np Netflix (ma to coś wspólnego z Dolby Atmos??) wybór wyjścia audio na AUTO i tryb dźwięku na FILM (podbite basy). Nie zauważyłem aby problem występował podczas słuchania muzyki na youtube.
Ostatnio w swoim C735 zauważyłem ten problem na HBO,przy filmie The last of us.Przełączyłem na Netflix i cisza.TV z anteny też czasem idzie ciszej,po przełączaniu źródła.Później wszystko wraca do normy.Wychodzi na to,że problem jest w większości modelów.Dzisiaj miałem aktualizacje,ale nie miałem czasu sprawdzić,czy coś się zmieniło.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Na AVS piszą, że znowu zadek. Pasek w materiale HD panorama jak był, tak jest.... Oczywiście release log niedostępny.
 

AlbertoTomba

Active member
Hehe teraz już Release Log nie jest pusty - jest tam wpis z v503, czyli jest to historia aktualizacji, a changelog sprowadza się do "more new features, richer content and improved experience".
No i jest to de facto pierwszy oficjalny update do C935, bo te znajdowane wcześniej w necie na jakichś telegramach trudno tak traktować.
Dość słabo
 

soplus

Active member
Bez reklam
"more new features, richer content and improved experience" - czyli znajdź sam, co zmieniliśmy... Niby zapowiadali, że na wiosnę ma być jakiś większy update, jeszcze chwilę mają. @kiki wiesz coś może więcej?
 
Do góry