Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

rob1975

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiki, a jest może jakiś zamiennik tych dwóch pilotów? Coś w rodzaju 2 w 1. Najlepiej z bluetooth. Ps. Jeden ma asystenta google, a drugi info. Dobrze jakby był jeden, zamiast dwóch.
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tia, zarzut z mojej "recenzji" dotyczący pilota jak najbardziej aktualny.
Niech wydadzą Premium remote z podświetleniem to się połaszę.
A jak ktoś z TCL to czyta dla rozrywki, to ja jestem chętny na przejrzenie tłumaczenia na polski. Rozżarzony pręt w oczach za każdym razem jak widzę te podtytuły, wielowizje, opis trybu sportowego, mistrza gry itd.

I tak z tego co zauważyłem, poprawili tłumaczenie menu dźwięku - pojawiła się "Optyka" xd i ikona głośności w końcu nie ma Receiver pod spodem.
Quick Menu jednak dalej w północnej mowie.
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jutro powinna być gotowa wieczorem późnym.
Świetny telewizor .
Pierwszy taki mini led w historii.
Trafił się Diament firmie TCL.
Diamentowa Liga rusza wkrótce.

@kiki, diament w kwestii obrazu, ale trochę jeszcze go oszlifować trzeba :)

Jak masz dostęp do Astry, tam sobie popyla demo SES Astra 4k. Polecam zobaczyć w akcji białe napisy na absolutnie czarnym tle. Na moją ślepotę - wymiata to niesamowicie.

Jako użytkownik od ponad miesiąca, za tą cenę pomimo tych wszystkich dupereli - sprzęt jest naprawdę świetny w kwestii jakości obrazu.
 

AlbertoTomba

Active member
Mnie na co dzień najbardziej kłuje w oczy że chyba tv nieprawidłowo wyświetla filmy w niektórych przestrzeniach kolorów - widać to głównie na youtubie, np ludzie są czerwonoskórzy na wielu filmikach, gdzie na innych ekranach nie są. Wydaje mi się, że lepiej było na sofcie fabrycznym jak wybrało się "color space: auto" zamiast "color space: native" (pisalem nawet o tym ileś postów temu) - po updacie nie widać różnicy między tymi ustawieniami.

Ale ogólnie to ten soft i tak nie wygląda wcale tak tragicznie w porównaniu do Philipsa ;)
 
Ostatnia edycja:

Hansowski

New member
@kiki, diament w kwestii obrazu, ale trochę jeszcze go oszlifować trzeba :)

Jak masz dostęp do Astry, tam sobie popyla demo SES Astra 4k. Polecam zobaczyć w akcji białe napisy na absolutnie czarnym tle. Na moją ślepotę - wymiata to niesamowicie.

Jako użytkownik od ponad miesiąca, za tą cenę pomimo tych wszystkich dupereli - sprzęt jest naprawdę świetny w kwestii jakości obrazu.

Możesz wymienić co Ci się nie podoba w telewizorze poza pilotem, tłumaczeniami i oprogramowaniem?
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Możesz wymienić co Ci się nie podoba w telewizorze poza pilotem, tłumaczeniami i oprogramowaniem?

Nope. Tylko to co wymieniłeś powyżej.
Gdzieś tam hen hen wcześniej znajdziesz moją recenzję.

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem 75' i chcesz miniLEDa, to się dłużej nie zastanawiaj.
Podejrzewam, że recenzja kikiego tylko to potwierdzi.
Wygląda na to, że za ~7k mniej niż Sony X95K dostajesz o wiele lepszą matrycę.

Inni posiadacze też już to wspominali, czarne pasy są po prostu czarne, ilość stref daje niesamowity efekt. A dostajesz dodatkowo świetną jasność. Efekt halo jest bardzo zmniejszony.
Bolączki LCD są tu zniwelowane do minimum.

Kupiłbym ponownie, oprogramowanie da się naprawić, tłumaczenie poprawić a pilota zmienić.
 

Hansowski

New member
Nope. Tylko to co wymieniłeś powyżej.
Gdzieś tam hen hen wcześniej znajdziesz moją recenzję.

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem 75' i chcesz miniLEDa, to się dłużej nie zastanawiaj.
Podejrzewam, że recenzja kikiego tylko to potwierdzi.
Wygląda na to, że za ~7k mniej niż Sony X95K dostajesz o wiele lepszą matrycę.

Inni posiadacze też już to wspominali, czarne pasy są po prostu czarne, ilość stref daje niesamowity efekt. A dostajesz dodatkowo świetną jasność. Efekt halo jest bardzo zmniejszony.
Bolączki LCD są tu zniwelowane do minimum.

Kupiłbym ponownie, oprogramowanie da się naprawić, tłumaczenie poprawić a pilota zmienić.

Jak wygląda DSE (efekt brudnego ekranu)? Czy jest zauważalny? Co z chromą 4:4:4 przy 120hz? Czy da się to osiągnąć?

Mam nadzieję, że do końca tego tygodnia uda mi się go kupić. TCL oferuje C935 tutaj za 10597,36 pln w wersji 75 calowej z darmowym soundbarem TS8132 (kosztuje 1151,89 pln zazwyczaj) bez dodatkowych kosztów więc w zasadzie płacisz tylko około 944547.
 

macko1916

Klub HDTV.com.pl
VIP
I następny model z "kulawym oprogramowaniem " BRAWO TCL !!! Jak co roku wypuszczany model TCL

Miałem nie karmić trolla, ale nie odmówię sobie.
Karol - podziel się z nami Twoimi testami.
Bo - jak rozumiem - jesteś już nieszczęśliwym użytkownikiem tego TV i - nieładnie z Twojej strony - chowasz przed nami jego wady i zalety. A przecież nie tak powinno być w naszej społeczności?
To jak jest jest? Masz? Nie masz? Fantazjujesz? Przez grzeczność nie spytam o ...

Konkret! Bo na razie to szwagier teścia 5 lat temu. Dawaj konkrety - poczytamy :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Recenzja będzie otwarta bo taką jakość warto pokazać wszystkim , którzy poszukują najwyższej jakości w telewizorach.
Są ludzie którzy nie widzieli na oczy ale zawsze wiedzą najlepiej - taki ludowy koloryt. Ale można z tym żyć.
 

macko1916

Klub HDTV.com.pl
VIP
Recenzja będzie otwarta bo taką jakość warto pokazać wszystkim , którzy poszukują najwyższej jakości w telewizorach.
Są ludzie którzy nie widzieli na oczy ale zawsze wiedzą najlepiej - taki ludowy koloryt. Ale można z tym żyć.

Są też ci z przedsprzedaży - nie widzieli, a uwierzyli :D Że tak biblijnie pójdę ;)
A kilku tu mamy i się podzielili wiarą. W językach północnych :D Mega dzięki za Twoją recenzję :) Uspokoiłeś moje - wciąż - oczekiwanie :)
 
Do góry