Telewizor TCL C835 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 1000 nitów, Dolby Vision/Atmos, HDR10+, 144 Hz i Google TV.

majda

Member
A to jest jakiś obowiązek aktywności?



Nie kalam się korzystaniem z telewizji naziemnej.
Żaden obowiązek, ale myślałem że to forum jest do pomagania a nie do przechwalania. Ale ok, poradzę sobie i z tym tematem tak samo jak z poprzednim. Mogę TV zaktualiziwać ale dopiero co go kupiłem i nie chcę tego robić przed upływem 14 dni podczas których mogę go zwrócić. Ale jak nie "kalasz" się TV naziemną to może kto inny wypowie się w tej kwestii.
 

Kurakaodr

Member

V999/test9

12.jpg
 

Romik

New member
Mam pytanko, czy w C835 da się coś zrobić aby system się usypiał od razu a nie czekał na zakończenie działania Cam. Trochę to wkurzające. Drugie pytanie, czy tez macie u siebie gorszy obraz z programami SDR gorszej jakości np 720p. Chyba upscaling nie działa tu najlepiej. Twarze sa m9cno rozmazane. Mam ten tv dopiero od k8lkydni bylbym wdzeczny na wszelkie uwagi. Czy nowy soft v999 by tutaj pomógł. Jeslu tak proszę o podesłanie. Teraz mam V474.
 

Kurakaodr

Member
aby system się usypiał od razu a nie czekał na zakończenie działania Cam.

Nie korzystam z modułu CAM, więc...nie napiszę nic autorytatywnie, ale tak ogólnie "usypianie/pobudka/włączanie/wyłączanie" działa mi błyskawicznie, responsywność użytkowa na wysokim poziomie.


czy tez macie u siebie gorszy obraz z programami SDR gorszej jakości np 720p. Twarze sa mocno rozmazane.

Z definicji w 720p trudno oczekiwać fajerwerków jakościowych obrazu, nie mam "rozmazanych" twarzy.


11.jpg



podesłanie. Teraz mam V474.

=> V999/test9
 

Romik

New member
Nie korzystam z modułu CAM, więc...nie napiszę nic autorytatywnie, ale tak ogólnie "usypianie/pobudka/włączanie/wyłączanie" działa na mi mechanizm, responsywność użytkowana na wysokim poziomie.




Z równym w 720p trudno rozpoznać fajerwerków jakościowych obrazu, nie mam "rozmazanych" twarzy .


Dobra View attachment 22539




=> V999/test9
Dzięki za soft. No właśnie na twarzy widać rozmazania i brak szczegółów tzw. tapeta. W UHD jakość bardzo.
 

lbanez

New member
Witam.
Mam 65"C835 wersję oprogramowania 474...czy warto zaktualizować oprogramowanie? Jeśli tak to jakie zyskujemy korzyści i jak to zrobić, skoro jak dałem w TV aktualizuj to wyskoczył mi komunikat, że oprogramowanie jest aktualne...
 

majda

Member
Witam.
Mam 65"C835 wersję oprogramowania 474...czy warto zaktualizować oprogramowanie? Jeśli tak to jakie zyskujemy korzyści i jak to zrobić, skoro jak dałem w TV aktualizuj to wyskoczył mi komunikat, że oprogramowanie jest aktualne...
Też długo się nad tym zastanawiałem i się zdecydowałem na wersję v999 #test9. Teraz nie żałuję. Zresztą zawsze można wrócić. To możesz zrobić tylko z pendrive. Poczytaj wcześniejsze posty. Tu jest wszystko opisane.
 

Romik

New member
Cy ktoś może podać jakie zmiany zaezly w nowym sofcie. Te na korzyść i ewentualnie na niekorzyść. Warto wiedzieć zanim się uruchomi aktualizację.
 

majda

Member
Cy ktoś może podać jakie zmiany zaezly w nowym sofcie. Te na korzyść i ewentualnie na niekorzyść. Warto wiedzieć zanim się uruchomi aktualizację.
Ja bynajmniej na niekorzyść nie stwierdziłem. Na korzyść nowy i lepszy przewodnik po programach (EPG). Warto jeszcze zainstalować nowszy Quick Panel.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli przez oficjalną rozumiesz dostępną poprzez OTA to była przez chwilę 503 ale ją zdjęli. Z jakiego powodu to niestety się nie dowiemy!
Jest kilka wersji po 474 ale do pobrania z nieoficjalnego źródła jakim jest Telegram...

Nawet kontakt Ci nie powie co się zmienia w tych softach. 😜
kontak.jpg
 

Marlo

Active member
Telewizor jest sprzedawany z softem v474 ?
Soft v474 nie był dostępny poprzez OTA.
Telewizor kupiony w maju 2022 , były trzy aktualizacje softu
poprzez OTA v462, v469, v503.
 

Romik

New member
Czy ktoś wie jak dostać się do katalogu Android/Data żeby przekopiować caly folder kodi jaki uzywam na nvidia shield. Jest możliwość odblokowania katalogu?
 
Do góry