Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Recenzja każda wprowadza istniejące informacje producenta.
Nie znam żadnej recenzji na świecie , która omijałaby informacje dane i techniczne. Chyba że pleść androny.
Przydatne - czyli jakie ?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Recenzja każda wprowadza istniejące informacje producenta.
Nie znam żadnej recenzji na świecie , która omijałaby informacje dane i techniczne. Chyba że pleść androny.
Przydatne - czyli jakie ?

Recenzja do której wprowadzono informacje producenta to jedno.Tak z reguły jest w recenzjach.
A tu mamy informacje producenta do których wprowadzono kilka własnych spostrzeżeń.
Nie zauważasz różnicy?
 

AlbertoTomba

Active member
Daj spokój, podać dane techniczne, a przeklejać cały bełkot producenta z ulotek prasowych, to są dwie różne rzeczy.

W jednym miejscu nawet załapała się linijka "Dolby Atmos oraz symbol podwójnego D są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Dolby Laboratories.
" :lol:
Albo genialny tekst "* Niektóre aplikacje, treści i/lub funkcje mogą nie być dostępne we wszystkich krajach. Zależnie od dostępności." - to nie sprawdziłeś co jest dostępne u nas?

"EPG działa szybko i sprawnie" - no szkoda tylko, że podświetlając kanał na liście, przełącza się on tez pod spodem



Połowa rzeczy która jest w plusach/minusach nawet nie pojawia się w tekście - pare screenów z kalibracji nie okraszonych nawet słowem komentarza, "Słaba blokada szumów skośnych" - co?, "Bardzo dobra płynność pionowa i pozioma" - gdzie jakiś konkret w tekście? itd
Tak to się pisało referaty w szkole, żeby było dużo tekstu, a minimum wkładu.

Szkoda gadać, pozostaje liczyć że na rtings pojawi się recenzja amerykanskiej wersji.
 

jha

Member
Tyle pompowania hajpu, a 85% tej "recenzji" to kopia/tłumaczenie materiałów reklamowych producenta :lol: Dopiero na samym dole jest dosłownie kilka linijek jakichś informacji własnych.
Współczuję, jak ktoś czekał na ten artyjuł, żeby podjąć decyzję zakupową, bo nie dowie się niczego konkretnego, więcej przydatnych rzeczy padło w komentarzach w tym temacie.


No właśnie… czekałem na reckę, czekałem … jak na Godota [emoji1] a dostałem 4/5 z reklam producenta i podsumowanie, bez dowodów w paru punktach [emoji853] Żadnych konkretów, czysta papka marketingowa.
Tak na marginesie, te parę zdjęć wygrywało się tydzień ?! [emoji51]

Szczerze… napaliłem się na ten TV, chcę zmienić starą, dobrą plazmę Panasa i… dalej nie mam konkretów, a w sklepie obejrzeć nie ma szans C935. Więcej się dowiedziałem z opinii użytkowników, co kupili ten TV w ciemno. [emoji106]

@AlbertoTomba , @dziad_borowy …czy warto iść w ten TV ? Czy po tych paru dniach, tygodniach obcowania z tym tv jesteście zadowoleni i nie żałujecie złotówek ? Waham się, czy 65 a może 75 cali, a może pójść w inną firmę za większe pieniądze ?
Pozdrówka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

AlbertoTomba

Active member
Ja jestem zadowolony, problem z czymś droższym polega na tym, ze nikt inny nie oferuje tylu stref podświetlenia, które są tu kluczowe dla mega wrażeń z oglądania filmow, a jak się raz zobaczy to w akcji, to ciężko by było zmienić na gorsze. A żaden OLED nie zaświeci tak jak ten tv potrafi. Na ten moment, nie zamieniłbym na nic innego
 

jha

Member
Ja jestem zadowolony, problem z czymś droższym polega na tym, ze nikt inny nie oferuje tylu stref podświetlenia, które są tu kluczowe dla mega wrażeń z oglądania filmow, a jak się raz zobaczy to w akcji, to ciężko by było zmienić na gorsze. A żaden OLED nie zaświeci tak jak ten tv potrafi. Na ten moment, nie zamieniłbym na nic innego

Na ten moment, nie zamieniłbym na nic innego - szybka recka ;-) i bez zdjęć he,he
Przede wszystkim oglądam sport, filmy to stream HBO Max, Amazon Prime lub Netflix oraz to co w kablówce. Jakie Twoje @AlbertoTomba wrażenia przy sporcie ? Nie smuży ? Plazmę zakupiłem lata temu, po opiniach ludzi z forum i byłem (jestem) mega zadowolony z tv, ale czas na coś większego, nowego.
…i chyba pójdę w 75"

Już dwóch zadowolonych na forum z tego tv, to będzie i trzeci :D
 

AlbertoTomba

Active member
Ja niestety nie oglądam sportu, nie mam tez żadnego kanału sportowego, także tego nie mogę sprawdzić

Ale pewnie w wyczekiwanej mega recenzji znajdziesz odpowiedź! A nie, czekaj...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma to jak złośliwość, taki folklor.
Zapraszam na pokaz i porównanie z innymi modelami.
To prosta sprawa.
 

stasiof

Member
Tyle pompowania hajpu, a 85% tej "recenzji" to kopia/tłumaczenie materiałów reklamowych producenta :lol: Dopiero na samym dole jest dosłownie kilka linijek jakichś informacji własnych.
Współczuję, jak ktoś czekał na ten artyjuł, żeby podjąć decyzję zakupową, bo nie dowie się niczego konkretnego, więcej przydatnych rzeczy padło w komentarzach w tym temacie.


Daj spokój, podać dane techniczne, a przeklejać cały bełkot producenta z ulotek prasowych, to są dwie różne rzeczy.

W jednym miejscu nawet załapała się linijka "Dolby Atmos oraz symbol podwójnego D są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Dolby Laboratories.
" :lol:
Albo genialny tekst "* Niektóre aplikacje, treści i/lub funkcje mogą nie być dostępne we wszystkich krajach. Zależnie od dostępności." - to nie sprawdziłeś co jest dostępne u nas?

"EPG działa szybko i sprawnie" - no szkoda tylko, że podświetlając kanał na liście, przełącza się on tez pod spodem

Połowa rzeczy która jest w plusach/minusach nawet nie pojawia się w tekście - pare screenów z kalibracji nie okraszonych nawet słowem komentarza, "Słaba blokada szumów skośnych" - co?, "Bardzo dobra płynność pionowa i pozioma" - gdzie jakiś konkret w tekście? itd
Tak to się pisało referaty w szkole, żeby było dużo tekstu, a minimum wkładu.

Szkoda gadać, pozostaje liczyć że na rtings pojawi się recenzja amerykanskiej wersji.


Całkowicie zgodził !

Nie znalazłem żadnego testu, tylko marketingowe słowa i zdjęcia.

Btw, nie jest to pierwszy raz, jak to....
 

AlbertoTomba

Active member
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-recenzja-opinie-diament-w-nowej-oprawie.html
Zapraszam test gotowy.
Jeśli ktoś ma pytania dodatkowe opowiem.
Nie będę pisał o poszczególnych błędach w tłumaczeniu, jeśli kogoś to kręci - a widzę , że niektórzy potrafią się napawać tym to ok.
Dla mnie ważna jest ocena jakości i możliwości.
Świetny telewizor.

Kolejny test C835 za kilka dni.

To nie jest test, tylko referat na poziomie wczesnego liceum. Nawalone głównie tekstów żywcem skopiowanych z ulotki TCLa, raczej nawet bez czytania za dokładnego co się kopiuje ('siekiera Wifi' najlepsza chyba :lol: do tego sekcja z wymiarami skopiowana po angielsku, dobrze że nie w calach). Okrasiłeś to garstką własnych fotek i dosłownie paroma linijkami tekstu od siebie. I w treści jedyne co ma jakąś wartość, to te zdjęcia porównawcze z oledem i to tyle. W +/- wymienione rzeczy, o których nie ma słowa w tekście wyżej, które nie poparte są niczym, nie wiadomo jak testowane, dla obrazu o jakich parametrach, z jakiego źródła itd - po prostu trzeba uznać że kiki to wyrocznia której trzeba wierzyć na słowo. No ale wpłaćcie pieniążki na forum, to dostaniecie kalibrację - jak jest na tym samym poziomie co ta "recenzja", to dziękuję bardzo.

Tak wygląda prawidzwy test, z solidnie przedstawionymi wynikami, omówionymi poszczególnymi zagadnieniami itd: https://www.rtings.com/tv/reviews/tcl/6-series-r646-2021-qled (jakiś zeszłoroczny model, ale to nie ma znaczenia, test jest przykładowy).

PS: Ja ten TV mam i wiem że jest dobry, nie podważam ogólnie bardzo pozytywnego wydźwięku tej oceny, tylko nazywanie tego testem obraża ludzi którzy porządne testy faktycznie robią.
Zachodzę w głowę co tu wymagało tyle pracy, że publikacja opóźniła się o dwa tygodnie. Abstrahując od tego, że w ogóle nie warto było czekać
 

stasiof

Member
[QUOTE = AlbertoTomba; 1665076] This is not a test, but an early high school paper. Mainly loaded with texts copied alive from TCL leaflet, rather without even reading for exact copying ('Wifi ax' probably the best :lol:for this section with dimensions copied in English, well not in inches). You embellished it with a handful of your own photos and literally a few lines of text from yourself. And in the content, the only thing that has any value are these comparative photos with oled and that's it. In +/- things that are not mentioned in the text above, that are not supported by anything, it is not known how tested, for an image with what parameters, from what source, etc. - you just have to recognize that kiki is an oracle that you have to believe on word. Well, but donate money on the forum, you will get calibration - if it is on the same level as this "review", thank you very much.

This is the real test, with solidly presented results, specific issues discussed etc: https://www.rtings.com/tv/reviews/tcl/6-series-r646-2021-qled (some last year's model, but it doesn't matter , the test is an example).

PS: I have this TV and I know it is good, I do not dispute the generally very positive tone of this assessment, only calling it a test offends people who actually do decent tests.
I wonder what required so much work here that the publication was delayed by two weeks. Aside from the fact that it was not worth the wait at all [/ QUOTE]

Exactly as you described.
Haven't seen or read any test, not even the detailed specification, name and type of SoC ,
software version etc.?

Just plain text and mostly photos that we watch for many weeks.

Very poor ..... :-?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wolny kraj. Każdy może robić testy jakie chce.
A opluwanie jednych - to polska tradycja narodowa.
Napisz swój - na pewno nie będę Cie obrażał.


A telewizor jak w podsumowaniu po teście - jest świetny !
 

Marlo

Active member
Ja czytam testy żeby poznać więcej danych technicznych, tych jakich nie podają na stronie producenta, parametry obrazu takie jak kontrast.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kontrast dynamiczny 10.000.000 :1
Kontrast statyczny podany w teście 7.000 : 1
Jest podany na zdjęciach i w rozmowie Marka Maciejewskiego - wywiadu z Youtube.
 
Do góry