Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

soplus

Active member
Bez reklam
Wysłałem zgłoszenie do serwisu TCL w sprawie jaśniejszego paska n styku obrazu i panoramy (wszyscy to raportują). Zobaczymy, co opowiedzą.
 

djtc

New member
@kiki jaka jest teraz oferta na c935 65 cali , a do tego jeszcze 2 sztuki c735 43cale. Podeślij proszę wycenę jak możesz. Zastanawiam się między C935 a 835 zależy od budżetu jaki będzie do wydania na całość.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 65C935 masz za 7299 zł z pakietem dla niebieskich członków forum o wartości 500 zł
TCL 43C735 za 2000 zł z pakietem.
TCL 65C835 za 6699 zł z pakietem
A kiedy planujesz zakup ?
 

djtc

New member
Zakup planowany do końca miesiąca. Lub początek grudnia - nie ma mnie w kraju na tą chwilę. Zastanawiam się jeszcze, czy możecie polecić coś 65 cali ale z innej firmy do 7000 , pokój nasłoneczniony, przeznaczenie to głównie kino, sport oraz czasami konsola do grania.
Nie znalazłem tu nic o marce Hisense, jakieś opinie o ich produktach? Ewentualnie coś warte zastanowienia?
 

darkliroj

Member
A co Ty tu chcesz znaleźć o marce hisense skoro Kiki nie posiada go w ofercie... To chyba oczywiste że nie jest tu promowana...
Widziałem Hinsense miniled 65U8HQ i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, dla mnie narazie troche za drogo jak cena troche spadnie to byc moze.. Mam dylemat pomiędzy nim a TCL 835
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież to Twoja kasa.
Jeśli chcesz Hisense to taki wybieraj.
TO TCL wprowadził pierwsze na świecie mini ledy.
To TCL wypromował technologię - teraz inni idą tą droga.
Podobnie jak Philips pierwszy wprowadzał Androida na świecie w telewizorach.
Uczył się przez kilka lat ,ale dzięki temu inne firmy przyszły na gotowe.
TCL ma największe doświadczenie.
 

luck76

Well-known member
Przecież to Twoja kasa.
Jeśli chcesz Hisense to taki wybieraj.
TO TCL wprowadził pierwsze na świecie mini ledy.
To TCL wypromował technologię - teraz inni idą tą droga.
Podobnie jak Philips pierwszy wprowadzał Androida na świecie w telewizorach.
Uczył się przez kilka lat ,ale dzięki temu inne firmy przyszły na gotowe.
TCL ma największe doświadczenie.
Jakiż to model z ATV wprowadził TCL jako pierwszy na świecie? Philips nie wprowadził nigdy Androida do produkowanych przez siebie telewizorów ponieważ pierwsze smart tv na tym systemie pojawiły się dawno po zaprzestaniu przez tą firmę produkcji - Androida wprowadził w swoich odbiornikach chiński producent TPVision , może sprzedawać (na wyłączność) pod marką holenderskiej firmy. Co do pierwszeństwa, na styczniowych targach CES 2015 Sharp, Sony i TPVision zaprezentowały w tym samym czasie lineupy z ATV na rok modelowy 2015.

W każdej technologii jest tak, że ktoś ją pierwszy wprowadził ale nie oznacza to, że jest w tym najlepszy, tym bardziej że nikt z producentów tv nie wytwarza/nie posiada patentów do całości komponentów, z których składa się odbiornik. I mogliby nawet mieć technologie atomową :) nic im to nie da bez doświadczenia w procedowaniu obrazu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips pierwszy wprowadził telewizory z Androidem pod marką Philips.
TCL pierwszy wprowadził do sprzedaży telewizor z kropkami kwantowymi pod marką Thomson.
TCL pierwszy wprowadził mini Led.
 

luck76

Well-known member
Philips pierwszy wprowadził telewizory z Androidem pod marką Philips.
TCL pierwszy wprowadził do sprzedaży telewizor z kropkami kwantowymi pod marką Thomson.
TCL pierwszy wprowadził mini Led.
Kiki, błagam, jesteś sprzedawcą. Konkret. Podaj, uprzejmie proszę, rok wprowadzenia tv z QD przez TCL i ATV przez TPVision. I przy okazji napisz jeszcze prowzę, o ile wiesz (ale Ty chyba wiesz wszystko), kiedy Philips zaprzestał produkcji TV?
 

luck76

Well-known member
btw, TCL był na pewno wprowadził super hiper ultra nowoczesny mebel - Uppleva - telewizor sprzedawany w IKEA :)
co do kropki kwantowej, TCL wprowadził ją w produktach 2 lata po Sony (triluminos z 2013r), tj w 2015 roku. Notabene właściciel technologii którą dostarczał do Sony, został kupiony przez Samsunga w 2016r i ten zaczął dopiero wówczas sprzedawać swoje qledy. Co do ATV to tak jak napisałem wcześniej Sharp, Sony, TPVision zademonstrowali je w styczniu 2015 w zaprezentowanych wówczas liniach produktowych. Co więcej telewizory Sony były dostępne już w czerwcu a TPVision miał jakiś problem z dostawami Philipsów i pojawiły się szerzej dopiero we wrzesniu, dobrze sobie przypominam?
 
Pytanie do posiadaczy C935. Jak grają głośniki? Teraz mam 65x815 z soundbarem i w sumie jest ok ale jest jedno ale. Podczas oglądania filmów cały czas trzeba mieć pilota w pogotowiu, bo podczas dynamicznych scena telewizor drze japę. Jeśli wtedy ściszę to po chwili nie słychać dialogów. I tak ciągle trzeba balansować :) Niby jest tam jakiś automat, ale nie działa.
 
Do góry