Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

macko1916

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam i ja - dzięki Kiki :) SZTOS obraz :)

Jedno pytanie - działa Wam VRR z PS5? Mi krzyczy w ustawieniach, że niby nie obsługuje @!@ Połączyłem oryginalnym kablem z portem hdmi1, wiec na moje oko powinno smigac. Ktoś coś podpowie?
 

przem0n

New member
Ponawiam pytania
Czy w tym modelu nie ma problemów z asystentem głosowym jak miało to miejsce w poprzedniku ?
Chodzi mi o to czy prawidłowo rozpoznaje język polski.
Czy trzeba mówić do pilota czy do telewizora?


Mam jeszcze jedno pytanie, czy wiadomo coś na temat dodatkowej kamery?
 

soplus

Active member
Bez reklam
Może mi ktoś podesłać kalibrację / ustawienia? Nie mogę dojść do ładu z tymi wszystkimi poprawiaczami ruchu, szumu itp. Przy szybszych scenach ( np. Andor w Disney) wokół postaci taki syf się czasami robi, że oczy bolą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przemOn.
Kamery dodatkowej nie ma i mnie będzie.
Jakie problemy z asystentem głosowym masz na myśli ?
 

soplus

Active member
Bez reklam
Może mi ktoś podesłać kalibrację / ustawienia? Nie mogę dojść do ładu z tymi wszystkimi poprawiaczami ruchu, szumu itp. Przy szybszych scenach ( np. Andor w Disney) wokół postaci taki syf się czasami robi, że oczy bolą.
Mały edit. To chyba Dolby Vision IQ taki syf robi dookoła postaci i obiektów....
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ponawiam pytania
Czy w tym modelu nie ma problemów z asystentem głosowym jak miało to miejsce w poprzedniku ?
Nie miałem poprzednika, nie wiem o czym piszesz. Gadasz po polsku otwórz coś tam, otwiera coś tam albo nie otwiera. Standard :)
Chodzi mi o to czy prawidłowo rozpoznaje język polski.
Powiem tak, mi służy tylko do komendy otwórz google play żeby sprawdzić czy pobrał aktualizacje bo inaczej do tego się dostać nie umiem w GoogleTV
Czy trzeba mówić do pilota czy do telewizora?
Czasem myślę, że mój kot więcej rozumie niż ten debil. Gadasz do pilota (1z2, ten z bluetooth) albo do TV. TV ma na środku przełącznik do wyłączenia mikrofonu. Natknąłem się przypadkiem jak szukałem fizycznego Power (twist - nie znalazłem)
Mam jeszcze jedno pytanie, czy wiadomo coś na temat dodatkowej kamery?
Inwigilacja głosowa mi starcza. Podobno jakaś tam jest do niego, bo w materiałach marketingowych było coś o Duo.
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mały edit. To chyba Dolby Vision IQ taki syf robi dookoła postaci i obiektów....
Dolby Vision IQ to dla mnie jest aberracja. Telenowela skrzyżowana z przycinaniem bo próbuje to być płynne. Rzyg.
Wyłącz wszystkie ulepszacze i powoli włączaj jeden po drugim to sobie dostosujesz pod swoje upodobania.
Albo do @kiki po kalibrację.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem tak, mi służy tylko do komendy otwórz google play żeby sprawdzić czy pobrał aktualizacje bo inaczej do tego się dostać nie umiem w GoogleTV

Nie moge znaleźć na dysku ale jest malenka aplikacja do zainstalowania i masz skrot na stonie glownej 😉
 

Attachments

  • P_20220923_200131.jpg
    P_20220923_200131.jpg
    2,2 MB · Wyś: 72

solokazama

Klub HDTV.com.pl
VIP
Otrzymałem mój TCL 65C935 około 3 tygodnie temu (od Kiki, w supercenie przy okazji) i oto moje dane po wielu testach (PC i PS5, głównie PC).

Nie ma żadnego smużenia/ghostingu. NIC. To dla mnie bardzo ważne i dlatego wziąłem ten telewizor (jak mówi opis - g-drive zmienia podswietlenie ledów co 120hz/8ms, w poprzednich 3 x wolniej). Moje inne telewizory z panelami VA miały trochę smużenia (nawet tcl 815), ale po raz pierwszy mam VA + ZERO smużenia. Jestem mega happy, a dynamiczne sceny/ruch kamery w grach itd wygląda niesamowicie/ultra płynnie beż zadnego "VA blura".

Mogę potwierdzić, że na moim panelu nvidii mogę dac sygnal ycbcr 4/4/4 w 4k @ 120hz!

Kolory, czernń, HDR - wyglądają rewelacyjnie (nawet na PC - tylko trzeba najpierw podrasować niektóre ustawienia z domyślnych "washed out/low brithness" (tu jest opcja: How to Fix Windows 10 HDR Washed Out Colors).

Generalnie telewizor spełnia wszystkie moje (wysokie) wymagania - jest czystą rewelacją do gier (więc do filmów też).

Mogę go polecić bez dwóch zdań. Dalej nie wierzę, że udało im się uzyskać panel VA z zerowym (mocno testowałem) ghostingiem :]

Co do gier - nawet nie wiedziałem, że np. Final Fantasy VII Remake na moim RTX 3060Ti potrafi płynnie robić 100-120fps. Wygląda superpłynnie i rewelacyjnie! Wiele gier gra w 90-120fps, teraz mogę mieć wyłączony vsync w większości gier (brak tearingu jeśli fps>60fps i refresh rate 120hz).

Dzięki Kiki i dzięki TCL! :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dzięki również, ale Twój wkład też był duży !
Jesteś niebieski więc, jak zawsze masz extra zestaw.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Mój TCL75C935 zdechł. Nagle się zresetował, pojawiło się logo TCL, potem ramka Google TV zaczęła się kręcić i tyle. Odłączyłem od prądu na 1h, podłączyłem, nadal to samo. Jakieś pomysły? Update firmware jakoś?
 

stasiof

Member
Mój TCL75C935 zdechł. Nagle się zresetował, pojawiło się logo TCL, potem ramka Google TV zaczęła się kręcić i tyle. Odłączyłem od prądu na 1h, podłączyłem, nadal to samo. Jakieś pomysły? Update firmware jakoś?
Konieczna aktualizacja oprogramowania układowego IMG.
Poszukaj pliku V440 IMG w telegramie...
 

soplus

Active member
Bez reklam
Konieczna aktualizacja oprogramowania układowego IMG.
Poszukaj pliku V440 IMG w telegramie...
Tylko ta wersja musi być czy najnowsza 493?
 
Do góry