Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

luck76

Well-known member
Muszą grać rewelacyjnie, w końcu producent kupił prawo do przyklejania znaczka Onkyo. Tak a’propos - kto to teraz rozwija skoro firma padła?
 
Może to działało tak, że mieli spełniać jakieś wymagania i wtedy dawali znaczek O a nie, że to tworzył ktoś z O. Czort wie. W tym moim grają super, ale do domu. W bloku muszę być czujny jak surykatka, żeby wyłapywać sceny akcji :D
 

luck76

Well-known member
Pytanie do posiadaczy C935. Jak grają głośniki? Teraz mam 65x815 z soundbarem i w sumie jest ok ale jest jedno ale. Podczas oglądania filmów cały czas trzeba mieć pilota w pogotowiu, bo podczas dynamicznych scena telewizor drze japę. Jeśli wtedy ściszę to po chwili nie słychać dialogów. I tak ciągle trzeba balansować :) Niby jest tam jakiś automat, ale nie działa.
Nie ma funkcji uwypuklania dialogów?
 
A to na pewno chodziło o kasę :)

Co do opcji to nie mam. Jest tylko autoregulacja głośności, ale niewiele to daje. Może w tych nowszych TV lub softach fajniej to rozwiązali. A tak jakoś ostatnio pomyślałem, że zerknę co tam na rynku słychać i może bym sobie wymienił na C935. Chociaż patrząc na ten wątek to więcej tu narzekania niż zachwytów.
 

AlbertoTomba

Active member
Odpowiem tak: nie po to kupowałem 75" telewizor, żeby oglądać filmy na wbudowanych głośniczkach. Ale są przyzwoite, a nawet niezłe, oczywiście jak na głośniki w tv. Nawet jakiś tam basik jest

Luck76 ewidentne przyszedł tylko smrodzic w tym temacie, wiec na to nie zwracaj uwagi.
 

luck76

Well-known member
Odpowiem tak: nie po to kupowałem 75" telewizor, żeby oglądać filmy na wbudowanych głośniczkach. Ale są przyzwoite, a nawet niezłe, oczywiście jak na głośniki w tv. Nawet jakiś tam basik jest

Luck76 ewidentne przyszedł tylko smrodzic w tym temacie, wiec na to nie zwracaj uwagi.
Masz rację, przepraszam, przegiąłem :(
 

luck76

Well-known member
Przecież to Twoja kasa.
Jeśli chcesz Hisense to taki wybieraj.
TO TCL wprowadził pierwsze na świecie mini ledy.
To TCL wypromował technologię - teraz inni idą tą droga.
Podobnie jak Philips pierwszy wprowadzał Androida na świecie w telewizorach.
Uczył się przez kilka lat ,ale dzięki temu inne firmy przyszły na gotowe.
TCL ma największe doświadczenie.
Kiki, odpiszesz w temacie kiedy to TCL wprowadził QD a TPV Androida?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz na forum i nawet pierwszy test telewizora Thomsona ( TCL ).
Android TV Philips też znajdziesz !
 

luck76

Well-known member
Masz na forum i nawet pierwszy test telewizora Thomsona ( TCL ).
Android TV Philips też znajdziesz !
Oki, poczytałem - potwierdza się co pisałem wcześniej - TCL wprowadził QD w 2015, czyli 2 lata po Triluminos Sonego, a Android TV w tv ze znaczkiem Philipsa kwartał po Sonym.
Jeszcze raz podkreślę, TCL to mistrz relacji cena/osiągi, pierwszy wprowadził miniled (współpraca z AUO) ale co do w/w kwestii mijasz się z prawdą.
 

AlbertoTomba

Active member
Wczoraj w końcu trafiłem na mecz w TV, a padały wcześniej pytania jak sport prezentuje się na tym panelu - moim zdaniem elegancko, mam upłynnianie na 6 ustawione i piłka wyglądała jak piłka nie jak jajo, nic nie chrupało i obraz był generalnie płynny itd
 

luck76

Well-known member
Masz możliwość odtworzenia z timeshiftu i zrobienia zdjęcia z dużego kąta z boku w trakcie akcji? Takiego z szerokiego planu kamery obejmującego dużą liczbę zawodników.
 

luck76

Well-known member
To jak znowu będą grać na MŚ w białych trykotach chętnie był zobaczył :) zdjęcia pokażą jak TV radzi sobie z tą oszałamiającą (powaga) liczbą stref miniled. Byłem u kolegi i na jego samsungu (qn91) niestety local dimming miał lag vs treść na ekranie - za zawodnikami ciągnęły się poświaty wychodzące z delikatnego bloomingu czego na x95 nie zauważyłem (sam lekki bloomong tez jest). Ale to było i tu i tu widoczne tylko z dużego kąta (Ok ~ 150 stopni)
 

AlbertoTomba

Active member
Bez urazy, ale nie oglądam tv pod kątem 150 stopni... Od razu ci powiem, że pod takimi ekstremalnymi kątami blooming też jest widoczny zauważalnie większy. W normalnym użyciu nie zauważyłem żadnych takich artefaktów, nawet ten głupi test z latającym białym kwadratem na czarnym tle wypada bardzo dobrze
Nie chcę być złośliwy, ale nie chciałbym być świadkiem jak kupujesz/wybierasz samochód...
 

luck76

Well-known member
Bez urazy, ale nie oglądam tv pod kątem 150 stopni... Od razu ci powiem, że pod takimi ekstremalnymi kątami blooming też jest widoczny zauważalnie większy. W normalnym użyciu nie zauważyłem żadnych takich artefaktów, nawet ten głupi test z latającym białym kwadratem na czarnym tle wypada bardzo dobrze
Nie chcę być złośliwy, ale nie chciałbym być świadkiem jak kupujesz/wybierasz samochód...
Nie chodzi o doświadczenia w oglądaniu pod takim kątem, bo to jakiś ekstremalny odchyl byłby :) chodzi o zaobserwowanie jak radzi sobie tv z kontrolą podświetlania matrycy. Sam blooming tylko pozwala zidentyfikować przypadłość inercji. Furę kupowałem przez internet więc nie ma powodu do zmartwień :)
 

soplus

Active member
Bez reklam
Wysłałem zgłoszenie do serwisu TCL w sprawie jaśniejszego paska n styku obrazu i panoramy (wszyscy to raportują). Zobaczymy, co opowiedzą.
Dzwonili z serwisu, mają jutro przyjechać i najprawdopodobniej zabrać TV. Co ciekawe, jak grałem na PS5 (HDR10) na full screen to jaśniejszy pasek było widać na dole ekranu.
 

Pan Darkowski

New member
Masz możliwość odtworzenia z timeshiftu i zrobienia zdjęcia z dużego kąta z boku w trakcie akcji? Takiego z szerokiego planu kamery obejmującego dużą liczbę zawodników.
Witam serdecznie mam na imię Dariusz piszesz o timesift ale jak czytałem opis to w pozycji nagrywanie na Usb jest napisane "NIE' ,więc mam pytanie jak to jest z tym usb czy można nagrywać .Jaka jest cena TCL 65C935 u Was tego telewizorka na dzień dzisiejszy
 
Ostatnia edycja:
Do góry